Skocz do zawartości

Tania karta do starocia


Recommended Posts

Cześć. Przez zabawy elektrowni prawdopodobnie szlag trafił mi zestaw na którym siedziałem od kilku miesięcy. W tej chwili komputer jest w serwisie, ale zasilacz pewnie do wymiany, płyta główna i/ albo cpu (śmierdzi z zasilacza i z płyty głównej, osmolony socket procesora). Chwilowo siedzę na zapasowym FX6300 z 8GB ram, gt1030 i OCZ ZS 550W. Potrzebuję kupić do niego jakąś lepszą kartę graficzną w cenie do 300 zł wliczając w to koszty wysyłki.

Wstępnie myślałem nad gtx 950 albo RX460/ RX 560 w wersjach 4GB. Tak, wiem o narzucie sterowników na procesor. Czy w niższych rozdzielczościach np. 1366x768 też on jest tak odczuwalny? Trochę kusi to 4 GB VRam bo w takim Wildlands 2GB było szybko zapchane, ale jak wydajność ma być kiepska to zadowolę się tym GTX 950.  

 

GTX 960 4GB/ 1050 Ti 4GB są ponad budżet. 

 

Karta ma być tylko na jakiś czas, żeby w coś pograć w rozdziałce 1366x768. Raczej nie liczę na nowości.   Będę  w tym czasie zbierał na jakiś nowszy zestaw oparty na Ryzenie albo jakimś nowszym Intelu. 

Link to post
Share on other sites

W dziale sprzedam masz gtx 780 za chyba 300 zł . Zasilacz masz dobry to powinien dać radę. Jak na krótko to może się nie zepsuje od razu.

 

Hehe Rebelmind mnie uprzedził.

 

A jak nie będzie już dostępna to możesz kupić w okolicach 220 zł gtx 770. Poziom mniej więcej 1050ti / 960. Lub coś z amd r9 280 do 380

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Chcesz mało wat to płać :)

 

Rebelmind. Z tym uv gtx780 to chyba nie tak prosto. Ja w lato próbowałem zejść jak najniżej z moim gtx 770 bo przez niego się pociłem. I tak nie bardzo się dało. Trzeba by bios pewnie przerobić.

Mi się udało zbić temperatury tylko o 10 stopni.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Z mojej strony dobra rada - dorzuć 100 i kup rx570. Będzie mocniejsza niż wszystkie starocie w tej kwocie, a od takiego rx560 i gt950 niewiele droższa. Może to trochę ponad budżet, ale posiedzisz na tym bez żalu, bez stresu o moc, a dołożone pieniądze odzyskasz przy odsprzedaży, bo taki gt950, czy rx560 to za jakiś czas będziesz mógł komuś co najwyżej za groszki oddać do wyświetlania pulpitu. 

 

 

Jak budżet masz sztywny, taki jak podałeś to zostało ci szukać kart które sam wymieniłeś. Do tak niskiej rozdzielczości starczą, ale różnica wydajności jest bardzo zauważalna względem rx570.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

zejście poniżej 150W jest jak najbardziej osiągalne.
 

 

O ile rozumiem, że ktoś nie chce do takiego zestawu grzałki jaką jest gtx780, to nie widzę żadnych podstaw by przy markowym zasilaczu 550W w ogóle przejmować się poborem prądu takiego RX'a z niskiego/średniego segmentu. Cały zestaw nawet 300W  nie przeskoczy. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. U mnie sprawa wygląda w ten sposób, że nie chcę wydawać zbyt dużo kasy w tym momencie na kartę, zwłaszcza taką która może w każdej chwili paść i zostanę bez niczego. To ma być tania karta na kilka miesięcy. W przyszłym roku będę chciał przeznaczyć na jakiś zestaw 3500-4000 zł (pewnie coś pokroju i5 9400f, 16 GB  i rtx 2060).

Co do tego RX 570 to widziałem o niej bardzo dobre opinie, ale ten nieszczęsny narzut na procesor. Przeglądając zagraniczne fora widziałem że ludzie posiadający FX 6300 parują je z rx 570, 580 i jest podobno ok. U nas widać opinie o narzucie i żeby łączyć tego proca z kartami zielonych i sam juz nie wiem. 

