Skocz do zawartości

Terkotanie w zasilaczu (XFX 450W Core)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Witam
Przejdę do rzeczy, od kilku dni zasilacz xfx core 450 zaczął wydawać specyficzne i dość uciążliwe dźwieki.

Może ktoś miał do czynienia z czymś podobnym i podpowie w czym leży problem.

 

https://soundcloud.com/user-192020434/nagranie-3/s-Jo5SY

https://soundcloud.com/user-192020434/nagranie-4/s-hz44r

 

Dzieje się tak głownie podczas grania, przy obciążeniu (w bardziej wymagających tytułach).

Oczywiście ogrywanych wcześniej i nic podobnego nie miało miejsca. Konfiguracja sprzętu się nie zmieniła.

 

Przede wszystkim chciałbym dojść do tego czy obejdzie się bez wymiany i nie jest to nic czym powinienem się martwić. Ewentualnie jak to wyciszyć.

 

Niemalże identyczne sytuacje:

 

Edytowane przez Patryk925
Link to post
Share on other sites

Zgadując, obstawiam, że wentylator, w właściwie łożysko wentylatora, terkocze przy niższej prędkości obrotowej. Czy terkotanie ustaje przy większym obciążeniu, tj. kiedy wentylator wejdzie na wyższe obroty?

 

Napisałem w pierwszym poście że terkocze przy obciążeniu, wystarczy że wszystko przymknę i po chwili ustaje. Na pulpicie, czy podczas oglądania filmów lub grania w mało wymagające produkcje wszystko jest ok.

 

 

Trzeba by rozkręcić zasilacz i najprawdopodobniej zrobić fanswapa. Można by regenerować wentylator, ale to może pomóc na krótka, a wymiana wentylatora to spokój na lata.

 

Jakiś sposób na zatrzymanie wiatraka bez rozkręcania obudowy zasilacza :/ ? Mam taki syf w kablach że żyć się odechciewa na samą myśl, a upewniłbym się najpierw czy to jest przyczyną.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

no to zostaje temat  elektroniki, tak czy siak trzeba go rozebrać i dojść do tego co wytwarza ten dźwięk. Może jakieś przebicie z cewek - bo tak to mi wygląda.(ciężko to zidentyfikować jednoznacznie po nagraniu).

Ogólnie jak się na tym nie znasz + nie masz sprzętu to daj sobie z tym spokój.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem właśnie, że dzieje się tak po zminimalizowaniu programów i najczęściej zmianie ilości wyświetlanych klatek.

Teraz jestem całkiem zbity z tropu :/.

 

no to zostaje temat  elektroniki, tak czy siak trzeba go rozebrać i dojść do tego co wytwarza ten dźwięk. Może jakieś przebicie z cewek - bo tak to mi wygląda.(ciężko to zidentyfikować jednoznacznie po nagraniu).

Ogólnie jak się na tym nie znasz + nie masz sprzętu to daj sobie z tym spokój.

 

Tak właśnie uczynię. Chciałem tylko jeszcze wiedzieć czy mogę spokojnie dalej korzystać z tego zasilacza, czy lepiej go oszczędzać i myśleć już o wymianie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...