Skocz do zawartości

Wtyk 8pin CPU nieodpowiedni


Recommended Posts

Wybaczcie za multi ale za cholerne nie pamiętam hasła jak i maila do starego kont

 

Przjedzmy do rzeczy

 

Aktualne komponenty

Ryzen3600, b450m mortar Max, bq l8 530w, spc m40, gtx 1060, 2x8gb ram

 

3 razy momtowalem wszystko do budy i demontowalem aż w końcu doszedłem do wniosku że kabel 8pin (4x2) nie dochodzi do mobo dobrze, jest luz z jednej strony na 3mm a z drugiej z 5mm. Sprawdziłem wtyczkę z zasilacza:

Patrząc od tylu

OO[]O

OOO[]

 

A w mobo patrząc od przodu jest

O[][]O

[]OO[]

 

Nie chce siła tego wpinac, a widać że ewidentnie nie pasuje to do siebie, w takiej sytuacji wymiana zasilacza? Kabel 8 piniwy z psu jest niemodulsrny więc nawet nie mam jak go wymienić. Wkurza mnie już to, przez to komp nie chce startować(do płyty podpinam ogólnie USB 3.0 z obudowy, 3x sata, ATX 24pin,4x2 do CPU, CPU fan power reset z obudowy i to w sumie tyle) . Mam nadzieję że niczego nie popsulem składając cooler, przykrecajac to wszystko do siebie

 

Mam ochotę stara budę jak i psu wywalić bo wkurzylem się niemiłosiernie :D, zamówić jakiegoś Focusa 550w Gold + budę za 200-25zl i mieć spokój

 

Jakieś porady?

 

A i jeszcze jedno jak tu podpiąć wentylatory do tego mobo poprawnie? Ta buda nie ma żadnego kontrolera obrotów ale każdy wentylator ma swój osobisty kabelek, posiadam 3 a tylko 3 miejsca są no i tu pojawia się problem ponieważ kabel ten wchodzi lozno kabel ma 3 piny męskie a mobo 4 piny męskie ehm?

 

 

Sorry za chaotycznosc i małe błędy ale po tylu straconych nerwach ciężko podać z telefonu

 

Tak wygląda ta wtyczka z zasilacza https://m.imgur.com/gallery/IxqT1eq

Link to post
Share on other sites

Co do pinów, te wystające 4 piny z MOBO do wentylatorów powinny mieć taki plasticzek, który jest na długość 3 pinów. Właśnie w tym miejscu podpinasz te 3pinowe wentylatory i zostawiasz jeden pin wolny.

 

/EDIT. NVM, kolega Lord_Krecistq ma rację, ten wtyk jest starego typu ...

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Na wtyczce jest napisane 2z CPU, aż takim inwalidą to nie jestem  :>

 

 

Reszta kabli bez problemu dochodzi do końca l tylko z tym felernym CPU mam problem

 

 

A zasilacz stary to pewnie prawda, stary komp był kupowany z dobre 6, 7 lat temu także coś mogło się zmienić do tej pory

 

Az tak mi się odechciało to składać, że odesłał tm te wszystkie nowe części, i kupił w 1 sklepie z montażem wszystko :D ewentualnie myślę nad zmianą case i psu

Edytowane przez Ziemia20
Link to post
Share on other sites

To wtyczka do CPU na 100%. Po prostu kiedyś mobo przyjmowały w standardzie 4-piny a 8-pin było do mocniejszych CPU dlatego można było tą wiązkę odpiąć na 2x4piny. Dzisiaj na nowych płytach 8-pin to minimum i czasem osobno są jeszcze gniazda do mocniejszych CPU czyli np. 8-pin + 4-pin etc. Szczerze nawet nie spodziewałem się, że zmieniło się ułożenie tych pinów ... a jednak.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

W takim razie proszę o poradę jakiego case kupić zamiast gladiusa m40, podzespoły podane wyżej + będzie podpięty 1hdd na dane.

W przyszłości chciałbym dorzucić coś mocniejszego (CPU, GPU i Cooper pokroju dark rock 4)

 

A zasilacz to raczej biorę Focusa 550 Gold + za 350zl

 

I powiedzcie że niczego nie spieprzylem składając to 3 i odkrecajsc to 3 razy, bo lekki strach jest :D

Edytowane przez Ziemia20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...