Ogólnie z tym narzutem to jedna wielka kołomyja. Z jednej strony widzę opinie że niby jest ale już mały od jakiegoś czasu, że tylko na kartach z architekturą GCN, że niby tylko występuje na bardzo mocnych kartach i słaba karta amd ze słabym procem jest ok, a z drugiej strony trafiłem na jakiś test Liptona dwóch zestawów w różnych konfiguracjach (i5 8400 i R5 2600 + rx 580 albo gtx 1060) i amd + amd dostaje najczęściej  mocno po tyłku od intela z gf, gdzie intel z kartą od amd działa naprawdę ok. 

 

PS. Czemu nie chcę prądożernej karty? Ponieważ nie wiem ile mi taka podziała. Nie wiem w jakich warunkach działała u poprzedniego właściciela i czy nie zaliczyła piekarnika. Drugi powód jest taki, że ten OCZ ZS jest ze mną już 7 i pół roku. Nie wiem jaka jest jego sprawność po tylu latach pracy i nie chcę go zbytnio obciążać. 

Link to post
Share on other sites

Jedyne co możesz kupić to rx570 lub gtx 1060 3gb  przy twoich zmartwieniach  . Czasem można dostać gtxa za 400zł .

 

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-gtx-1060-3-gb-ddr5-8602267711

 

Jak się pospieszysz to może zdążysz , nie wygląda na koparkę . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

PS. Czemu nie chcę prądożernej karty? Ponieważ nie wiem ile mi taka podziała. Nie wiem w jakich warunkach działała u poprzedniego właściciela i czy nie zaliczyła piekarnika
 

 

 

Zasadniczo w kartach średniego/niskiego segmentu nie jest to jakiś nadmierny problem. Ok, GTX'y serii X70, X80, X80ti bym sobie odpuścił całkowicie, podobnie jak radeony serii X80, X90. Ale takich RX'ów 570 czy gtx960 nie masz się co bać. To nie są szczególnie gorące konstrukcje i nie słychać o tym by masowo umierały. Prędzej bał bym się, że trafię na sztukę po koparce gdzie ktoś kombinował przy biosie.

Link to post
Share on other sites

Dodajmy jeszcze, że totalnie nieopłacalna w tej cenie (gtx 1050). Co do rx 570 - może się okazać, że ten Polaris jeszcze zostanie z Tobą na dłużej.

 

Dobry zasilacz potrafi długo pociągnąć - w komputerze mojego seniora siedzi Tagan 600W 10+ letni.

Link to post
Share on other sites

To nadal więcej niż 300. Niestety realia są takie, że między najmocniejszą kartą dostępną za 300zł, a taką za 380-400 jest przepaść wydajnościowa. Jak by nie patrzeć od strony matematyki to adekwatna do 30% różnicy w cenie, chociaż by się mogło wydawać, że dołożyć 100zł to nie problem, to jest to jak by nie patrzeć 1/3 budżetu. Niemniej ten rx570 to najrozsądniejszy wybór. Trafiają się na forum GTX'y 970 między 350 a 400zł z KW, ale tu ryzyko zgonu już większe, chociaż są tacy jak ja posiadający tę kartę od lat i trzeba przyznać, że jeszcze jako tako daje radę i idzie przy odpowiednich detalach pograć we wszystkie nowe tytuły w FHD.

Link to post
Share on other sites

W tym budźecie możesz już szukać rxa 470


Jedyne co możesz kupić to rx570 lub gtx 1060 3gb  przy twoich zmartwieniach  . Czasem można dostać gtxa za 400zł .

 

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-gtx-1060-3-gb-ddr5-8602267711

 

Jak się pospieszysz to może zdążysz , nie wygląda na koparkę . 

 

 gtx nieopłacalny, w tej cenie jest wydajniejszy rx 570 więc nie ma co się w niego pchać

Link to post
Share on other sites

 

 

Poszukaj może RX570 w wersji 8 Gb.
 

 

Bez przesady. Zwykła 4 gigowa wersja jest prawie poza zasięgiem budżetu i nawet szukając najtańszej możliwej sztuki trzeba dołozyć, a ty mu kazałbyś 8 gigową kupować? Do czego mu tyle ramu? Żeby grając na low/med mógł tekstury na ultra ustawić?  :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...