Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komp nie wstaje. Pomocy

amd carbon 3600x

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 klop92

klop92
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 październik 2019 - 00:31

Witam,

Zrobiłem spory update sprzętu: pamięć RAM, Mobo i procesor. Po podłączeniu wszystkiego komputer nie wstaje.. wiatraczki chodzą, płyta się świeci ale na monitorze zero. moje komponenty to:

CPU: Ryzen 5 3600x

Mobo: MSI B450 gaming pro Carbon AC

RAM: Vengeance RGB pro 3000MHz cl15 16GB (2x8GB)

GPU: Palit Jetstream GTX 950

PSU: Corsair TX550m (550W)

Płycie zrobiłem update BIOS'u używając USB Flashback button. Według mnie z powodzeniem (update przebiegał identycznie jak na filmach instruktażowych)

Kości RAM zmieniałem każdy slot, sprawdzałem pojedynczo i razem. Wziąłem od kumpla kości które są na liście kompatybilnych kości z tym prockiem i mobasem (HX421C13SB/8). Żąglerka RAM'ami tak samo.

GPU wsadzałem również do innych slotów PCI-E

Podłączałem hdmi do monitora, do telewizora oraz VGA do starego monitora - zero odzewu

Reset BIOS'u robiłem i CMOS'em i wyjmowałem baterię na 10min.

Macie jeszcze jakieś pomysły? GPU i Zasilacz na 99,9% sprawne. działały dzień przed na starym kompie.

Poratujcie pomysłem, jak coś to chyba zwracam tę płytę i kości póki jeszcze mogę

Z góry dziękuję za sugestie.

• 0

#2 zygarek

zygarek
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 30 październik 2019 - 02:14

Standardowo wszystkie wtyczki bym posprawdzal, podociskal, pozamienial ewentualnie. Szczegolnie te na grafice. A jak wszystko z wtyczkami ok to cos jest padniete.... Najczarniejszy scenariusz to ze pogiales nozki instalujac proca w w slocie... Sprawdz to na poczatek. A pozniej to raczej serwis, zeby sprawdzili kazdy komponent osobno?

• 0

#3 KamellotK1

KamellotK1
  • Entuzjasta

• 732 postów

Napisano 30 październik 2019 - 09:32

Widzę, że to półmodularny zasilacz. Podociskaj przy nim wszystkie kable. Miałem dosłownie taki sam przypadek przy składaniu swojego PC'ta. Szukałem przyczyny przez godzinę po czym zajrzałem do piwniczki a tam pyk kabelek od procesora odpięty z zasilacza. Możliwe, że kabel od GPU Ci się poluzował/odłączył. No i jak kolega wyżej pisze, podociskaj kabelki od PSU/GPU przy złączach. Bo jak Ci się uruchamia komputer to ten od MOBO jest podpięty prawidłowo.

• 0

CPU: AMD Ryzen 3700X + Noctua NH-U12S chromax.black  |  MOBO: Asus ROG Strix X570-E Gaming  |  RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x8GB 3200MHz CL16  |  GPU: Gigabyte RTX 2070 Super Windforce 3X 8G  |  m.2 ADATA XPG SX8200 PRO 256GB  |  

PSU: XFX XTR 650W  |  NZXT H500i + 4xCorsair AF 120mm QE

#4 majster klepka

majster klepka
  • Dyskutant

• 184 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 30 październik 2019 - 09:39

A może pożycz od kogoś wcześniejszy model procka i sprawdzisz czy płyta wstanie. Ja robiłem ostatnio flash biosu również książkowo. Wszystko przebiegało... do czasu :D gdy już komp nie chciał się uruchomić, a wszystko poszło jak trzeba ( przecież to łatwizna każdy wie jak to się robi ). Sprawny serwis Asrocka wymienił mi płytę na nówkę. Oczywiście podziękowałem im kłaniając się w pas a w duchu śmiałem się że mi uwzględnili awarię z mojego powodu.

• 0

Intel i5 8500, nvidia MSI ARMOR GTX 1660Ti , Asrock B360M-Pro4, 16GB ram, monitor AOC G2778V

#5 klop92

klop92
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 październik 2019 - 10:23

Piny prościutkie, sprawdzałem bo robiłem dwa razy ten update BIOS'u. Dociskane było tysiąc razy, dwa dni siedziałem nad tym. Co do mojego zasilacza półmodularnego to kabel zasilający 24 pin i CPU 8 pin (4+4) są niemodularne wiec przy zasilaczu nie ma problemu z dociśnięciem.

Szkoda, niestety nie mam możliwości sprawdzenia z Ryzenem 2 gen. Moi znajomi mają albo lapki albo tylko telefony.

Możliwe, że takie właśnie objawy byłyby w sytuacji gdy płyta wciąż nie byłaby gotowa (zUpdate'owana) na Ryzeny 3 gen.?

Bo jeśli nie to to ja już nie mam pomysłów. Mam ochotę oddać do serwisu ale chyba jednak skuszę się na zwrot płyty i RAM'ów.

Użytkownik klop92 edytował ten post 30 październik 2019 - 10:40

• 0

#6 majster klepka

majster klepka
  • Dyskutant

• 184 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 30 październik 2019 - 10:59

Miałem podobną płytę tylko Asrocka problem był ale z tym żeby pamięci działały na ich pełnej szybkości 3000 MHz. Pomogła nowa wersja biosu i po sprawie a co do procka pewnie coś idzie z fleszowaniem więc dawaj na serwis oni to ci zrobić powinni, pewnie mają jakieś  ryzeny

• 0

Intel i5 8500, nvidia MSI ARMOR GTX 1660Ti , Asrock B360M-Pro4, 16GB ram, monitor AOC G2778V

#7 klop92

klop92
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 październik 2019 - 11:39

Dzięki wszystkim za pomoc! Problem jednak nierozwiązany więc dla "potomnych" nic nie zostawię. Zwracam płytę póki przysługuje mi 14 dniowy zwrot. Kupię płytę z dopiskiem MAX, może w przyszłości sobie za to podziękuję, żadnego ostrego OC nie zamierzam robić wiec Tomahawk powinien mi wystarczyć.

Pozdro

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amd, carbon, 3600x

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych