Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Już od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany całego kompa na kompletnie nowy zestaw.

Obecnie posiadam i5 4670k na płycie ASrock Z87 Extreme4, 16 GB ramu 2 dyski SSD (jeden na system, Samsung 830 oraz drugi na dane Crucial 500MX) + jeden twardziel jako bakup oraz GTX 1080.

Co prawda zestaw spokojnie sobie radzi z nowymi grami ale chciałbym już zmienić na coś nowego.

 

  • Zastosowanie komputera: Głównie gry PC oraz do pracy (rzadko programowanie, bardziej otwarte pierdyliard zakładek w przeglądarkach)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: powiedzmy, że 10000 PLN ale mogę dać więcej jeżeli będzie warto
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W przeciągu 2 miesięcy
  • Których części potrzebujesz?: Cała stacjonarka
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking): raczej tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:  Benq XL2720-B 144 hz, prawd. będę zmieniać na Acer Predator XB271HUBMIPRZ 
  • Specjalne wymagania: Jak najlepsza wydajność.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? tak, karta dźwiękowa Xear AIM SC808 i zostawię sobie dyski SSD.
  • Własna propozycja zestawu:
  • - zestaw na i9 - to samo co niżej tylko i9-9900k
  • - zestaw na i7 - https://ibb.co/GPYCq7J
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą): Zastanawiam się czy iść w RTX 2080 Ti czy może RTX 2080 Super, jakieś różnice w FPS'ach są. Dodatkowo będę chciał na pewno 32 GB ramu ze względu na pracę.
Edytowane przez skwarosz
Link to post
Share on other sites

Pod WQHD 144Hz da sobie radę RTX 2070S/RTX 2080S, szkoda tej 2080TI.

 

Jeśli już Intel to 9900K na Z390 Aorus Pro, zamiast 9700K lepiej iść w Ryzena 3700X gdzie masz dodatkowe wątki, sam procesor tańszy o 400zł, do tego oszczędność na płycie bo pod niego to i B450 Tomahawk MAX za ~450zł wystarczy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedź,

nie wiem dlaczego ale jakoś nie jestem fanem AMD i raczej bym szedł w i9 no i może rzeczywiście 2080Super, tylko teraz pytanie jakiej firmy oraz czy RAM'y są odpowiednie ? 

No i ostatecznie jaka obudowa będzie najlepsza, nie zależy mi na wodotryskach jeżeli chodzi o obudowę.

Ew. jeżeli chciałbym wymieniać dysk twardy to co teraz jest opłacalne ? Zastanawiałem się jaka różnica może być w wydajności pomiędzy dyskiem M2 oraz tymi dyskami które obecnie posiadam, Samsung na system + Crucial na dane.

Edytowane przez skwarosz
Link to post
Share on other sites

Niezależnie od osobistych preferencji fakty są takie, że w tej samej cenie praktycznie kupujesz duet R7 3700x + RTX 2080 Ti oraz i9-9900k + RTX 2080S. W miejscach procesorowych i9 będzie o 15-20% szybszy względem AMD, w miejscach graficznych 2080 Ti wykręci 15-20% więcej fps. Tyle że tych drugich miejsc jest o wiele więcej - ale jak wolisz gorsze rozwiązanie to bierz Intela ;)

Link to post
Share on other sites

RAM brałbym przy takim budżecie skoro programujesz 32GB dwie sztuki 16GB DDR4-3000 CL15 BLS16G4D30AESE dobrze się kręcą.

5800 za RTX 2080TI to tez bardzo dużo, za 5200zł masz Gaming Pro od GB czy za 5400zł Asus Strix.

 

Obudowa jak i PSU ok, co do SSD różnica między 2TB SATA/AHCI, a M.2/NVMe to ~100zł, czyli zdecydowanie ten drugi.

Pod 9900K minimum Z390 Aorus Pro, cooler BQ DR4 Pro jak najbardziej.

 

No i się powtórzę, pod ten monitor nie dopłacałbym ponad 2000zł do RTX 2080TI względem RTX 2080S.

Link to post
Share on other sites

bierz 2080 super, za rok się pojawią nowe rtx, więc zrobisz upgrade niedużym kosztem, używane  2080 ti będzie ci ciężko sprzedać w sensownych pieniądzach.

 

dopłata 2000 do 2080 ti względem 2080 super jest bez sensu. 2000 zł dla 15%....

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

tak prezentuje się złożony model, z racji dostępności poszczególnych komponentów będę zamawiać z dwóch sklepów:

https://ibb.co/RbPDWKF

 

zmienię jeszcze dysk na https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp510-960gb-pcie-x4-nvme-cssd-f960gbmp510-4142856/

Edytowane przez skwarosz
Link to post
Share on other sites

To ważne, kiedyś siostra kupiła mi w prezencie RAM a nie pasował bo cooler za wielki ;)

 

To samo mówił mi znajomy żeby poszukać, bo rzeczywiście cooler to bydle :)

Części zamówione i teraz tylko czekam na dostawę oraz z racji, że nie wybrałem wszystkiego w jednym sklepie muszę składać sam :)

Swoją drogą duży minus dla proline za prowizję od płatności kartą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...