Skocz do zawartości

Karta graficzna do ~1000 zł


Recommended Posts

Takie coś mam, chcę wymienić kartę graficzną - na co? Do ~1000 zł. 1660 super/ti czy rx 590? Coś innego? Słyszałem, że 6 giga v-ramu to może być już coś mało czasami, prawda to?

 

i7-4790  3,60 GHz

Corsair Vengeance LP, DDR3, 16 GB

Gigabyte 1050 Ti

AsRock H97m pro4

Thermaltake smart se 530w modular

i dwa ssd

Link to post
Share on other sites

 

 

6 GB VRAMU w zupełności wystarcza

-to prawda.

 

 

 

Na twoim miejscu kupił bym używaną 1070/ 1070 ti. Obydwie karty chodzą używane po około 1000 zł.

-nie ma dużej dopłaty więc niech wybierze nowe 1660 i podkręca albo 1660ti lub1660S  a nie pokoparkowe śmiecie które padają jak muchy.

Link to post
Share on other sites

Współczuje prockowi, który z tą kartą ewidentnie łapał mocnego bottlenecka. Jeżeli szukasz nowego sprzętu, to 1660 Ti, a jeżeli w grę wchodzi używany, to polecam GTX 1070 8GB od EVGI, który będzie zbliżony, ale trochę lepszy wydajnościowo do 1660 Ti.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

6 GB VRAMu jeszcze spokojnie będzie wystarczać przez jakiś czas. Co do samej karty to wybierałbym między GTX 1660 SUPER a GTX 1660 Ti, bo cena się niewiele różni a wydajnościowo zazwyczaj GTX 1660 Ti ma przewagę ale nie zawsze (o kilka klatek dosłownie), więc to zależy w jakie gry grasz. Na ogół wybierałbym pomiędzy tymi dwoma modelami :

https://www.komputronik.pl/product/666753/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-6gb-oc.html

https://www.komputronik.pl/product/603028/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-6gb-oc.html

Link to post
Share on other sites
Współczuje prockowi, który z tą kartą ewidentnie łapał mocnego bottlenecka. Jeżeli szukasz nowego sprzętu, to 1660 Ti, a jeżeli w grę wchodzi używany, to polecam GTX 1070 8GB od EVGI, który będzie zbliżony, ale trochę lepszy wydajnościowo do 1660 Ti.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tzn. procek właśnie zmieniłem z i5 4460, a GTX 1050 został stary.

 

Dzięki za propozycje. Wolałbym chyba coś nowego. Racją jest, że pewnie nie ma sensu się pchać w 8 giga z takim budżetem. A jacyś konkretni producenci? Omijam tylko MSI. Słyszałem, że najlepszy serwis ma Gigabyte, ZOTAC i chyba jeszcze PALIT. A co to za producent ten PNY czy XFX? Pierwszy raz ich widzę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli szukasz nowego sprzętu, to 1660 Ti, a jeżeli w grę wchodzi używany, to polecam GTX 1070 8GB od EVGI

1660-ki biją na głowę 1070-ki w nowszych grach, nie ma zbytnio sensu teraz pascali kupować.

 

@up Warto trochę przekroczyć budżet i celować w 1660 Super, w testach prawie dogania wersję Ti a jest od niej ok. 100zł tańszy. Jeśli chodzi o GeForce to Gigabyte i Zotac są warte polecenia, dobra cena/jakość, Pality są nieco gorsze IMHO. PNY robi budżetówki a XFX z tego co wiem tylko karty od AMD, całkiem niezłe swoją drogą.

Link to post
Share on other sites

.....a XFX z tego co wiem tylko karty od AMD, całkiem niezłe swoją drogą.

 

aż mi się przypomniało, że wszystkie starsze gtx'y jakie miałem były xfx, gtx 4200 ti, gt 8800, ostatnie były z serii 4xx

 

xfx_geforce_gtx_400_1_1.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1660-ki biją na głowę 1070-ki w nowszych grach, nie ma zbytnio sensu teraz pascali kupować.

GTX1070 to w dalszym ciągu wydajniejsza karta od GTX1660/1660 Super (po za grami z fp16) ale niestety większość z Was dała się ogłupić i nie widzi tego, że w testach macie zestawienie nisko taktowanego referenta GTX1070 z konstrukcjami niereferencyjnymi GTX1660/1660 Super.

Prosty przykład z testu Modern Warfare 1920x1080 na PurePC

GTX1660 Super (1975Mhz) - 78/84.7 fps

GTX1660 (1965Mhz) - 71/77 fps

GTX1070 (1720Mhz) - 69/74.5 fps

~13% straty z samego taktowania. Jak wrzucicie nie referenta GTX1070 o zbliżonym taktowaniu np. ~1950Mhz to się okaże, że jednak jest wydajniejszy ;) 

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście do 1000zł celował bym w Sapphire Vega 56 Pulse za 996zł w sklepie Proshop.pl

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/Sapphire-Radeon-RX-VEGA-56-Pulse-8GB-HBM2-Karta-graficzna-DEMO/2633788d

 

W zestawie Xbox Game Pass  a sama karta graficzna jest wydajniejsza od GTX1660Ti

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście do 1000zł celował bym w Sapphire Vega 56 Pulse za 996zł w sklepie Proshop.pl

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/Sapphire-Radeon-RX-VEGA-56-Pulse-8GB-HBM2-Karta-graficzna-DEMO/2633788d

 

W zestawie Xbox Game Pass a sama karta graficzna jest wydajniejsza od GTX1660Ti

Szkoda, że tylko jedna sztuka, bo zaraz zniknie.

