Skocz do zawartości

Zakup TV do 1,5 - 2 tyś


Recommended Posts

Witam
Chciałbym zgłosić się z prośbą o pomoc w wyborze nowego tv.
Budżet jakim dysponuję to max 2 tyś plnów.
Tv będzie używany przeważnie do filmów a od czasu do czasu jakaś mała partyjka na PS4.
Głównie zależy mi na jakości obrazu.
Co do wielkości to w granicach od 40 do 55 cali.
Po wstępnym przejrzeniu forum na prowadzenie wysunęły się dwa modele
Samsung UE43NU7122
LG 50UK6470
Co do innych modeli to też mam na oku
Samsung ue43nu7462
Ue55nu7023
Ue43mu6172
Ue50nu7022
Panasonic tx 55fx550e
Sony kdl 43wf665
LG 43uk6750
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Jednak pozycja lidera zmieniła się. dalej zagłębiając się w porównaniach tych wszystkich modeli na prowadzenie wysunęli się:

- Philips 50PUS7303/12 - ze względu na dobry obraz i bardzo dobry dźwięk, Ambilight

- Samsung 50NU7462 - ze względu na wysoki, jak na taki budżet, Picture Quality Index (1700)

- LG 50UK6470 - panel VA

Jestem też otwarty na inne propozycje.

Dziękuję.

Edytowane przez marcinz8
Link to post
Share on other sites

Od czerwca mam psu7303 - jak na razie jestem zadowolony, Ambilight fajny bajer, obraz wg mnie OK, dla mnie największe zalety to matryca VA, Android TV pozwala instalować sporo aplikacji (YT, NF to standard, u mnie jeszcze CDA, IPLA, Player, często korzystam z funkcji głosowych w pilocie. Szkoda że matryca 50Hz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i dokonało się. Dzisiaj dostarczono dla mnie mojego Philipsa. Zamówiłem model 50PUS7303/12 a okazało się, że przywieziono mi model 50PUS7304. I teraz nie wiem czy zgłaszać błąd czy nie. Mam ogólne dwa tygodnie na zwrot w razie czego. Najbardziej mi szkoda, że model 7304 posiada inny pilot niż 7303, bez klawiatury na spodzie. W porównaniach model 7304 wypada trochę lepiej niż 7303 tylko nie mogę znaleźć informacji jaką posiada matrycę. 

Link to post
Share on other sites

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7b26ad6b3


https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c9bae92b


Ciężko, doradzać bo nie widziałem tego TV ale szczerze mówiąc to nie korzystam za specjalnie z tej klawiatury na odwrocie. W YT czy CDA szukam filmów poprzez funkcje głosowe i działa to wg mnie ok zarówno po polsku i angielsku w 95% poprawnie rozpoznaje wyszukiwane zwroty kilku słów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...