Skocz do zawartości

Recommended Posts

ten boxowy wiatrak nie da sobie rady, że podpowiadasz jeszcze dodatkowo zeby kupic ?
Na bazowych zegarach oczywiście że sobie poradzi, mi chodziło jakbyś chciał się w OC bawić to warto pomyśleć o lepszym chłodzeniu.

 

A czy z obudową nic się nie da zrobić ?
Chodzi ci o obudowę typu ITX? Sg1 jak na matx jest dość mała, nie powiedziałbym że to kloc

 

I czy jesteś w stanie mi powiedzieć jak to wydajnościowo w grach będzie wyglądać, czy to raczej wróżenie z fusów ?:)
Wpisujesz na yt gtx 1660 super ryzen 5 2600 i tytuł gry

 

RAM 9zł drożej, ale zacnie się kręcą.
Wiem że zacnie się kręcą ale na proline między aegis a ballistix to różnica ponad 50 zł https://proline.pl/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl16-xmp2-f4-3000c16d-16gisb-p1327922 Edytowane przez KnOw3913
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, wielkie dzięki za pomoc i szacunek za chęci i poświęcony czas.

 

Już wiem co zamówię, jutro biorę :)

 

Można jakoś tutaj dać łapkę w górę czy coś w ramach podziękowania i polecenia ?

Aaa jeszcze mam końcowe pytanie, GTX 1060 6 GB w tym zestawie o wiele gorzej wypada niż 1660

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites
GTX 1060 6 GB w tym zestawie o wiele gorzej wypada niż 1660
GTX 1060 nowa jest kompletnie nieopłacalna, za używke dałbym max 600 zł bo za niecałe 1000 zł jest GTX 1660, i tak gtx 1060 jest wiele słabsza od gtx 1660 super szczególnie podkreconego

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Dzięki Raz jeszcze za pomoc i wyjaśnienia. Jutro zamówię zestaw bez chłodzenia, na razie bez podkręcania a w niedalekiej przyszłości się tym zajmę. Swoją drogą, nigdy tego nie robiłem, znajdę w internecie jakieś instrukcje dla laika ? Jesteś w stanie polecić jakieś strony gdzie szukać konkretnych informacji, instrukcji ? Pozdrawiam serdecznie


Dzięki Raz jeszcze za pomoc i wyjaśnienia. Jutro zamówię zestaw bez chłodzenia, na razie bez podkręcania a w niedalekiej przyszłości się tym zajmę. Swoją drogą, nigdy tego nie robiłem, znajdę w internecie jakieś instrukcje dla laika ? Jesteś w stanie polecić jakieś strony gdzie szukać konkretnych informacji, instrukcji ? Pozdrawiam serdecznie

 

 

Panowie bo już chcę zamawiać :) to którą płytę brać najlepiej jeżeli myślę w przyszłości o podkręcaniu podzespołów ? Rozumiem, że RAMy lepsze są Ballistix, ale co do płyty lepiej Gigabyte B450 Gaming X czy MSI którą kolega proponował ?


Finalnie coś takiego złożyłem.

 

 

https://proline.pl/?odbior=online&fn=koszyk

 

Mam nadzieję, że do moich potrzeb czyli cs, pubg, apex i potem może cyberpunk na najniższych da radę :)

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites
Panowie bo już chcę zamawiać :) to którą płytę brać najlepiej jeżeli myślę w przyszłości o podkręcaniu podzespołów ? Rozumiem, że RAMy lepsze są Ballistix, ale co do płyty lepiej Gigabyte B450 Gaming X czy MSI którą kolega proponował ?
Warto dołożyć te 50 zł do lepszej sekcji zasilania, a i ramy może dasz radę wykręcić na 3600MHz oraz msi a pro max bez problemu obsłuży 3 generacje ryzenow bez aktualizacji biosu, poza tym uefi Gigabyte dla początkujących nie będzie zbyt czytelne, akurat w tym aspekcie msi odwalilo kawał dobrej roboty i bios jest czytelny nawet na laików

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Warto dołożyć te 50 zł do lepszej sekcji zasilania oraz msi a pro max bez problemu obsłuży 3 generacje ryzenow bez aktualizacji biosu, poza tym uefi Gigabyte dla początkujących nie będzie zbyt czytelne, akurat w tym aspekcie msi odwalilo kawał dobrej roboty i bios jest czytelny nawet na laików

 

Myślisz o czymś takim  ?

 

https://proline.pl/msi-b450m-a-pro-max-am4-p1381791

 

A co masz na myśli pisząc 50 zł do lepszej sekscji zasilania ?:)

 

możesz podać przykład, chciałbym dziś zamówić sprzęt a nadal błądzę

Link to post
Share on other sites

Siemka Panowie,

 

Już komp do mnie doszedł, zabieram się za skladanie a  tu KLOPS.

