Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ustawienia UEFI/BIOS w nowym komputerze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 salke

salke
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 12:08

Witam wszystkich.
Mam prośbę o kilka rad na temat podstawowych ustawien UEFI.

Slowem wstepu, to moj pierwszy zlozony od podstaw zestaw komputerowy, po roku odkladania kasy i 3 miesiacach oczekiwania na zamowiony procesor odebralem części i zmontowalem pierwszy zestaw. Mialem pare problemow z zainstalowaniem windowsa na dysku m2, nie wiedzialem ze trzeba wyjac pozostale dyski i musialem wyciagac grafike i rozpinac kable, ale jakos sie udalo
  • 0

#2 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 707 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 12:42

Podstawowe ustawienia UEFI masz po wyjęciu płyty z pudełka albo po resecie do ustawień fabrycznych. Czyli chcesz coś zrobić na zasadzie:

- Chciałbym coś zmienić, ale nie wiem co.

Skoro nie wiesz co chciałbyś ustawić, to zostaw jak jest.

• 1

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10431 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 02 listopad 2019 - 12:57

Jeżeli masz trochę czasu, to obejrzyj dokładnie wszystkie ustawienia i przetłumacz sobie co oznaczają i do czego służą. Ja sobie kupiłem książkę na ten temat. I posłuchaj mądrej rady Wodego....

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 salke

salke
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 13:09

Chodzi mi o ustawienia ktore powinno sie zmieniać, takie jak ustawienie ahci dla dyskow zeby lepiej pracowaly, czy wlaczenie profilu xmp zeby pamieci dzialaly ze swoja predkoscia a nie podstawowa jaka przydziela z automatu plyta glowna. Nie mam na mysli podkrecania, ale moze sa jakies ustawienia, ktore zawsze stosujecie i poprawoaja one wydajnosc podzespolow i calego pc.
Jarrino

Jestes zadowolony z tej ksiazki, mozesz podac tytul?

Użytkownik salke edytował ten post 02 listopad 2019 - 13:07

• 0

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10431 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 02 listopad 2019 - 17:49

"BIOS przewodnik" Bartosz Danowski i Andrzej Pyrchla, wydanie IV (może jest późniejsze wydanie). Jest w niej zawarty opis ponad 1050 opcji z opisem do czego służą...

• 1

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 salke

salke
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 19:13

Dzieki, moze sie zdecyduje, to nie zmienia faktu, ze wolal bym pójść na latwizne i licze na to, ze ktos podpowie mi takie najwazniejsze opcje ktore powinienem zmienic

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych