Skocz do zawartości

Jaki monitor 24/27 fhd/qhd pod modernizowany komputer? - cena do 800 max


Recommended Posts

Hej

 

Wlasnie modernizuje naprawde leciwego kompa (q6600, 5gb ram, radeon 7850 . monitor samsung 2233). Wszystko juz mam zakupione i obcykane. Szkam raczej z monitora z matryca ips/va niz tn.. chociaz szczerze powiedziwaszy dawno nie bylem w jakims komputerowym, aby dokladnie zbadac roznice w odzwierciedleniu kolorow.

 

Nowe podzespoly:

 

Ryzen 5 2600

2x8gb crucial 3000.. mam nadzieje ze sie podkreca do 3600 :)

Gtx 1070 8gb armor oc

 

Kompa uzywam wiekszosc czasu do zwyklej pracy/przegladania netu, ale chcialbym w koncu rowniez popykac sobie w przyszle tytuly AAA :). Obecnie bede mogl pograc na ultra/bardzo wysokich delatach we wszystkich grach FHD np. prognozowane dla RDR2.

 

Planuje komputer ten miec jakies 3-5 lata conajmniej. Glownie najbardziej obciazajace beda gry.. ale ja chcialbym grac glownie w gry rpg/akcji, a nie np cs:go, chociaz z drugiej strony nie odmowilbym pogrania w coda :> 

 

Rozumuje tak.. jesli idzie o monitor 24 FHD 60Hz to na tym sprzecie spokojnie pogram we wszystkie gry (mam nadzieje) conajmniej na srednich detalach do 4-5 lat max (po podkrecaniu sprzetu). Jesli bylby monitor QHD to nie wiem czy ten sprzet wyciagnie srednie detale po tylu latach. Co sadzicie? Juz nie mowiac  monitorach 144Hz.. czy za tyle lat pociagna na FHD?

 

Moimi faworytami do 700zl sa po przeczytaniu/obejrzeniu xx testow sa:

 

Philips 245C7QJSB 60Hz

IIYAMA PROLITE XUB2493 75 Hz

 

Rowniez biore pod uwage wyglad estetyczny monitora (ciensze ramki).

 

Monitora qhd do 27 nie mialem czasu obadac.. a fhd z tego co wyczytaklem dobry do 24 cali..

 

Pytanko.. czy jest cos bardziej sensownego co zaproponowalem do pracy/grania w max cenie do 800. Ogolny budzet to 700, ale jesli wpladlby monitor duzo lepszy do 800 to jestem otwarty na propozycje.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...