Skocz do zawartości

Przełożenie dysku z laptopa A do laptopa B


Recommended Posts

Cześć.

Mam zamiar przełożyć dysk z laptopa A do laptopa B. Już raz na próbę to zrobiłem i niestety system Windows nie uruchamia się, wcześniej wyrzuca błąd.

Pytanie co zrobić by w nowym laptopie dysk z nim współpracował. Wiem, że sterowniki pomiędzy laptopem A jak i laptopem B są zupełnie inne bo siedzi w nich inny sprzęt i to jest zapewne jedną z przyczyn dlaczego nie chce się system uruchomić.

Link to post
Share on other sites

A jest możliwość jakoś później wszystkie ustawienia systemu, hasła, ustawienia użytkowników itd. przekopiować na nowy dysk z świeżym systemem tak by obyło się bez wklepywania wszystkiego ręcznie od nowa?

Do haseł proponowałbym Ci taki prosty programik jak Keepass, bardzo przydatna apka. Instalujesz do tego plugin w przeglądarce i masz auto uzupełnianie zarówno w apkach jak ich przeglądarce.

Możesz za pomocą programu generować hasła i widzisz wtedy ich siłę. Warto się nad nim zastanowić.

 

Co do ustawień to jak koledzy wyżej pisali; albo kopiujesz folder z ustawieniami albo robisz synchronizację.

Link to post
Share on other sites

A jest możliwość jakoś później wszystkie ustawienia systemu, hasła, ustawienia użytkowników itd. przekopiować na nowy dysk z świeżym systemem tak by obyło się bez wklepywania wszystkiego ręcznie od nowa?

Nie bardzo. Przygotuj sobie na kartce listę programów z których chcesz przenieść dane na nowy system i potem szukaj w googlach dla każdego z nich jak to zrobić.

 

Jeśli używasz Firefoxa to profil jest tu:%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ Pliki z hasłami i loginami to key4.db logins.json.

I tak robisz ze wszystkim co masz............

 

Do haseł proponowałbym Ci taki prosty programik jak Keepass, bardzo przydatna apka.

Średni pomysł. Jak stalowekk ma problem z przeniesieniem swoich danych na nowy komputer, to nie wiem czy sobie poradzi z zaimportowaniem haseł z browsera do KeePassa, potem przeniesienie bazy z hasłami na nowy komputer, zaimportowaniem pliku z hasłami i powtórne zintegrowanie tego z browserem.

 

Najlepiej niech zrobi backup wszystkiego co ma na inny dysk, potem wsadzi ten dysk do nowego laptopa, zainstaluje Windowsa, potem zainstaluje freecommandera i niech szuka w kopii swoich danych.

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

keepass fajna rzecz, sam używam. Natomiast jeśli pójdzie up do W10 to okienka powinny wystartować - nie jest to pewnik i sam nie jestem zwolennikiem takiej drogi bo mimo wszystko lepiej postawić system na świeżo.

 

dlatego @autorze zastanów się czy aż tak dużo masz tych haseł aby uskuteczniać tą kombinatorykę. Z doświadczenia wiem że każdy "płacze" bo hasła. bo historia ale w praktyce sprowadza się do to kilku minut spędzonych na konfiguracji - a jeśli nie pamiętasz haseł to tym bardziej polecam wspominanego przez@@Gryphus, keepass'a i jego kopię poza dyskiem systemowym. Zaoszczędzi Ci to wiele nerwów w razie awarii dysku czy wysypania systemu który na w10 zdarza się stosunkowo rzadko - ale zdarza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...