Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Nie mogę pociągnąć kabla sieciowego do pokoju, w którym chcę mieć internet w komputerze PC, bo nie chcę kuć ścian albo ściągać płytek. Pozostaje mi WIFI lub powerline. Nastawiam się na razie na tę drugą opcję.

 

Znalazłem taki adapter: TL-PA7010P KIT. Niestety ale w pokoju jest jedno gniazdko elektryczne podwójne. Ten adapter z opinii wiem, że jest tak duży, że zasłania drugie gniazdko. Powiedzcie mi czy do do gniazdka z adaptera można wpiąć przedłużacz na potrzeby, TV, dekodera, komputera, głośników?

 

Czy może znacie jakiś lepszy sposób?

Edytowane przez Lucky1777
Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz podłączyć do niego przedłużacz.  W specyfikacji masz nawet podane "Moc wyjściowa do 16A umożliwia podłączenie urządzeń   elektrycznych działających na bardzo dużej mocy."

Oczywiście pisał to jakiś debil, bo 16A to wartość natężenia prądu a nie mocy .... ale ponad 3 kW spokojnie podłączysz.

Musisz tylko pamiętać aby nadajnik i odbiornik były na tej samej fazie - inaczej to nie zadziała.

 

 

 

Pozdro.

Edytowane przez PikSel71
Link to post
Share on other sites

Tak możesz wpiąć w gniazdo adaptera przedłużacz i będzie działać ok. Ja testowałem (na innym co prawda zestawie), że wpięcie przedłużacza w adapter nie wpływa na osiągane prędkości połączenia. Nigdy nie podłączaj odwrotnie: tzn. najpierw przedłużacz w gniazdo w ścianie, a w niego adapter, bo prędkości połączenia radykalnie spadną.

Zależy jakie masz łącze internetowe, ale nie oczekuj cudów - takie zestawy działają stabilnie, ale nie osiągniesz bardzo wysokich prędkości. Ja mając łącze 250 Mbit i zestaw adapterów o nominalnej prędkości 1200 Mbit osiągnąłem max. 170 Mbit w tym samym pokoju, im dalej były gniazda elektryczne od siebie tym było wolniej.

W najdalszym pokoju miałem tylko ok. 60 Mbit i po Wi-Fi za pomocą dobrej karty sieciowej i porządnego AP osiągnąłem 130 Mbit - niestety kosztowało to więcej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...