Skocz do zawartości

Problem z dyskami (nie znaleziono żadnych dysków)


Recommended Posts

Witam, generalnie mój problem polega na tym, ze sam zabrałem się za składanie komputera stacjonarnego i wszystko szło pięknie dopóki nie włożyłem płytki z windowsem 10. Podczas instalacji wyskoczył błąd, ze nie znaleziono żadnych dyskow. Próbowałem wgrywać sterownik, ale niestety dalej klapa. Wszystko nowiutkie, jedynie dyski zostawiłem stare, a mianowicie SSD Patriot 2.5 120gb oraz HDD wd blue 1tb.

Czy ktoś jest w stanie mi z tym pomoc, bo przerosło mnie chyba.

Mój sprzęt i9 9900k

Rtx 2080 super gaming

Msi z390 mpg z390 gaming plus

Corsair 750 rtx

W biosie nie widać dyskow. Próbowałem tez podłączać pod każdy port sata z osobna i dalej nic.

Edytowane przez Zaigetsu
Link to post
Share on other sites

Próbowałem z każdym portem sata od 1 do 6 i nic. Przemieniałem również w zasilaczu i nie wykrywa ani dyskow ani napędu. Kable są nowiutkie wiec nie wiem. Biorąc pod uwagę to, ze wcześniej napęd działał, to dziwne. Może coś portami sata jest nie tak? Na wcześniejszej płycie wszystko chodziło normalnie

Edytowane przez Zaigetsu
Link to post
Share on other sites

masz multimetr i umiesz go używać? PC jest w BIOS/UEFI jak próbujesz? 


tam masz 4 złącza po stronie zasilacza, do których możesz podłączyć kabel. Spróbuj wszystkich i innego kabla. 

No jak masz multimetr, to ułatwi robotę. 

Brak zasilania by się zgadzał z objawami które widzisz... 

Link to post
Share on other sites

Niestety tak to jest, jak się "Świeżaki" biorą za składnie komputera. Przy ogólnych kosztach podzespołów w granicach kilku tyś zł, żal jest dopłacić ok. 70 zł za złożenie zestawu. Potem kombinują goście kilka godzin, żeby uruchomić składaka albo zainstalować system. Piszą po forach, rwą włosy z głowy, gryzą paznokcie itd., i na co im to? Jak sklep składa taki zestaw to on ponosi całą odpowiedzialność za sprzęt. W chwil gdy coś jest nie tak klient nie musi się martwić o to co się stało i dlaczego coś nie działa. Odsyłamy komputer i po sprawie. Składnie warto powierzyć doświadczonej osobie bo są niuanse które samemu nie sposób przewidzieć. Czasem dopiero jak masz w rękach cześć to się okazuje że jest tak a nie inaczej bo na zdjęciu nie wszystko widać. 

 

Corsiar to zasilacz pół modularny cześć kabli jest na stałe(zasilanie płyty głównej) inne trzeba dopiąć molex i sata. Może nie podłączyłeś gałęzi zasilania sata do gniazda w zasilaczu a już podłączyłeś dyski. Albo podłączyłeś zasilanie ale nie podłączyłeś taśm sata. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

Corsiar to zasilacz pół modularny cześć kabli jest na stałe(zasilanie płyty głównej) inne trzeba dopiąć molex i sata.
 mówi że ma RM750x (pewnie drugiej generacji), on jest w pełni modularny. 

 

 

tam masz 4 złącza po stronie zasilacza,
mój błąd, w 2 generacji masz ich tam więcej. No ale sens dalej ten sam. 

 

reszta tak naprawdę była już powiedziana, musi sam znaleźć. 

Ewentualnie wymienić zasilacz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...