Skocz do zawartości

GTX 1060 6gb wentylatory nie działają.


Recommended Posts

specyfikacje ktore moga sie przyczynic:

płyta główna: asrock b450 4pro

procek: amd ryzen 5 1600 six-core

ram: 16gb

 

Witam, problem wyglada tak ze wczesniej jak uzywalem kompa do gier typu RUST, CS itp to wszystko fajnie smigalo, temperatura GPU wynosila okolo 60 stopni. Nagle zaczelo mi MEGA scinac gre wiec patrze na temperature GPU  a tam 90 stopni wiec wylaczylem, po glebszym zbadaniu sprawy doszedlem do wniosku ze wentylatory nie dzialaja. Wyjolem ja aby sprawdzic co moze byc nie tak lecz wszystko wygladalo ok. Sprawdzalem tez msi afterburner aby zmieniac % szybkosci obrotow wentylatorow lecz nic to nie dalo. (Problem nastapil nagle)

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś modelu tego GTX'a a to mogłoby coś więcej powiedzieć nam. Spróbuję zgadnąć, że to MSI bo coś ostatnio wysyp problemów z wentylatorami u nich z serii 9xx i 1xxx.

 

Tak na prędce - spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej. Odinstaluj wszystkie programy, które mogłyby wpłynąć na prędkość obrotową wentylatorów(np. MSI Afterbuner). Sprawdź czy problem nadal występuje. Pobierz sobie jakieś HWInfo czy HWMonitor, żeby tam kontrolować temperatury i RPM wentylatorów karty.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Okej, na HWMonitor jest info, że wentylatory kręcą się tylko odczyty są kosmiczne i nierealne tak samo jak pozostałe parametry).

 

Czy jak widzisz taki RPM dodatni to wentylatory na karcie fizycznie się kręcą czy nie?

No i w dalszym ciągu nie mamy modelu karty. Bo jeśli to nVidia to czy w takim razie masz referenta? Zrób zdjęcie karty i wrzuć tutaj, tylko poświeć tam jakąś latarką żeby było widać ją.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Ustaw w MSI Afterburner stałą wartość FANów na np. 60% i spróbuj wprawić w ruch wentylatory, gdy nie kręcą się i daj znać czy wchodzą w ruch czy w ogóle nie reagują. Zapisz koniecznie profil. Jak to nie pomoże, to na bank zepsuły się wentylatory bądź coś na karcie co nimi steruje.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Odpisałem na Twoją wiadomość na PW, ale może ktoś Ci coś jeszcze doradzi lepiej w temacie więc wkleje to co napisałem:
 

 

 

Hej, no tak wlasnie pisalem, ze jesli tak sie bedzie dzialo to znaczy, ze wentylatory są uwalone niestety.

To jest przypadłość wielu tańszych wersji (choć nie tylko) GTX'ów serii 9xx i 1xxx. Jeśli masz gwarancję, wysyłaj czym prędzej. Jeśli nie, możesz pomyśleć o wymianie wentylatorów na własną rękę bądź zlecić to w serwisie.
Link to post
Share on other sites

problem rozwiazany. wziolem pompke i zaczolem dmuchac w wentylatory tak dlugo az same wprawily sie w ruch. glupie ale dziala. dzieki za probe pomocy. mowie serio.

 

 

wentylatory działały lecz gdy wyłączyłem komputer to następnego dnia powtórka z rozrywki ;/

 

Nic nie zrobisz,karta nadaje się do reklamacji.GTX1060 szczególne Gigabyte i Msi miały najwięcej tego typu problemy z wentylatorami,wentylatory są dobre - dostają za niskie napięcie na rozruch i dlatego kręcą się jak się im pomoże.

Jak nie masz gwarancji to wyślij karte gościowi

https://www.youtube.com/channel/UCXH9OcSpylmh-xJusPi8IKQ

będzie to ingerencja prawdopodobnie w płytę.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...