Skocz do zawartości

PC za 1900-2000zł + Grafika


Recommended Posts

Cześć, powoli w końcu zbliża się czas zakupu nowego PC i oczywiście wracam na forum, standardowa formułka:
 

  • Zastosowanie komputera : Gry, FL Studio, przeglądanie internetu, obróbka zdjęć(lightroom), amatorski montaż filmików
  • Maksymalna kwota : 2000 (na podzespoły bez grafiki, o tym niżej)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W listopadzie - może na Black Friday/Cyber Monday trafię na jakieś promki
  • Których części potrzebuję : Wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe, że CPU i RAM
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 24" Samsung FullHD
  • Specjalne wymagania :Możliwość rozbudowy o nowsze/mocniejsze Ryzeny w przyszłości, w miarę dopasowana stylistyka podzespołów, możliwośc grania w nowe gry jeszcze przez jakiś czas.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD Crucial MX200 256GB
  • Własna propozycja zestawu :https://www.morele.net/inventory/info/0c37481f/
  • Inne : Karty graficznej celowo nie ma w koszyku ponieważ będę ją kupował prawdopodobnie na raty0 w jednym ze sklepów, proszę nie oceniać tej decyzji :)  Zastanawiam się tylko czy w tym przypadku warto wybrać GTX1660Ti czy RTX 2060 - różnica ok 200zł w cenie wyjściowej, ray-tracingiem się w sumie nie jaram więc zostaje kwestia wydajności (choć widzę, że są RTXy w zestawie z kodem do COD:MW, wię cróżnica w cenie się zaciera (np Taki Gigabyte RTX 2060 rev2.0)

    Płyta główna taka ponieważ w obudowie z oknem mATX chyba śmiesznie by wyglądało prawda? 
    RAM- zastanawiam się czy brać 3000Mhz i próbować kręcić na 3200 czy po prostu dopłacić i brać 3200 od razu, teraz Crucial Ballistix czy Gskill Aegis? 

    Generalnie czekam na propozycje co zmienić lub poprawić, oraz fajnie byłoby jakbyście podali jakąś alternatywę, dla obecnej tu płyty/ramu/ssd, gdyby się okazało, że w międzyczasie trafi się promka na coś czego nie ma w moim koszyku.
    Pozdrawiam.

     
Link to post
Share on other sites

Jak już szukaj RTX 2060 w cenie ~1400zł, RAM ok - te Cruciale dobrze się kręcą, nawet do 3600MHZ 15/16CL.

 

Ten Cooler Master to nic ciekawego, pleksi zamiast szkła i tylko jeden wentylator, MOBO tez przeciętne w tej kwocie.

 

Zerknij na SG 1TG /RG4TG - szklany panel, lepszy przepływ powietrza, 2/3 wentylatory w standardzie. Co do płyty MSI B450A-PRO MAX będzie lepszym wyborem, taniej Gigabyte B450 Gaming X / Elite.

Link to post
Share on other sites

Czy biorąc płytę Aorus Elitę, wsadzę do niej kiedyś ryzena 7 2700 lub 3 gen. po aktualizacji biosu? Czy iść w coś droższego? EDIT : obejrzałem co nieco i wolę dopłacić do MSI B450 GAMING PLUS MAX (aspekt wizualny też ma znaczenie).
Pamięci w  takim razie będą Cruciale 3000Mhz i będzie kręcone.
Obudowa tak na prawdę to jeszcze kwestia dyskusyjna pewnie padnie na coś z SilentiumPC, podobają mi się te z wentylatorami rgb(odpustowe) :D 
Pytanko, czy R5 2600 nie będzie RTX`a 260 ograniczał? Czy to taki idealny zespół? 

Hanson - Twój link nie działa, tzn przekierowuje mnie na stronę x-kom, ale nie do listy produktów.
 

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sorry, ze odkopuje stary temat i post  za postem, ale jeszcze jedno mnie zastanawia, nie będę sie bawił w jakieś duże OC itp więc czy dużo stracę biorąc płytę micro ATX? zwyczajnie wolałbym mniejszą obudowę żeby nie stawiać takiego kloca pod ATX na biurko.

Link to post
Share on other sites

Tylko tą pierwsza brałem pod uwagę, okej na chwilę obecną wygląda to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/b4df0d74/

 

Procesora nie ma ponieważ Ryzen 5 2600 już do mnie idzie, zamówiłem, karta graficzna tak jak mówiłem będe polował na BF. Nie wiem czy nie przesadziłem z chłodzeniem CPU, czy coś mniejszego nie wystarczy zamiast stockowego coolera. Ma to ręce i nogi ?

 

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Okej, dzięki zmieniłem na SX8200 Pro i na Ferę 3, zestaw już zamówiony. Teraz tylko waham się pomiędzy GTX 1660Ti lub RTX 2060, do wersji super nie dołożę, różnica między kartami to jakieś 220zł + do RTXa dają nowego CODa więc wychodzi na jedno, a RTX chyba dłużej posłuży jeśli chodzi o grane w 1080p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...