Skocz do zawartości

Monitor do 1000 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje monitora do gier,filmów. Co do wymagań zależy mi na 23-24 calach, rozdzielczość 1920x1080 , matryca najlepiej IPS(TN w tym budżecie nie powala obrazem), dodatkowo fajnie jakby miał z 75hz z free sync (mam kartę nvidia, ale podobna działa z pascalami)

Na razie znalazłem :

-Aoc 24G2U fajny monitor tylko nie wykorzystan 144hz).

-Samsung C24FG73FQUX tak samo jak powyzej, ale zastanawiam się czy wygięcie nie poprawi komfort użytkowania czy to tylko kolejny "bajer" .

-iiyama GB2530HSU-B1 ciut za duży i matryca TN :/

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Te 75 Hz to konieczność? Między 60 a 75 nie ma tak widocznej różnicy jak przy 60-144, więc nie wiem czy jest sens tak zawężać sobie obszar poszukiwań.

Z freesync też bym sobie darował. Miałem do czynienia z G-Sync i obojętnie czy tę funkcję miałem włączoną czy nie - nie zauważałem żadnych różnic. Nie twierdzę, że bardziej wyczulone oczy coś tam wyłapią na plus, ale dla mnie więcej w tym jest marketingu niż faktycznej funkcjonalności.

Co do zakrzywionych ekranów - nie mam pojęcia, nie testowałem. Jeśli masz możliwość to niby możesz podbić do jakiegoś sklepu i zobaczyć taki na żywo, choć to oczywiście nie będzie to samo co warunki domowe. Ewentualnie możesz zamówić go online i odesłać, jeśli krzywizna jednak nie przypadnie Ci do gustu (na zwrot masz 14 dni).

 

Generalnie ja nie szedłbym ani w herce, ani w synki, ani w krzywizny. Na Twoim miejscu rozpatrzyłbym NEC MultiSync EA241F.

Link to post
Share on other sites

Nie,wszyscy korzystają z 144Hz lub 244Hz do tego rozdzielczość 4K i na podzespoły wyłoży Święty Mikołaj.

 

Ludzie korzystają jeszcze z rozdzielczości 1680x1050 i nie każdemu w.w parametry są potrzebne a dla wielu z was to takie oczywiste no baa przecież to staroć 60Hz.Się nie obejrzycie a będzie w standardzie 8K :D tam też Hz wyższe będą zapewne wymagane :rotfl:  

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...