Skocz do zawartości

Recommended Posts

Goodram to produkt Polski. Daja wieczna gwarancja z paragonem. To po co szukać dziury w całym. NO chyba ze masz komputer najnowszej generacji o mega czestotliwosciach komunikacji. Ale to moje prywatne zdanie

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Często tu zaglądam i sprawdzam co w trawie piszczy... Tematem: "Polecane napędy półprzewodnikowe (ang. SSD) 2018" sugerowałem się często i gęsto. Oprócz podzespołów w swoim kompie/laptopie często składam jakieś kompy, lub wymieniam tylko dyski. 

 

Najczęściej z Sata idą 860 EVO i SU800, z NVME dzisiaj MP510 wiedzie prym, ale ten rynek się tak szybko zmienia, że nie nadążam. Jako, że polecane na tym forum przez kilku wyjadaczy podzespoły bezpośrednio trafiają do sprzętów wielu ludzi, a wiadomo dla nich liczy się cena, ale też nie o to chodzi żeby wrzucać najgorsze badziewia i skasować jak za coś dużo lepszego, stąd moja prośba do kolegi @kokosnh jakaś taka krótka lista  xxx < xxx < xxx < xxx < xxx byłaby zbawienna :-) Te na MLC w ww. temacie niestety idą najczęściej do firm, ale też nie do każdego kompa. Kowalski z ulicy nie chce ssd 860 PRO, czy 970 PRO, najczęściej o dyskach ssd pierwszy raz słyszy w serwisie. 

 

Czy taki podział jest w miarę ok:

 

860 EVO(260zł) > SU900(250zł) > MX500 (200zł) > SU800 (150zł)  (jak można jeszcze uzupełnić/zmienić ten zestaw?)

 

970 EVO > MP510 = CS3030 = P34A80 = MP34 - Tu właściwie na dzień dzisiejszy chyba nie ma nic innego ? Bliźniaki przekreślam, bo jakby chce się skupić na jednym modelu, a firma corsair najbardziej do mnie przemawia. Czy coś jeszcze można wstawić ? Celowo pomijam w obu zestawieniach Samsungi PRO, bo wiem że są TOP.

 

Pomijam pojemności, chodzi tylko o niezawodność i minimalizowanie ryzyka wysypania się takiego dysku przy czym lądują one w komputerach biurowych i nie przerzucają nie wiadomo ilu GB - word, excel, outlook, klient programów typu subiekt, przeglądarki. Okres eksploatowania mocno orientacyjny 3-5 lat max.  

 

ps. czy warto wydać te kilkanaście zł i dorzucać do dysków NVME najzwyklejszy radiator miedziany ? Myślę tu bardziej o stacjonarkach, bo w laptopach myślę że jak najbardziej. Pytam, bo przeczytałem tu wielokrotnie, że pamiątki lubią wyższe temp.

Przykładowo na moim PX-256M8PeG przykleiłem zwykły radiator aluminiowy i temp. oscylują non stop w granicach 40 - 45 stopni Celsjusza. 

 

Aluminium: https://i.ibb.co/qrKG9HX/radal.png

Miedź: https://i.ibb.co/Bj75XR3/rad.jpg

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

Będzie lista na 2020 rok na TLC na 100%, bo MLC umarły śmiercią naturalną.

Wątpię aby mi się udało zrobić ją teraz, trochę roboty jeśli mają być wszystkie informacje.

 

Z NVMe jest jeszcze niby Adata sx8200 pro, tylko ja wolę jednak tańsze e12...

no i samsung 970 evo plus (wyższe kostki)

 

A czas eksploatacji PC to raczej bliżej 10 lat obecnie.

 

Kostki nand lubią ciepło podczas pracy, jak nie pracują to lubią zimno.

Dokładnie to tlenek izolujący bramkę lubi ciepło podczas pracy, bo przepuszcza więcej elektronów.

A lubi zimno podczas wyłączenia żeby mu jak najmniej tych zgromadzonych w bramce elektronów uciekło.

 

 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Czekam z niecierpliwością na tę listę :) Rynek SSD rozkwitł na tyle, że jest w czym wybierać, a przecież my chcemy być świadomymi konsumentami  8-) Sam chce dokupić na jakieś gierki MP510 500GB lub 1TB, bo ten 850 PRO 256GB to trochę mało, a i jeszcze pozostałe 256 przydałoby się wymienić na coś większego.  Czekamy!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...