Link to post
Share on other sites

1660-ki biją na głowę 1070-ki w nowszych grach, nie ma zbytnio sensu teraz pascali kupować.

 

@up Warto trochę przekroczyć budżet i celować w 1660 Super, w testach prawie dogania wersję Ti a jest od niej ok. 100zł tańszy. Jeśli chodzi o GeForce to Gigabyte i Zotac są warte polecenia, dobra cena/jakość, Pality są nieco gorsze IMHO. PNY robi budżetówki a XFX z tego co wiem tylko karty od AMD, całkiem niezłe swoją drogą.

zbiku napisz od razu że AMD a nie baw się w chusteczkę haftowaną.

https://www.youtube.com/watch?v=piIJm-Un7tc

Palit  od Turinga ma świetne karty w każdej półce.Pascale - MSI i Gigabyte też były wspaniałe pod względem kultury pracy z problemami wentylatorów  :rotfl:

 

GTX1070 to w dalszym ciągu wydajniejsza karta od GTX1660/1660 Super (po za grami z fp16) ale niestety większość z Was dała się ogłupić i nie widzi tego, że w testach macie zestawienie nisko taktowanego referenta GTX1070 z konstrukcjami niereferencyjnymi GTX1660/1660 Super.

Prosty przykład z testu Modern Warfare 1920x1080 na PurePC

GTX1660 Super (1975Mhz) - 78/84.7 fps

GTX1660 (1965Mhz) - 71/77 fps

GTX1070 (1720Mhz) - 69/74.5 fps

~13% straty z samego taktowania. Jak wrzucicie nie referenta GTX1070 o zbliżonym taktowaniu np. ~1950Mhz to się okaże, że jednak jest wydajniejszy ;)

 

 

Ty myślisz, że każdy kto sprzedaje karty graficznej używał ich do kopania... Przykry jesteś

 

Duży procent padlin to pokoparkowe szrota,sam widzę ile na serwis chłopakom przychodzi kart.Daleko szukać? zajrzyj na kanał YT Foresta.Wszystko może się zepsuć nawet nowe ale tych pokoparkowych gpu jest NAJWIĘCEJ czy się wam podoba to czy nie,nie zmienicie faktu.Może źle trafiłem lub wy,podejrzewam że siedzicie na Pascalu stąd te oburzenie.Tylko jak,już chcecie polecać te karty to uprzedźcie użytkownika o minusach.

Ale dla tych co lubią podejmować ryzyko:

-kopary

RX480

RX580

GTX1070

GTX1080

-problemy z artefaktami (od nowości)

RTX2080

RTX2080Ti

- i mogło się zdarzyć RTX2070

Więc nie pisz mi że jestem przykry bo jest odwrotnie.Nvidia nie bez powodu zastąpiła dwie ostatnie karty Suprami 2080/Ti

 

Coś dla niedowiarków

 

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

A myślicie, że taki GTX 1660 super od Gigabyte (OC 6 GB) wejdzie mi z tą płytą główną? Bo coś czarno to widzę. Długość spoko, wysokość spoko, ale szerokość... z szerokością 40,5 mm wpada mi na zapięcia od ramu. Czy przejdzie nad? Głównie rozchodzi mi się o tego back plate, bo to on w tę stronę będzie wystawał.b11cd5c5bee2f41099bfd98f5f1db2aa.jpg1a67c00867736d275a19df69b8b38b56.jpg

Edytowane przez ThimGrim
Link to post
Share on other sites
Dzięki, ale nie MSI. Miałem już kartę graficzną tej firmy. Najpierw przyjechała z artefaktami, a niedługo po naprawie się zjarała. Jestem uprzedzony do MSI.Jeszcze trochę pogłówkuję i najwyżej wezmę tego gigabyte'a.
Gtx 1660 od msi trafiają się sztuki z piszczacymi cewkami, ten Palit ma dobre chłodzenie https://www.x-kom.pl/p/524617-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1660-super-gamingpro-6gb-gddr6.html

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites
Na tego Palita patrzyłem i rzeczywiście jest nieco mniejszy, ale cyferki typu taktowanie pamięci jednak stoją po stronie Gigabyte'a.
Różnią się taktowaniem rdzenia. Jeżeli mówimy o Gigabyte windforce to jest trochę głośniejsza, najlepiej wypada gaming OC od Gigabyte ale to już koszt 1200 gdzie w tej samej cenie mamy Ti

 

Edytowane przez KnOw3913
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, weszła. Ledwo, ledwo... ale weszła. Teraz kto mi powie, o co kaman z tym podkręcaniem, jak to się robi i czy ten tryb Boost się jakoś włącza, czy on sam się powinien włączać?

 

Generalnie to "podkręcanie" pamiętam z czasów, jak podkręcać można było procesor athlon, czy coś takiego i siedziało się w biosie. :P Więc podchodzę do tego jak pies do jeża...

 

Zacząłem od razu z grubej rury, bo zafundowałem karcie Red Dead Redemption 2 - i generalnie tak średnio koło ~40 fpsów wyciągam. Mnóstwo tam ustawień i jeszcze nie wiem, co i jak. Ale może ja nie mam tego boosta aktywnego albo co?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...