Skocz do zawartości

Wydajność w grach: Intel i7 4770 a i7 4770k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez fafarafa2000,

Recommended Posts

Witam

 

Myślałem ostatnio nad zmodernizowaniem swojego blaszaka. Głównie chodziła mi po głowie wymiana karty graficznej, ale przy okazji pomyślałem też o procesorze. 

 

Zbliżającą się gra Red Dead Redemption 2 w zalecanych wymaganiach ma procesor intel i7 4770k 3.5 Ghz. Ja z kolei mam  wersję bez "k" czyli intel i7 4770 3,4 Ghz. 

 

Czy zakładając, że pozostałe podzespoły są odpowiednie to czy opłaca się wymieniać procesor na nowszy ( przynajmniej na razie)? Czy też jeżeli chodzi o gry to różnica między tymi dwoma procesorami jest nieodczuwalna i jest szansa, żeby zagrać w ten tytuł na wysokich wymaganiach?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez fafarafa2000
Link to post
Share on other sites

Jaką masz płytę główną (czy możliwe będzie OC)? Ogólnie nawet jeżeli masz odpowiednie mobo i zasilacz wraz z chłodzeniem do wykręcenia procka na 4,5-4,7 GHz to wymiana średnio sensowna ekonomicznie.

 

Chyba że masz na oku deal przy okazji którego wymiana zamknie się w koszcie 4paku piwka :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Moja płyta główna to MSI H81M PRO-VD.

 

Jeżeli chodzi o podkręcanie to w mojej wersji procesora "bez k" raczej jest bardzo utrudnione. Mam jedynie opcje "TURBO", którą mogę sobie włączyć wchodząc do BIOSA (zwiększa obroty na 3,9 Ghz). Zasilacz mam 700W, ale tak jak pisał wcześniej sznib  też mi się wydawało, że mimo iż do RDR2 podano wymagany procek intel i7 4770k 3,5 Ghz to mój i7 4770 3,4 GHz też powinien dać radę. Chciałem tylko wiedzieć czy jeżeli chodzi o te dwa procki to czy będzie duża różnica w graniu na średnio-wysokich, wysokich ustawieniach.

Edytowane przez fafarafa2000
Link to post
Share on other sites

Póki gra nie wyjdzie nie ma co gdybać, obstawiam, że 4770k nie poradzi sobie ze wszystkim jak należy, sam mam praktycznie ten sam procek i powoli odczuwam jego niedołężność. Z Haswellem i7 jest jak z Bmw E36, ten kto ongiś kupił to zachwala do dziś, jara się tymi osiągami nie widząc, że już dawno pierwsza lepsza miejska pierdawka z silnikiem 1,1 ma lepsze osiągi

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie panikował. Jak nie oczekujesz 100FPS'ów to powinien dać radę. Należy pamiętać, że RDR2 to podobnie jak GTA5 produkt dla mas, nie mogą przegiąć zanadto, bo popyt by spadł. O ile w kwestii detali leżących mocno na GPU mogą poprawić wiele względem wersji konsolowej, o tyle w zakresie obliczeń CPU nie powinno się nic kosmicznie zmienić. A pamiętajmy, że gra na xbox działa, mimo iż nie jest to demon wydajności.

 

Poczekaj aż wyjdzie a sam się przekonasz jak jest. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...