Skocz do zawartości

Czy można łączyć ram z różnymi opóźnieniami?


Recommended Posts

Zawsze myślałem, ze to działa tak samo jak w przypadku mhz, dostosowuje się do najniższej wartości. Mam 4 kości od dwóch producentów, ale nie działają razem. Gdy wszystkie są włożone razem komputer włącza się na sekundę po czym od razu wyłącza - i tak nieustannie.

Kości: g skill ripjaws ddr3 1600mhz cl9 2x4gb i Corsair Vengeance LP, DDR3, 16 GB,1600MHz, CL10?

Płyta : gigabyte z87 hd3

Link to post
Share on other sites

Trudno odpowiedzieć na 100%. Moje wieloletnie doświadczenie z płytami Gigabyte, pozwala mi powiedzieć, że w takich przypadkach są dosyć wybredne. Musisz się pobawić w ręczne ustawianie tych szybszych na wolniejsze. Jakaś szansa jest....

Link to post
Share on other sites

 

 

Łączyć można jak najbardziej, tylko że będzie działało na najniższej szynie czyli jak masz kości np 1600MHz i 1866MHz to ta najwyższa zjedzie do 1600Mhz, a patrząc na twoją płytę obsługuje ona 4xDDR3 do 32GB więc zapewne max 8GB w jednej kości

 

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post, tym razem ze zrozumieniem :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze myślałem, ze to działa tak samo jak w przypadku mhz, dostosowuje się do najniższej wartości. Mam 4 kości od dwóch producentów, ale nie działają razem. Gdy wszystkie są włożone razem komputer włącza się na sekundę po czym od razu wyłącza - i tak nieustannie.

Kości: g skill ripjaws ddr3 1600mhz cl9 2x4gb i Corsair Vengeance LP, DDR3, 16 GB,1600MHz, CL10?

Płyta : gigabyte z87 hd3

Czytam ze zrozumieniem 

Masz 4 kości 

2x4 i 2x16 z tego co zrozumiałem 

Twoja płyta obsługuje max 32GB pamięci co dzielone na 4 daje 8GB na jeden slot :) 

Link to post
Share on other sites

@jarrino podał dobry pomysł. Najpierw w biosie albo jakimś programie (np. hwinfo) odczytaj opóźnienia tych wolniejszych (cl10). Włóż te szybsze (cl9) w sloty 1 i 3 (licząc od procesora) i ustaw dokładnie takie opóźnienia jak w tych drugich (nie tylko 4 pierwsze, secondary jak się różnią to też zmień) . Zapisz, odpal system, wyłącz i dołóż te fabryczne cl10 w sloty 2 i 4. Powinno zadziałać.

Link to post
Share on other sites

1. W Gigabytach bardzo często poprawiana jest kompatybilność z pamięciami w nowszych BIOSach. Zainstaluj najnowszy dostępny BIOS dla tej płyty.

2. Tak jak koledzy radzą powyżej w sloty 1 i 3 wsadź najszybsze pamięci, wyłącz XMP, ustaw ręcznie wartości takie same jak mają te wolniejsze, ustaw napięcie zasilnia na 1,5 V (Gigabyte często automatycznie daje 1,35V, wiele kości się przez to wysypuje).

3. Wyłącz komputer i wsadź te wolniejsze pamięci.

Możesz też spróbować innego sposobu, czyli włożyć wszystkie razem, ale te wolniejsze dać do slotów 1 i 3, uruchomić komputer i ustawić ręcznie wszystko tak jak w punkcie 2.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...