Skocz do zawartości

Zwiększenie RAMu w komputerze stacjonarnym


Recommended Posts

Cześć,

 

w sierpniu złożyłem komputer. Przy zakupie zastanawiałem się nad pojemnością RAM 16vs32GB. Padł wybór na 16 ponieważ pomyślałem, że w razie czego mogę sobie dokupić później kolejne 2x8GB. Niestety po złożeniu zestawu okazało się, że chłodzenie procesora jest tak duże, że zasłania jeden slot na pamięć RAM. Stąd też odpada dokupienie kolejnych kości i jestem zmuszony wymienić RAM na kości o większej pojemności. W zamyśle miałem kupić RAM takie same jak teraz mam, tylko że 2x16GB. Moje pytanie jest takie, czy zrobić tak jak napisałem, czy może polecacie jakieś inne? Komputer do gier, cena nie gra roli.

 

Mój zestaw:

Pamięć HyperX 16GB (2x8GB) DDR4-3333 Non-ECC CL16 Predator Series

Gigabyte X570 GAMING X AM4

Procesor AMD Ryzen 7 3700X AM4

MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC 8GB GDDR6

Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock 4

Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Link to post
Share on other sites

Jeśli chłodzenie Ci przeszkadza w rozbudowie to lepiej jest zmienić kości na 2x16GB niż dodawać 3 kość do już istniejących. Takie rozwiązanie jest pewniejsze, niestety musisz kupić nowy zestaw pamięci a ten który posiadasz odsprzedać. Kiedyś miałem podobną sytuację u Siebie z chłodzeniem, jeden z wentylatorów blokował mi slot ramu. Zmieniłem oba wentylatory na węższe 15mm zamiast 25mm. I teraz kość spokojnie wchodzi do slotu wcześniej nie było takiej opcji. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...