Skocz do zawartości

Slizgacze do myszy Roccat i wybor podkladki


Recommended Posts

Witam lacze dwie prosby w jednym watku:

 

1. Potrzebuje slizgacze do Roccat Kone Pure Owl Eye i Kain 120, najlepiej oryginalne, moze ktos zna zrodlo?

 

2. Wybor podkladki. Mam wybrane swoje typy:

A: Razer Goliathus Speed Cosmic Large

B: SteelSeries QcK Edge Large

C: Roccat Taito Control

D: Roccat Taito 2017 Mid-Size Shiny Black

E: Roccat Taito 2017 King Shiny Black

F: Logitech G640 Gaming Mouse Pad EER2

 

Moze ktos ktoras z nich posiada,posiadal? Jak subiektywna ocena?

Link to post
Share on other sites

Witam,

miałem Razera Goliathusa i SteelSeries Qck.

 

Razer całkiem przyjemny był i wygodnie się użytkowało, jednak materiał szybko się odkształcał, na rogach zaginał co utrudniało korzystanie. Szybko się wycierała. Qck w moim odczuciu bardzo słaba podkładka. Cienki materiał, bardzo szybko się wytarł i podkładka była nie do użytku.

 

Aktualnie posiadam Corsaira MM300 Large i z tych 3 uważam, że jest najlepsza. Najlepszy materiał, gruby, krawędzie dodatkowo usztywnione, do tego bardzo przyjemnie myszka na niej leży. Aktualnie po ponad pół roku użytkowania żadnych śladów zużycia, gdzie Qck już była wytarta na środku.  Może rozważ również i ją ?

Link to post
Share on other sites

Ze względu na świeżość modelu Kain 120, na próżno szukać zamienników, szczęśliwie, z powodzeniem możesz nabyć klasyczne ślizgacze IE 3.0 w wydaniu Tiger Gaming i nakleić je w miejsce poprzednich: https://bit.ly/2N0Myvv.

Kone Pure Owl-Eye: https://bit.ly/2BYc9yP

 

@Edit

Pojawiły się ślizgacze CorePad: https://bit.ly/2JGNGlO

Podchodziłbym do nich z dystansem, nie darzę ich uznaniem.

 

Zestawienie podkładek i ich powierzchni: https://bit.ly/323jTdJ

Na portalu znajdziesz również recenzję podkładek Roccata.

DM Pad jest wręcz tańszym odpowiednikiem podkładki Goliathus Speed, tym samym jest naprawdę odpowiednim wyborem dla osób, które nie są w stanie zdefiniować ich oczekiwać wobec podkładki - jest wszechstronna.

Wspomniany wyżej model MM300 Corsaira, również jest jak najbardziej wart uwagi.

Link to post
Share on other sites

@Leminairre

Badalem dotykowo razer speed i w poziomie ujdzie,a przy ruchu w pionie xbyt czuje materialowe hamowanie,nizsza gladkosc niz poziom.

 

Zobaczylem nagle model steelseries limited." QcK Limited oraz QcK+ Limited zostały wykonane z mikroskopijnie tkanego materiału, który optymizuje precyzję śledzenia zarówno dla sensorów optycznych, jak i laserowych. Duża liczba włókien oraz większa gęstość tkaniny poprzez minimalizację tarcia przyczynia się do zdecydowanego zwiększenia szybkości poruszania myszki."-fajna juz prawie tak gladka jak szukam.

Poziom-cudny a pion lekkie zastrzezenie.

 

Generalnie 15lat jezdzilem po biurku, a ze teraz kupilem roccat kain 120 i jest to moja pierwsza mysz grubo powyzej 80zl, to zal gdyby szybko zajechac slizgacze.

Czyli generalnie szukam odczucia gladkosci biurka, a zeby nie scieralo slizgaczy tak jak biurko

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

A jest jakas wersja mniej szeroka?

Optymalnie dla mnie to 32/37 lub 40/45.

 

Kain 120 kupilem razem z Kone Pure Owl Eye gdyz nie moglem na miejscu zdecydowac to wzialem obie.

Kone Pure mega wygodna bo ma idealna dlugosc dla mnie, mimo ze mam dluga reke (troche ponad 19cm od najdluzszego palca do nadgarstka),ale kazda trzymam clawem.

 

Kain 120 za to ma mega fajne przyciski glowne. Faktycznie idealny jednolity klik w kazdym miejscu i mega szybki dwuklik. W Kone Pure gdy chce szybko kliknac dwukrotnie to czuc ze nie da sie tak mega szybko jak w Kain

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...