Skocz do zawartości

Karta graficzna do ~1000 zł


Recommended Posts

Dobra, weszła. Ledwo, ledwo... ale weszła.
Ale którą kartę w końcu kupiłeś?Mówisz o podkręcaniu karty czy procesora?

 

Zacząłem od razu z grubej rury, bo zafundowałem karcie Red Dead Redemption 2 - i generalnie tak średnio koło ~40 fpsów wyciągam. Mnóstwo tam ustawień i jeszcze nie wiem, co i jak.
Rdr2 ma zrąbaną optymalizacje więc nie sugerowałbym się wynikami fps akurat w tej grze gdzie nawet rtx 2080 ti nie radzi sobie z nią

 

Ale może ja nie mam tego boosta aktywnego albo co?
Boost się sam załącza no chyba że temperatury na to nie pozwolą Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Ale którą kartę w końcu kupiłeś?Mówisz o podkręcaniu karty czy procesora?

 

Rdr2 ma zrąbaną optymalizacje więc nie sugerowałbym się wynikami fps akurat w tej grze gdzie nawet rtx 2080 ti nie radzi sobie z nią

 

Boost się sam załącza no chyba że temperatury na to nie pozwolą

 

 

 

Kupiłem Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 i o podkręcanie karty graficznej mi się rozchodzi. To o procesorze to była tylko wstawka historyczna. ;)

Link to post
Share on other sites
Kupiłem Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 i o podkręcanie karty graficznej mi się rozchodzi. To o procesorze to była tylko wstawka historyczna. ;)

 

tu masz krok po kroku, tylko nie zaznaczył że na koniec musisz zaznaczyć ,,startup" żeby po zamknięciu kompa odpalił się z podkreconymi zegarami, tylko ci powiem ze ten Gigabyte po OC będzie suszarką, ale jak ci hałas nie przeszkadza to wydajność sporo wzrośnie

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner. Power limit oraz limit temperatury maksymalnie w prawo. Podnoś taktowanie rdzenia o 20Mhz i prędkość pamięci o 100Mhz.

 

Jeżeli np. na +120Mhz na rdzeniu i +500 na pamięciach będziesz miał gorszy FPS, niż na +100 i +400 to znaczy, że przeholowałeś i musisz zmniejszyć OC.

ten Gigabyte po OC będzie suszarką, ale jak ci hałas nie przeszkadza to wydajność sporo wzrośnie

To ciekawe. Wersja bez Super po solidnym OC nie była suszarką, ale ta różnica się tylko pamięciami będzie suszarką?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 i o podkręcanie karty graficznej mi się rozchodzi. To o procesorze to była tylko wstawka historyczna. ;)

 

a już chciałem napisać, że można 1070Ti wyrwać za +-1100zł

Nie lepiej było dołożyć 70zł do chłodzenia 3x ? dużo cichsze i wydajniejsze  ;) -> link

Link to post
Share on other sites
To ciekawe. Wersja bez Super po solidnym OC nie była suszarką, ale ta różnica się tylko pamięciami będzie suszarką?
Nie wiem czy ci się nie pomyliło z modelem Gigabyte gaming OC gdzie po OC faktycznie jest nadal cicha, a tu autor kupił wersję 2 wentylatorową, która pod obciążeniem wchodzi na 2000+ rpm (bez OC!)

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6

Postanowiłem się pobawić tym podkręcaniem. Pobrałem benchmark valley, uruchomiłem bez podkręcania na standardowych ustawieniach: Render: Direct3D11 Mode: 1920x1200 fullscreen Preset Custom Quality High.

FPS:
120.1
Score:
5024
Min FPS:
35.7
Max FPS:
187.6
 
Dałem power limit na maksa, maks. temp na 83 i core clock +20:
FPS:
119.5
Score:
5000
Min FPS:
35.3
Max FPS:
180.1
Czyli gorzej, ale spróbowałem jeszcze kolejne +20, czyli w sumie +40 na core clock:
FPS:
119.3
Score:
4992
Min FPS:
35.0
Max FPS:
184.9
 
Czyli nie ma co kręcić, czy raczej przerzucić się na memory clock?
 

 

Link to post
Share on other sites

Superki nie podkręcisz tak wysoko jak zwykłej 1660-tki. Rdzenia nie ruszaj, widać, że karciocha nie daje rady. Pamięci możesz podnieść o 500MHZ, czyli standard dla obecnych GDDR6 w nVidii. Jak da rade wyżej to super, jak nie - mówi się trudno.

Link to post
Share on other sites

 

U mnie na 1660 Super w Unigine Valley Benchmark 1.0 wyniki trochę wyższe.

Bez OC wygląda to tak:

FPS: 150.3

Score: 6288

Min FPS: 42.8

Max FPS: 237.5

 

Może coś z karta autora tematu nie tak ?

 

 

 

 

Ale też masz Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6?  Sprawdzałem podkręcanie pamięci, ale też nie da rady.

Link to post
Share on other sites

i7 6700k i do tego 16 GB Ramu DDR4 3000 Cl 15. Wiec dużo mocniejszy procek od twojego to nie jest.

Wyniki w Extreme HD:
Przed OC:

FPS: 80.6

Score: 3373
MIn FPS: 34.2
Max FPS: 152.3

Po OC:
FPS: 85.7
Score: 3585
Min FPS: 37.3
Max FPS: 164.1
 

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że rzeczywiście trzeba "dociążyć" cpu i resztę, żeby wyniki były miarodajne. Oprócz różnic bebechowych jest jeszcze jedna rzecz – mam monitor 16:10, 1920x1200, więc 1920x1080 to nie moja natywna rozdzielczość, mam więcej pixeli do wygenerowania. Wyniki w Extreme HD:

 

Przed OC:

FPS:

78.5

Score:

3285

Min FPS:

28.0

Max FPS:

154.6
Po OC:
[ gpu boost (taktowanie rdzenia) 1965 MHz, bazowe 1830 MHz; memory clock 14502 MHz, bazowe 14000 MHz]
FPS:
83.6
Score:
3499
Min FPS:
33.6
Max FPS:
169.2
 
I to jest chyba już blisko ściany, bo ukręciłem jeszcze 3503 punktów, ale FPS-y już dropią. Na ustawieniach Basic w Unigine Valley FPS-y mocno skaczą i generalnie rozrzut wyników jest dużo większy, więc nawet zwiększanie taktowania rdzenia o +20/+25 MHz jest mocno rozchwiane i nic nie mówi o faktycznych możliwościach mojej karty.
Edytowane przez ThimGrim
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...