Skocz do zawartości

Resetowanie sie PC.


Recommended Posts

Cześć od jakiegoś miesiąca, moj komputer przy większym obciązeniu poprostu sie resetuje.

Średnio znam się na PC od strony technicznej wiec licze na waszą pomoc.

Problem wystepuje kiedy chce zagrać np. w GTA V, po 5 czasami 15 minutach komputer resetuje się, reset trwa dłużej niż zwykle przez chwile jest czarny ekran, dodam ze wczesniej wszystko działało bezproblemowo.

Tutaj specyfikacja mojego komputera stacjonarnego :

 

Dysk Seagate Barracuda 1TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)
Dysk SSD 250 GB od Cruciala
Zasilacz Corsair VS Series 450W
Pamięć GoodRam DDR4, 8 GB,2133MHz, CL15
Procesor Intel Core i3-6100, 3.7GHz, 3MB, BOX
Płyta Główna MSI H110M
Karta Graficzna GeForce GTX 780.

Edytowane przez Gregory G
Link to post
Share on other sites

puść  OCCT power supply test. 

Jeśli się zrestartuje (czarny ekran od razu), to zasilacz pada, pewnie kondensatory, choć może coś innego. 

VS 450W to bardzo budżetowy zasilacz, najtańsze co da się kupić jeszcze poza czarna listą, nie zdziwiłbym się, jeśli kondensatory rzeczywiście spuchły.  

 

Wszystkie zasilacze padną po pewnym czasie (pytanie jak długo, topowe spokojnie po kilkanaście lat pociągną), to że działał wcześniej dobrze, nic nie znaczy.  

Link to post
Share on other sites

puść  OCCT power supply test. 

Jeśli się zrestartuje (czarny ekran od razu), to zasilacz pada, pewnie kondensatory, choć może coś innego. 

VS 450W to bardzo budżetowy zasilacz, najtańsze co da się kupić jeszcze poza czarna listą, nie zdziwiłbym się, jeśli kondensatory rzeczywiście spuchły.  

 

Wszystkie zasilacze padną po pewnym czasie (pytanie jak długo, topowe spokojnie po kilkanaście lat pociągną), to że działał wcześniej dobrze, nic nie znaczy.  

Zrobilem ten test "power" o ile to mialbyć ten, i komputer zresetowal sie po jakis 2-3 minutach.

QtPRCAi.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Podczas obciążenia (włączonej gry) komputer restartuje się (od razu czarny ekran, bez blue screena).

Przy standardowej pracy (internet, word, photoshop) nie ma tego problemu.

 

Sprawdzałem temperatury podzespołów programem MSI Afterburner i restart występuje nawet przy temp. GPU, CPU 50C.

Puściłem OCCT power supply test i praktycznie od razu restart. Czy to daje pewność, że wadliwy jest zasilacz czy może być to równie dobrze płyta? 

 

Mój sprzęt:

Zasilacz - Cooler Master G550M 550W
Pamięć - Crucial Ballistix DDR3 2x8GB
Procesor - Intel Core i5-4690k (nie podkręcany)
Płyta Główna - MSI Z97-G43
Karta Graficzna - GeForce GTX 1060

 

Czy jeśli to zasilacz to kupić też 550W czy coś mocniejszego, bo ten nie wyrabia?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...