Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze monitora 32:9 czy 21:9


Recommended Posts

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad wyborem monitora między formatem 32:9 lub 21:9. Posiadam gigabyte gtx 1070 i wyjątkowo chciałbym sprawić sobie ultrapanoramiczny 32:9 lecz problemem jest właśnie to czy moja karta pociągnie coś takiego w grach. Zastanawia mnie również czy jeśli nie dałaby rady to czy podział ekranu na dwa o proporcjach 16:9 byłby w stanie pomóc jej w tym? Dodam że rozważam kupno właśnie tego monitora gdyż jak powszechnie wiadomo to właśnie monitory zmienia się rzadziej niż karty graficzne a dodatkowo mniej więcej za rok postanowiłem ulepszyć właśnie swoją na jakiś lepszy model. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jaki masz budżet?? ja niedawno wybierałem dla siebie monitor 21:9 przejrzyj temat może coś Ci podpowie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/286754-219-ultrawide-dla-gracza-uwqhd-i-wincyj-herz%C3%B3w/

 

Powiem tylko tyle że jeżeli nie planujesz wymieniać grafiki to w 3440x1440 GTX 1070 będzie cinko piszczał...

 

32:9 są na ta chwilę dość drogie i rozdziałka jeszcze wyższa więc problem z grafiką będzie jeszcze wyraźniejszy.

Link to post
Share on other sites

No do tej rozdziałki i z wszystkimi wodotryskami to w zalinkowanym temacie pisałem jak sprawuje sie moje GPU. Wyrobić wyrobi ale przygotuj się na cięcie detali.

 

Chyba że weźmiesz monitor z rozdziałka 2560x1080 - tu powinno być optymalnie.

 

https://www.morele.net/monitor-lg-34uc89g-b-1619381/

Link to post
Share on other sites

Tylko że przy 2560 x 1080 ppi wynosi jedynie 81 w stosunku do 109 przy 3440 x 1440 i niech mi nikt nie mówi, że tego nie widać, bo różnica jest spora. Więc w tym przypadku albo jakość, albo wydajność. W sumie zależy co i kto chce robić na tym monitorze. W perspektywie wymiany w przyszłości na nową kartę ja bym brał jednak 3440 x 1440, tak jak sam autor pisze, monitor zmienia się rzadziej niż kartę. Z detalami zawsze można w grze zejść, przy tej rozdzielczości spokojnie już można powyłączać antyaliasingi itp. więc karta jeszcze jakiś czas pociągnie do czasu wymiany. Kartę kupi nową, a monitor ze słabą rozdziałką zostanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...