Skocz do zawartości

Dziwne skoki FPS


Recommended Posts

Witam.

Laptop to Asus x570zd

 

W skrócie

 

 

Procesor AMD® Ryzen 5 2500U 2,0 - 3,6 GHz.

 

Pamięć 8 GB RAM 2400Mhz

 

Dysk 512 GB SSD.

 

Grafika nVidia® Geforce GTX1050.

 

System operacyjny Windows 10.

 

Rozchodzi się o Fortnite. Temat był wałkowany nie raz u innych ale z innymi sprzętami. Mam taka dziwną sytuację. Czy ustawie minimalne ustawienia czy maksymalne nie ma prawie różnicy w FPS. Ale chodzi mi o jedną sprawę. Gdy ustawiam detale na WYSOKIE, to FPS mam od 80 do 20. Podczas gry tak właśnie skaczą FPS, ale chodzi o sytuację gdy nagle spadków nie ma i nagle FPS stabilizują się na poziomie 80-70-65 I nie ma zacięć. Efekt jest taki, jakby laptop nagle dostał jakiegoś trybu TURBO i wszystko przyspiesza. Nie zawsze tak ale dość często. Od razu widać różnice. Pomożecie rozwiązać tą zagadkę?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Problem przez chwilę się sam rozwiązał i problem że spadkami nie występował. Teraz znowu się coś podziało. Wywala sterowniki od grafiki bo one kompletnie nic nie pomagają A wręcz nawet pogarszają.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Literówka. Wywaliłem sterowniki od grafiki. Zostawiłem tylko od Radeona. 8gb mam w jednej kości. To jest dziwne. Gra działa płynnie na 60fps na ustawieniach EPICKICH, a po chwili skaczą od 60 do 35, 45, 20.

W dodatku zauważyłem takie coś, że jak wchodzę do gry i postać stoi to klatki mam normalne, ruszę myszą i nagle ścinki do 4fps. Dzisiaj zrobię chyba reset sytemu bo już laptop ma 6miesiecy, więc to najwyższa pora.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zostawiłem tylko od Radeona. 8gb mam w jednej kości

Vega 8 to układ zintegrowany, korzysta z ramu a ten jest tylko w jednej kości. Dołożenie drugiej podwoiłoby przepustowość pamięci co przełożyłoby się na większą wydajność. Ale to szczegół bo masz tam gtx 1050 który powinien być o wiele szybszy ale...

 

 

Wywala sterowniki od grafiki bo one kompletnie nic nie pomagają A wręcz nawet pogarszają

No właśnie powinno być na odwrót. Proponuję na początek usunąć pozostałości po sterach Nvidii przez DDU i zainstalować sterownik na czysto, najnowszy ze strony nvidii albo automatycznie z windows update. Gtx 1050 musi być szybszy od tej zintegrowanej Vegi, coś jest nie tak w tej chwili. Temperatury trzeba sprawdzić, może coś się przegrzewa

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...