Skocz do zawartości

Płyta pod R5 3600


Recommended Posts

Te 2 razy to miałem po wyłączeniu bo szła burza. Innym razem jak była burza, to się włączyło normalnie- to było na starym biosie v18. Montowałem coś do kompa miałem wyłączony komp, to bez problemów się włączyło. Na noc nie wyłączam z prądu. 

Mam tylny wentylator RGB, jak jest odcięty prąd to świeci na jasno, a nie tym kolorem co ustawiłem, dopiero na pulpicie zmienia kolor.

Dziś sprawdzałem ze stoperem mniej niż 28s ładuje się do pulpitu.

U mnie dosyć dziwnie się zachowuje. Gdy wyłączę prąd i mam podłączony stary zasilacz pod płytę msi b450m gaming plus, to komputer uruchamia się od razu. Gdy podepnę nowy zasilacz i był wyłączony prąd, to nie przechodzi procedury post, świeci się dioda CPU. Dopiero za drugim i trzecim razem się uruchamia. Gdy podłączę nowy zasilacz do starej płyty to komputer uruchamia się od razu. Mam wgrany nowy BIOS.

Edytowane przez Krzysztof12a
Link to post
Share on other sites

U mnie dosyć dziwnie się zachowuje. Gdy wyłączę prąd i mam podłączony stary zasilacz pod płytę msi b450m gaming plus, to komputer uruchamia się od razu. Gdy podepnę nowy zasilacz i był wyłączony prąd, to nie przechodzi procedury post, świeci się dioda CPU. Dopiero za drugim i trzecim razem się uruchamia. Gdy podłączę nowy zasilacz do starej płyty to komputer uruchamia się od razu. Mam wgrany nowy BIOS.

Właśnie odpaliłem kompa, wyłączyłem listwę na noc dla testu, komp odpalony i bez cold boota wszedł do Windowsa.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Wczoraj założyłem R5 3600 na B350M Bazooka i wszystko było ok, jedynie początkowa konfiguracja biosa po wykryciu zmiany procesora. Dziś włączyłem kompa po prawie całym dniu wyłączenia z gniazdka i nie było cold boota. Płyta ma najnowszy BIOS z października.

Jedynie co mnie niepokoi to trochę większe temperatury na procesorze, R5 1600 nie osiągał nigdy 80 stopni a wczoraj po graniu miałem 82.

Jestem na stockowym chłodzeniu i te z 3600 jest mniejsze od tego z 1600 i dodatkowo nie ma miedzianych wstawek, więc może dlatego jest cieplej.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Mam Ryzena 3600, B450 Gaming Plus najnowszy bios 1C, Seasonic Focus Gold 550W, nie mam cold bootów, 2 razy mi się zdarzyły, że dopiero za drugi razem komp zaskoczył, było to po wyłączeniu z prądu na czas burzy.

Wszystko hula, nawet na stocku boostuje do 4.2ghz i tak trzyma zegar, nie przekracza 1.4v na auto(stock).

Komp mam od premiery Ryzena, i miałem 3 biosy do tej pory v18, v1A i teraz 1C.

 

Z płyt można jeszcze brać pod uwagę moją b450 gaming plus, może być wersja MAX. Ja mam bez max'a, wtedy nie było.

Dzisiaj wgrałem stary bios ver 17 do płyty b450m gaming plus. Na razie komputer uruchomił się od razu, nie było cold boota. Zobaczymy jak będzie dalej. Może faktycznie to wina skopanych przez MSI nowych wersji BIOS.

Dzisiaj wgrałem stary bios ver 17 do płyty b450m gaming plus. Na razie komputer uruchomił się od razu, nie było cold boota. Zobaczymy jak będzie dalej. Może faktycznie to wina skopanych przez MSI nowych wersji BIOS. Widzę, że do płyt MSI z serii MAX pojawiły się już nowe BIOS-y. Czekam na nowy BIOS do mojej płyty.

Link to post
Share on other sites

O, fajnie. To czekam na info.

 

Złożyłem wszystko w jedną całość, uruchomiłem komputer i... nagle zgasł, albo przynajmniej ponownie się uruchomił. Instalacja windowsa 10 trwała góra 10 minut. System szybko się uruchamia jednak początkowe bootowanie trwa chyba ciut dłużej niż powinno. Wydaję mi się że do załadowania windowsa mija góra 20 sekund ale nie stoję ze stoperem w ręku. Na testy OC musisz trochę poczekać bo nie mam zbytnio na to czasu, do piątku a może i wcześniej postaram się wyrobić. Na razie instalowałem przeróżne programy do testów. Jak na razie wszystko jest okej, zobaczymy co będzie po OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to chociaż Ci się odpala ponownie, ja muszę go na chama wyłączyć i włączyć. COOLDBOOT TO JEST TO....

Tragedia, wczoraj system windows napotkał problem i zresetował kompa w czasie gry. Temperatury w idle 32 stopnie a w czasie gry max 62  :o . Ale ten bios to jest przegięcie.

Link to post
Share on other sites

Jest wogóle sposób żeby uniknąć tych cyrków z Biosem ? Kupić inną płytę niż MSI albo MSI ale z chipsetem X470 albo X570 ?

Chciałem Ryzena 5 3600 kupić i jakieś MOBO ale czytam i czytam i straszne cyrki...

