Skocz do zawartości

Ocena zestawu - 8000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Dzień dobry.

Złożyłem zestaw i prosiłbym o rzucenie okiem czy jest sensowny. 

Komputer będzie używany do grania i pracy (programowanie).
32GB ram jest potrzebne (obecnie już 16GB ogranicza).

Kwota jak w temacie - do 8000 zł.

Komputer zamierzam kupić "już", najlepiej do końca miesiąca.

Potrzebuję wszystkiego poza kartą graficzną (posiadam 1080Ti), nawet jeśli jest ona

na wyrost, to już po prostu mam ją na składzie.
Będę do niej szukał (za jakiś czas) monitora 21:9.

Nie zamierzam podkręcać sprzętu.

Złożony przeze mnie zestaw: 
https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/VXdDjbVk8N?fbclid=IwAR0RnQbD-ar_mKp5cxPN1aqrmx0pVUOvWX5Qp2ITCgU8Q4dEzBm0asrqY5k

 

Dyski jakie tam są wynikają z praktyki. Po prostu takiej ilości/pojemności obecnie potrzebuję. 

Przewiduję możliwość zmiany procka na lepszy (z biegiem czasu może z płytą).
Również ilość dysków może wzrosnąć. Zasilacza w przyszłości wolałbym nie wymieniać,

stąd też model z 10-letnią gwarancją i zapasem mocy.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.  ;) 

Edytowane przez Ereth
Link to post
Share on other sites

Zestaw wręcz absurdalny.

 

1000W PSU gdzie 650W będzie z zapasem, 3800X kompletnie nieopłacalny na tle 3700X który kosztuje blisko 500zł mniej, poza ciut niższym taktowaniem to nadal to samo.

W cenie Evo 970 Plus masz 1TB dyski NVMe, przepłacone MOBO, za ~700zł Asus X570-P będzie aż świat, dobra i stosunkowa chłodna sekcja.

Za 1/2 ceny tego Krakena masz bardzo wydajne coolery powietrzne, dodatkowo nawiew na sekcję zasilania - BQ DR4 Pro.

RAM tez przepłacony na tle Crucial Ballstix Sport LT 3000MHZ 15CL, które robią 3600MHZ 15/16CL.

 

Obudowa stosunkowo budżetowa patrząc na resztę, nie ma tam szkła także przepłacanie za RAM RGB i Krakena mija się z celem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew.
1) PSU - większość kalkulatorów do PSU wylicza mi 650W jako optymalne minimum sugerując więcej.
Więc zakładając, że dodam jakieś dyski, coś zasilę z USB itd. to założyłem więcej.
Rozumiem, że kalkulatory są zbyt ogólne i 650W z zapasem mi styknie bez żyłowania na 95%?

2) Co do procka spoko, pytanie, czy warto zatem dołożyć do 3900X? W temacie gier. 

3) Tylko tańszy dysk 1TB w tej cenie ma raczej 500/500. Jakiś konkretny model polecasz?

4) Co do mobo, zależy mi na w miarę sensownej karcie dźwiękowej. Asus X570-P chyba nie zachwyca pod tym względem?

5) Jeśli BQ DR4 Pro robi robotę, to może i nie ma sensu lecieć w wodne.

6) Ramy wziąłem jako polecane pod platformę Amd i bazowo mają 3600. RGB jest mi zbędne.
W ich cenie nie znalazłem nic (dostępnego) co jest lepsze. Podane przez Ciebie rozumiem musiałbym sam kręcić?
Do tego je znaleźć. Różnica w cenie z tego co widzę niewielka.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie patrz na kalkulatory mocy tylko faktyczny pobór takiego zestawu, 3700X z 1080TI ~450W.

 

 

 

Co do procka spoko, pytanie, czy warto zatem dołożyć do 3900X? W temacie gier. 

Nic te dodatkowe rdzenie/wątki nie wnoszą w grach, strata pieniędzy.

 

Tylko tańszy dysk 1TB w tej cenie ma raczej 500/500. Jakiś konkretny model polecasz?

Evo 970 Plus 500GB na kumputroniku to 590zł, praktycznie tyle co SX8200 Pro czy CS3030 1TB, więc chyba nie te dyski patrzysz.

 

Co do mobo, zależy mi na w miarę sensownej karcie dźwiękowej. Asus X570-P chyba nie zachwyca pod tym względem?

Żadna integra nie zachwyca na tle dedykowanej dźwiękówki za 200zł, zdecydowanie dedykowany układ, AIM SC808 czy coś w tym stylu.

 

Ramy wziąłem jako polecane pod platformę Amd i bazowo mają 3600.

Te Cruciale wyjdą mniej niż 700zł i kręcą się jak szalone, Twój wybór.

 

 

 

Różnica w cenie z tego co widzę niewielka.

200zł w kieszeni to mało? https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-bls16g4d30aesb-5675564/ 

Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...