Skocz do zawartości

PC do gier. Przedział cenowy do 6k maksymalnie. Ocena zestawu


Recommended Posts

Witam. Planuję zakupić nowego PC do gier. Myślę żeby wydać maksymalnie na stację około 6000 zł. Wymagania płynna gra i szybkość działania. O 4k mogę chyba zapomnieć albo i nie czekam na wasze opinie. Oto zestaw który znalazłem i proszę o opinie tego zestawu oraz ewentualne zmiany. Zakup będzie na fakture także myślę o zakupie go w komputroniku.oraz odnośnie zestawu czy nie lepiej inny dysk np M.2 który jest dużo szybszy?

https://www.morele.net/inventory/info/6bd48808/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

Link to post
Share on other sites

Budżetowa obudowa jak na zestaw za 6000zł.

 

Pod 4K RTX 2080S, wtedy spokojnie można zejść na Ryzena 3600. Taki zestaw to i tak kilka stówek dopłaty

 

https://proline.pl/koszyk/f20fc1cd

RAM z lepszym potencjałem OC który robi 3600MHZ 15/16CL, RTX 2080S z dobrym chłodzeniem, szybszy SSD na NVMe z radiatorem, lepiej wykonana obudowa Phanteksa.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie lepiej odpuścić sobie 4k narazie i trochę mniej wydać na kompa bo jednak to sporo kasy razem z monitorem. Ale myślę tak czy nie kupić tego monitora i cały osprzęt razem z tym procesorem AMD Ryzen 7 3700X ale kartę graficzną tańszą a tak za dwa lata wymienić ją na coś lepszego i już resztę mieć w zestawie?

Link to post
Share on other sites

Może taka opcja będzie bardziej rozsądna na ten moment bo dokładać to można w nieskończoność a tak to się za jakiś czas wymieni kartę i procka a płyta dysk obudowa monitor zostaną

Ten procesor można podkręcać? I jeśli nigdy tego nie robiłem to brać się za takie coś samemu czy iść i lepiej zapłacić komuś?

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-msi-optix-mag271c,id-1186218?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw6KrtBRDLARIsAKzvQIHo4n3CUFVlEl2AtT0VjSkcUlzN9xwrlzZVG9vhyWY91D3vZQk7NkAaAv7YEALw_wcB

Taki monitor jest ok?

Link to post
Share on other sites

Ten procesor można podkręcać? I jeśli nigdy tego nie robiłem to brać się za takie coś samemu czy iść i lepiej zapłacić komuś?

Ten CPU ma i tak wysokie taktowanie w trybie turbo prosto z pudełka, możesz go tam troszkę podkręcić. W necie jest sporo poradników na ten temat, tu na forum zawsze ktoś CI pomoże.

 

Za drogo, 300zł taniej AOC C27G1 27" VA 144Hz / AOC 27G2U/BK 27" IPS 144Hz FullHD Pivot

Za 1350zł masz WQHD Acer ED323QURAbidpx lub IPS Acer Nitro VG270UPbmiipx 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...