Ja walczę z BIOS-em już od dłuższego czasu. Wgrałem starszą wersję i nadal mam cold boot. Jak nie wyłączę komputera z prądu to uruchamia się normalnie. Czekam na nowy BIOS i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Denerwuje mnie już ta cała sytuacja. Nie wiem co mam reklamować, zasilacz czy płytę. Gdy pod płytę płyty b450m gaming plus podepnę stary zasilacz OCZ to uruchamia się bez cold boota. Gdy podepnę nowy zasilacz Seasonic focus plus gold to mam cold boota. Gdy nowy zasilacz Seasonic focus plus gold podepnę pod starą płytę to uruchamia się ona normalnie. Poczekam do wydnia nowego BIOS-u i chyba kupię inny zasilacz i wypróbuję. Jak to nie pomoże to kupię nową płytę. Gdybym wiedział, że będą takie cyrki to nigdy bym nie kupił platformy AMD. 

No to chociaż Ci się odpala ponownie, ja muszę go na chama wyłączyć i włączyć. COOLDBOOT TO JEST TO....

Tragedia, wczoraj system windows napotkał problem i zresetował kompa w czasie gry. Temperatury w idle 32 stopnie a w czasie gry max 62  :o . Ale ten bios to jest przegięcie.

Ja walczę z BIOS-em już od dłuższego czasu. Wgrałem starszą wersję i nadal mam cold boot. Jak nie wyłączę komputera z prądu to uruchamia się normalnie. Czekam na nowy BIOS i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Denerwuje mnie już ta cała sytuacja. Nie wiem co mam reklamować, zasilacz czy płytę. Gdy pod płytę płyty b450m gaming plus podepnę stary zasilacz OCZ to uruchamia się bez cold boota. Gdy podepnę nowy zasilacz Seasonic focus plus gold to mam cold boota. Gdy nowy zasilacz Seasonic focus plus gold podepnę pod starą płytę to uruchamia się ona normalnie. Poczekam do wydnia nowego BIOS-u i chyba kupię inny zasilacz i wypróbuję. Jak to nie pomoże to kupię nową płytę. Gdybym wiedział, że będą takie cyrki to nigdy bym nie kupił platformy AMD. 

Link to post
Share on other sites
Jest wogóle sposób żeby uniknąć tych cyrków z Biosem ? Kupić inną płytę niż MSI albo MSI ale z chipsetem X470 albo X570 ?

Chciałem Ryzena 5 3600 kupić i jakieś MOBO ale czytam i czytam i straszne cyrki...

Odpukać, ale nie mam żadnych problemów z kompem po założeniu R5 3600.

I pomyśleć, że obawiałem się, że z płytą B350M Bazooka będą problemy i chciałem wymienić właśnie na B450.

Wczoraj grałem dosyć długo, ok 4,5h w Battlefielda V i wszystko ok, żadnych nagłych zamknięć aplikacji.

Jedynie wkurzony jestem na boxowe chłodzenie, ale będzie wymienione. Szkoda, że czerwoni zalecieli w h... dając gorszy radiator niż w R5 1600.

Powstrzymam się z wymianą płyty aż X570 spadną do akceptowalnych kwot, bo widzę, że przynajmniej nie ma sensu iść w B450.

Mówię oczywiście o płytach MSI, bo innych w ogóle nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Znaczy szczerze nawet nie mam siły wyjmować kompa i podpinać go pod ocz x mod 600 bo to nie ma sensu. Nie po to kupowałem nowy zasilacz żeby teraz wracać do konstrukcji 7 letniej....

Tak jak pisałeś Krzysztof, jak w listopadzie nie ogarną du..ka to płyta leci do zwrotu. Bo nie po to odchodzę od intela skuszony wydajnością za kwotę żeby teraz mieć problemy z stabilnością XD!

Link to post
Share on other sites

Znaczy szczerze nawet nie mam siły wyjmować kompa i podpinać go pod ocz x mod 600 bo to nie ma sensu. Nie po to kupowałem nowy zasilacz żeby teraz wracać do konstrukcji 7 letniej....

Tak jak pisałeś Krzysztof, jak w listopadzie nie ogarną du..ka to płyta leci do zwrotu. Bo nie po to odchodzę od intela skuszony wydajnością za kwotę żeby teraz mieć problemy z stabilnością XD!

Podłącz pod OCZ zobaczymy, czy będzie tak jak u mnie. U mnie na OCZ wszystko działa od pierwszego włączenia. Ja też, nie po to kupowałem nowy zasilacz, aby korzystać z 8 letniego. Jestem ciekawy czy na płytach innych producentów też dzieją się takie rzeczy.

Właśnie wgrałem nowy do płyty MSI b450m gaming plus BIOS. Zobaczymy, czy nadal będzie występował cold boot.

Niestety nic to nie dało nadal są problemy z włączaniem komputera przez cold boot. Żałuję, że kupiłem platformę AMD.

Edytowane przez Krzysztof12a
Link to post
Share on other sites
Podłącz pod OCZ zobaczymy, czy będzie tak jak u mnie. U mnie na OCZ wszystko działa od pierwszego włączenia. Ja też, nie po to kupowałem nowy zasilacz, aby korzystać z 8 letniego. Jestem ciekawy czy na płytach innych producentów też dzieją się takie rzeczy.

 

Właśnie wgrałem nowy do płyty MSI b450m gaming plus BIOS. Zobaczymy, czy nadal będzie występował cold boot.

Niestety nic to nie dało nadal są problemy z włączaniem komputera przez cold boot. Żałuję, że kupiłem platformę AMD.

To nie AMD jest problemem tylko MSI

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...