Skocz do zawartości

Nowy komputer ~5000zł


Recommended Posts

Witam, postanowiłem kupić nowy komputer, złożyłem swój zestaw i prosiłbym o ocenę, rady i wymiany na coś innego.

 

Link to post
Share on other sites

Pchanie się w 9700K w zestawie za 5K do gier kosztem GPU nie ma żadnego sensu, tym bardziej mając monitor 144Hz. Brak chłodzenia bo 9700K żadnym nie dysponuje.

 

https://proline.pl/koszyk/ed3b35d1

Dużo bardziej opłacalny Ryzen 3600 6 rdzeni / 12 wątków z opcją delikatnego OC, RAM z lepszym potencjałem OC, dużo bardziej wydajny RTX 2070S z dobrym układem chłodzenia, SSD 512GB na NVMe z radiatorem, lepiej wykonana i bardziej przewiewna obudowa Phanteksa, zasilacz Seasonica znacznie lepszej jakości, w pełni modularny i cichy, 10 lat gwarancji.

 

Montaż 3-5 dni masz za 1zł z kodem PROSET.\

No i sam zestaw 200zł taniej, jak musi być RGB Phanteks Eclipse P400A, Tempered Glass, ARGB,

Link to post
Share on other sites

Rozumiem.

 

Zapomniałem chłodzenie dodać, to nad takim myślałem https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-2-xe1436-975165/ 

 

I7 albo druga opcja https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-9600k-3-7ghz-9mb-box-bx80684i59600k-4142643/

 

Jak i nad ryzenem też rozmyślałem tylko nie wiedziałem jakie ramy dobrać i grafikę.

 

Link to post
Share on other sites

j/w 3ndurka zestaw z 2070s praktycznie bezkonkurencyjny. 2070s to max w tym budżecie jeśli chodzi o gpu. Jak chcesz dołożyć do 9700k z z390 wyjdzie drożej z 700zł. Z 9600k to już ok. 300zł, ale różnice między 3600 a 9600k są b. małe i nie warte straty 6wątków prędzej czy później się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 5000zł i chcesz jak najlepszą wydajność w grach to tutaj połączenie Ryzena 3600 z RTX 2070S to max, opłata do 9600K czy 9700K to niewiele wyższa wydajność,a cięcia na GPU ogromne. Osobiście nie kupiłbym 9600K patrząc co oferuje Ryzen 3600 w tej kwocie, na start jest boxowy cooler, tańsze płyty, te dodatkowe wątki, niższa cena. Nic nie przemawia na rzecz Intela.

Link to post
Share on other sites

Właśnie co do płyty to tańszą czy może jednak jakąś z x570

Jeśli masz 5000zł i chcesz jak najlepszą wydajność w grach to tutaj połączenie Ryzena 3600 z RTX 2070S to max, opłata do 9600K czy 9700K to niewiele wyższa wydajność,a cięcia na GPU ogromne. Osobiście nie kupiłbym 9600K patrząc co oferuje Ryzen 3600 w tej kwocie, na start jest boxowy cooler, tańsze płyty, te dodatkowe wątki, niższa cena. Nic nie przemawia na rzecz Intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...