Skocz do zawartości

Zestaw do Adobe Premiere Pro , Photshop , Lightroom [3000zł]


Recommended Posts

Witam , 

 

Prosiłbym o pomoc w stworzeniu zestawu pod kątem obróbki zdjęć i filmów. Myślałem nad Ryzenem 2700X natomiast czytałem że Premiere Pro dużo zyskuje przez obsługę Intel QSV. 

 

Zastosowanie komputera : Obróbka filmów i zdjęć 
Maksymalna kwota : 3500 zł (nieprzekraczalna) 
Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
Których części potrzebuję : procesor, płyta główna , pamięci RAM , dysk twardy, zasilacz, obudowa (karta graficzna? ) 
Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 
Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD
Specjalne wymagania : brak 
Inne : Komputer do obróbki filmów na tą chwilę w rozdzielczości Full HD , z możliwością rozwoju do 4K ( po wymianie monitora w przyszłości) 

Edytowane przez tomas89
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem nad Ryzenem 2700X natomiast czytałem że Premiere Pro dużo zyskuje przez obsługę Intel QSV. 

Owszem, problem w tym, ze taki i7 8700 swoje kosztuje, chyba że używany z gwarancją przejdzie, na allegro masz sztukę za 900zł.

Ryzeny pod obróbkę wideo odpadają w większości softu.

 

 

Z dedykowanym GPU pod RT, efekty się tutaj za bardzo nie zmieścisz https://proline.pl/koszyk/b878400d + używany i7 8700

masz 32GB RAM na start, SSD 256GB na system i soft, wersja 512GB na odczyt surówki i swap/cache/preview, 2TB HDD na eksport gotowego rendera, Fera 3 dla lepszej kultury pracy i niższych temperatur, buda z coverem na PSU i dobrą fabryczną wentylacją, PSU z dużym zapasem mocy gdybyś chciał dorzucić kiedyś GPU.


Na start jedziesz na zintegrowanej karcie, można ciąć na dyskach i ilości RAM, ale jak nie będziesz miał odpowiedniego układu dysków to dedykowane GPU niewiele to zmieni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...