Skocz do zawartości

Asus Prime Z270-A + GoodRam IRDM 8GBx2 2400MHz?


Recommended Posts

Cześć, mam takie pytanie, może banalne może nie, ale potrzebuję upewnienia od kogoś kto już to może przerabiał. Kupiłem płytę Asusa Z270-A, miałem już 2x 8GB GoodRam IRDM 2400MHz. Okazuje się, że komputer w ogóle nie wstaje po włożeniu ich - jest czarny ekran chociaż z tego co widzę, to wszystkie komponenty działają prawidłowo. Na pomarańczowo miga mi dioda DRAM_Led. Po chwili lurkowania internetu znalazłem listę pamięci kompatybilnych z tą płytą główną i okazuje się, że z firmy Goodram nie ma nawet jednej pozycji ( choć jest ich bodajże z 300 ).

 

Teraz pytanie - czy w tym wypadku na pewno muszę zakupić inne pamięci z tej listy, czy jest jakaś możliwość aby ruszyć kompa z tymi koścmi, które posiadam ?

Link to post
Share on other sites

Co do goodramów ja mam dwie różne sztuki połączone z dwoma Patriotami i wszystko działa i idzie ustawiać w biosie jak chcę. Pewnie nawet Asus nie wie że istnieje taka polska firma :D  dla tego nie uwzględnili w testowaniu. Pożycz od kogoś sprawną kość albo dogadaj ze sprzedawcą w sklepie czy byłaby możliwość zwrotu w razie niepowodzenia. Jedyna możliwość sprawdzenia.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Nie posiadam takiego mobasa ale nie widzę innego wyjścia jak podmianka kości na inne. W żaden sposób jeśli nie uruchamiają komputera nie dojdziesz w czym tkwi problem. A płyta powinna normalnie działać na twoich kościach. Więc walnięte mobo albo twoje ramy. Jak tak ciężko ci sprawdzić na innych kościach. Goodram dobre kości robi nigdy nie sprawowały mi problemów. Jedna sztuka to 2800 Mhz druga 3000 Mhz Patrioty też 2800 ale moja płyta pozwala im na pracę z szybkością 2666 Mhz

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

 

Teraz kwestia taka - na mobo mam 4 diody. CPU LED , DRAM LED, VGA LED , boot LED. Przy starcie komputera zaświeca się na chwilę CPU LED , potem dram LED. Czy tak to powinno wyglądać ? A co z pozostałymi diodami ?

Cóż, temat można zamknąć gdyż okazało się że jestem totalnym dzbanem bo próbowałem odpalić procesor Coffee Lake na chipsecie Z270. Wiem że prawdopodobnie się da, ale nie chcę się w to bawić bo znając moje szczęście źle się to skończy xD

Edytowane przez Reinholt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...