Skocz do zawartości

Wyłączający się tv philipsa


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam TV Philips 37PFL4606H/58

 

Mam z nim od około tygodnia-dwóch problem. Mianowicie w pewnym momencie się wyłączył, ale tak, że nawet dioda czerwona się nie świeciła(normalnie off z pilota=dioda standby się świeci). Trwa to do dzisiaj, losowe momenty(czasem pół godziny, czasem minuta). Po wypięciu kabla zasilającego i podpięciu ponownie działa od ręki-nawet sam się włącza.

 

Testowane na każdym złączu, w idlu(bez wyświetlania jakiegokolwiek obrazu), z wpiętymi i odpiętymi wszystkimi wtyczkami(oprócz zasilającej).

 

Buczy z tyłu-nie wiem czy zaczął czy tak zawsze było, ale może to być kwestia, że jak podpinam kabel to słyszę, że buczy, od przodu nic nie słyszę.

 

Szkoda mi pozbywać się 'dobrego' TV(przeżył ze mną trochę lat, ale wiadomo-działa, 0 bad/hot pixeli i jakichkolwiek problemów do dzisiaj)

 

Rozebrałem, przedmuchałem sprężonym z kurzu(i tak bardzo mało go tam było), nie widać nic nadpalonego/nadtopionego, kondensatory nie spuchnięte, wszystkie kable całe.

 

Ktoś zna może rozwiązanie problemu? Tylko nie pokroju KUP NOWY TV bo jak nic z naprawy tego nie wyjdzie to kupię. Wolałbym do użytku doprowadzić, to bym choremu ojcu chociaż oddał, troszkę przykuty do łóżka, a 24 cale to słabo jak na TV z 5 metrów.

 

Tak, wiem, mógłbym oddać do elektryka-ale ostatnio jeden tv(właśnie ten 24") już oddany był, i wyszło, że od ojca wziął tyle, co wart nowy, tak ojciec się zna na tym...

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

oddałem do gościa co się tym zajmuje. Powiedział, że będzie raczej groszowa sprawa i że to najprawdopodobniej coś na płycie głównej(robił już kilka tych modeli innych rozmiarowo)


Poszła płyta główna, 300zł, zostawiam i na złom sprzedaję, można zamknąć, dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...