Skocz do zawartości

Mało FPS na rtx 2070 Super


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Almaz,

Recommended Posts

Witam, niedawno wymieniłem komponenty do komputera i wtedy zaczął się ten dziwny problem. Nie mam pojęcia co się dzieje, ale przykładowo w najnowszym Wolfensteinie gpu nie ma problemów i sobie jakoś radzi na najwyższych w 120fps, ale już stare mount and blade mam ledwie 40 fps. Tak samo World of tanks 150 fps a Insurgency Sandstorm ledwie 40 fps, tak samo strzelanka Hell let loose ledwie 35 fps. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to powoduje i jak temu zaradzić, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź

 

Moje specyfikacje:

Karta graficzna: Rtx 2070 Super Gaming Oc 8gb

Cpu: I7-6700  

Zasilacz: SilentiumPC Supremo 750W

Ram: 16 GB 2133 Hyperx Fury

Płyta główna: Asus prime z270 

Monitor: Asus VG248QE

 

 

Edytowane przez Almaz
Link to post
Share on other sites

Nagraj jakieś materiały z włączonym OSD i pokaż. Na OSD pokazane muszą być :

 

- Zegary GPU oraz pamięci karty.

- Temperatury

- Użycie GPU oraz użycie CPU

- Zegar CPU oraz temperatura CPU

 

Te parametry są najważniejsze. Tak swoją drogą, tak wolne pamięci które masz są ogromnym bottleneckiem dla Twojej platformy. 6700 się na nich bardzo mocno dusi, co również przekłada się na spadki wydajności. Podrzuć to o czym pisałem, będziemy szukać przyczyny.

 

Daj dodatkowo screeny z CPU-Z.

 

Zakładki CPU / Memory / Mainboard.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz tragicznie niskie użycie GPU, nawet po jedynie 34%, czy też 18%. Masz jedną kość pamięci i memki latają Ci w single channel. To + tragicznie niskie takty przy wysokich jak dla takich taktów CL jest ogromnym ograniczeniem wydajności dla Twojej platformy. Wręcz jak byś miał hamulec ręczny zaciągnięty.

 

Pierwszym krokiem który tutaj powinieneś zrobić to wsadzić memki np. 3000 CL14 (będą na Twojej platformie latać) rzecz jasna dual channel. Jeśli masz możliwość, pożycz od kogoś pamięci i sprawdź jak będzie się sprzęt zachowywać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wierze, ale naprawdę pomogłeś. Fpsy skoczyły o 40, bardzo ci dziękuje. Subskrypcja poleciała. Wszystkiego dobrego 

Nie ma problemu. Cieszę się, że mogłem pomóc. Bottlenecki masz nadal z racji wolnego ramu, ale już bez takiej tragedii jak wcześniej.

Kup szybsze memki i będzie kolejna poprawa. Przy czym warto pobawić się jeszcze z OC procka (poprzez BLCK u Ciebie) bo to również pozwoli karcie nieco bardziej rozwinąć skrzydła.

Akurat idealne obrazujący aspekty bottlenecka materiał.

 

 

Twoja platforma przy obecnych memkach, zapewnia osiągi niższe nawet od R5 3600.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta: jak najwięcej MHz, jak najmniej CL :)

 

Te które podałeś są wręcz idealne, jednak nie pomogę w przypadku tego modelu, niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w temacie :)

Jak sobie pooglądasz testy na YT, to w grach bardziej liczy się szybkość niż opóźnienie. Czyli lepiej wypadną np. 4000 MHZ CL19 niż 3000 MHz CL 14. Zależy też jeszcze jaka gra, w jednej będzie spora różnica w FPS, a w innej mniejsza. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Działaj. Daj znać jak będzie śmigać jak już wsadzisz nowe memki. W międzyczasie polecam poczytać o OC pamięci oraz zależnościach od kontrolera pamięci w CPU czyli IMC. Warto timingi ręcznie wklepać, pobawić się napięciem VCCIO / System Agent i ustabilizować timingi i takty, które wycisną więcej z możliwości CPU.

Link to post
Share on other sites

Dobra to kupię te i mam nadzieję, że będzie lepiej o wiele. Dzięki za wszystkie rady

 

 

Wrzuć jeszcze screen z  CPU-Z zakładka SPD (wybierz jeden z obsadzonych slotów). Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te HyperX są takie wolne. Najprawdopodobniej autor nie ustawił profilu XMP w BIOS-ie, wnioskuję po fakcie, że przeoczył taki drobny detal jak prawidłowe obsadzenie kości w bankach ;)

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzuć jeszcze screen z zakładki CPU-Z SPD (wybierz jeden z obsadzonych slotów). Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te HyperX są takie wolne. Najprawdopodobniej autor nie ustawił profilu XMP w BIOS-ie, wnioskuję po fakcie, że przeoczył taki drobny detal jak prawidłowe obsadzenie kości w bankach ;)

 

W sumie trafna uwaga.

Link to post
Share on other sites

Niestety profil XMP ma również tylko 2133MHz i bardzo wysokie timingi :( Więc jedyna opcja to wymiana pamięci. Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że aktualnie pamięci RAM są stosunkowo tanie :) Komplet 2x8GB 3200MHz CL6 można znaleźć za niewiele ponad 300 zł lub czasem taniej w jakiejś promocji. Tylko aktualnie nie wiem co się lubi z intelem, musisz poczekać na opinie specjalistów od intela :D

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...