 

Wiatrak w obudowie SilentiumPC Signum SG1 Pure Black ma podłączenie 3 pinowe a płyta MSI B450-A Pro MAX AM4 ma tylko 4 pinowe wejścia.

 

Po podłączeniu zasilania do plyty i wiatraka do 4 pinowego gniazda nic się nie dzieje. Nie podlączałem jeszcze innych podzespołów, ale wydaje mi się, że mimo to po wciśnięciu POWER powinien zakręcić czy jestem w błędzie ?

 

Są dostępne przejściówki do wiatraka itp ?

Link to post
Share on other sites

hmmm zasilanie do płyty jest, power, reset i ledy tez podpięte według instrukcji z płyty i wydaje mi się, że wszystko powinno być OK.

 

Teraz zwątpiłem, cy zasilacz przez okres jak nie był używany coś się z nim nie stało, przeprowadzka itp.

 

już złożyłem wszystko do kartonów bo i tak przez weekend mnie nie ma, a w poniedziałek poproszę znajomego szpeca co by mi pomógł :)

 

Ale skoro powinno działać, to może rzeczywiście jakiegoś babola popełniłem, ale to byłbym w wieeeeeeeeeeelkim szoku.

 

EDIT: Widzę teraz, że cześc odpowiedzialna za zasilanie z zasilacza ma jeden bolec "pusty" a na płycie wszystkie są "pełne" więc tutaj moze być problem


Możesz polecić jakiś zasilacz pod ta płytę ? pewnie 450 W wystarczy

 

W zestawie jest też:

 

Crucial Ballistix Sport LT 16 GB

AMD Ryzen 5 2600

Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR 6

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites

Płyta wymaga podpięcia zasilania 24 pin, procesor potrzebuje osobnego zasilania 4/8 pin (obok procesora wpinasz). Te dwa kable wystarczą, żeby wentyle ruszyły.

 

No i te oto dwa kable wpiąłem i nic się nie dzieje, ale tak jak pisałem wyżej, zauważyłem, ze wtyczka z zasilacza ma 23 piny ( do jednego po prostu nie ma kabla ) a płyta pełne 24.

 

I pewnie tutaj jest problem.

 

a to procesor i wiatrak procesora musi być podłaczony, żeby zaskoczył wiatrak w obudowie ?

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites

Wtyczka od zasilania głównego płyty prawidłowo ma 23 piny obsadzone (1 pin ma brakować, tak ma być) . Musisz oczywiście mieć procesor wsadzony w Socket. Odpalasz kompa z guzika wpiętego w piny pwr_sw czy zwierasz je ręcznie?

Ryzen 2600 bez chłodzenia po około 15s dobija do 90C więc nie radzę na dłużej odpalać bez chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Odpalałem z guzika POWER ale bez wpiętego procesora. W ogóle aby wmontować boksowe chłodzenie to musze odkręcić uchwyty wmontowane do płyty a jak to zrobię to płytka z tyłu płyty odpada :D trochę trudno wtedy dokręcić chłodzenie.

 

Będąc jeszcze w szkole to wszystko wydawało sie prostsze.

Zdecydowanie za długi czas minął od mojego ostatniego składania PCtów


A jeszcze mam pytanie, jak radiator ma na sobie już pastę, to zostawić fabryczna na nim i dać krople na sam procesor, czy coś tutaj sie kombinuje ? sory za zalew pytań ale gdzie nie patrze na YT każdy inne zdanie ma.

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites

Wyciągasz płyty z budy, wkładasz procesor, instalujesz chłodzenie (możesz zostawić pastę fabryczna na radiatorze - nie dawaj wtedy jednak już swojej!) i dopiero wtedy płyta wraca do budy.

Możesz też zdjąć drugą ściankę i przytrzymać backplate ale brakuje wtedy trzeciej ręki do przykręcenia chłodzenia :P

Link to post
Share on other sites

Wyciągasz płyty z budy, wkładasz procesor, instalujesz chłodzenie (możesz zostawić pastę fabryczna na radiatorze - nie dawaj wtedy jednak już swojej!) i dopiero wtedy płyta wraca do budy.

Możesz też zdjąć drugą ściankę i przytrzymać backplate ale brakuje wtedy trzeciej ręki do przykręcenia chłodzenia :P

 

Mądrego to czasem dobrze posłuchać ;> jutro sprawdzę bo dziś już pora świętować piąteczek, piątunio !

 

Dzięki za ekspresowe i fachowe odpowiedzi.

 

Miłego weekendu

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele.. człowiek to się całe zycie uczy.

 

Wszystko działa :D zagłębiłem sie głębiej w instrukcję ze strony producenta i w innym miejscu niż za zwyczaj spotykałem było gniazdo ;> chyba chciałem jechać na pamięć i wmontowałem w piny podobne ale innej sekcji.

 

Przepraszam za zamęt ale wielkie dzięki za chęć niesienia pomocy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez adam.l
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...