Skocz do zawartości

Komputer z Win10 bez GPU do 3.500 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry 80%, oglądanie filmów 5%, internet,praca 15%

  • Maksymalna kwota : 3.500 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : początek listopada 2019

Których części potrzebuję : Wszystko poza GPU- mam GTX1060 i na razie mi wystarczy

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : TV Philips 4k 55" 

Specjalne wymagania :-

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :  Gigabyte GTX1060

Własna propozycja zestawu : Moja propozycja

Inne :-

Witam, jakiś czas nie śledziłem już rynku komponentów PC i nie jestem pewien czy dobrze kombinuję. 

Z racji tego że posypała mi się płyta główna to stoję przed wyborem następnego PC do grania. Nie ma sensu ratować komputera sprzed 6/7 lat więc zdecydowałem się na nową jednostkę.

 

Komputer będzie stał większość czasu w salonie i będzie współpracował z TV. GTX 1060 na tą chwilę mi wystarczy do grania w 1080p, ewentualnie 1440p. Może za jakiś czas skuszę się na coś pokroju RX 5700 XT, albo RTX 2070. Na razie mam ważniejsze wydatki... 

 

Co będzie grane? Wiedźmin 3, Kingdom Come Deliverence, GTA5, RDR2, BF5, COD:MW, Planet Coaster, F1 2019, Project Cars 2. 

 

W razie potrzeby pracy (office, SolidWorks, amatorska obróbka wideo) albo chęci gry w gry typu CS:GO przeniosę go do biurka gdzie będzie współpracować z monitorem FHD.

 

W zestawie musi znajdować się: CPU, MOBO, SSD na system i inne bajery, 2TB HDD na programy, zdjęcia i pozostałe, PSU, RAM, Windows 10 w wersji BOX, Obudowa no i chłodzenie które poradzi sobie z podkręcaniem. 

 

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

Dałbym sobie spokój z budżetowymi IAO przy tym procesorze, tu i tak lepiej wyjdzie zakup Fortisa 3 za 1/2 ceny, dodatkowo nawiew na sekcję.

Elite na której trzeba robić update biosu, w tej samej kasie MSI B450-A PRO MAX, niezbyt opłacalny RAM, taki sobie SSD, Vero tez bym odpuścił pod GPU pokroju RX 5700XT, dopłata do wersji BOX systemu też bez sensu.

ten AR5 też super przewiewny nie jest.

 

https://proline.pl/koszyk/c1bcaca6

MOBO z lepiej chłodzoną sekcją i odpowiednim biosem

Tańsze kostki które bardzo dobrze się kręcą

Dużo lepszy jakościowo zasilacz Seasonica z 10 letnią gwarancją

Bardziej przewiewna i pojemna obudowa

Szybszy SSD 512GB 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...