Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty muzycznej


Recommended Posts

Cześć!

Rozważam dołożenie do mojego komputera karty muzycznej, natomiast mam parę wątpliwości które chciałbym rozwiać

Aktualnie używam Integry ALC892 w połączeniu z 
Hyper X cloud I (używam wbudowanego w nie mikrofonu)
Logitech Z207 wersja z kablem

Głośniki są podpięte do jacka w monitorze a słuchawki z mikrofonem do przedniego panelu na obudowie- dzięki temu w windowsowym menadżerze dźwięku mogę je swobodnie zmieniać. To jedna rzecz na której mi zależy na przyszłość, żeby głośniki i headset były jednocześnie wpięte i można się miedzy nimi łatwo przełączać 

Zastanawiam się nad poprawa audio na powyższych urządzeniach podobnie jak i lepszy głos z mikrofonu (discord/skype)

Budżet jaki sobie założyłem to 400+/-

Czytałem przez ostatnie dwa dni tematy tutaj i widzę że często są polecane (głownie skupiłem się na zewnętrznych kartach na USB)

Asus Xonar U5
Audiotrak Prodigy Cube Black

Maya U5

Czy powyższe urządzenia będą pozwalały na podłączenie obu urządzeń jednocześnie i przełączanie się miedzy nimi ? Oraz które najbardziej poprawią i audio i głos z mikrofonu? Jeżeli są jakieś dodatkowe opcje, też jestem otwarty na propozycje poza tymi trzema
Rodzaj nie robi mi różnicy- może być też PCI-E
Dodatkowo fajnie było by mieć fizyczne pokrętło ewentualnie wyciszenie mikrofonu na panelu kontrolera (z tych trzeba chyba tylko Xonar ma takie coś?)

 

Z góry dzięki za pomoc- Pozdrawiam!
 


Ktoś pomoże/ doradzi ?

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Ale co tu dodawać ponad to co już było wielokrotnie napisane?

Czy wszystkie te urządzenia pozwolą wpiąc jednocześnie jack z głośników i jack od mikrofonu/słuchawek i przełączać się miedzy nimi ? oraz czy poza Xonarem mają pokrętło głośności na obudowie ? I czy poza tymi wymienionymi są też jakieś warte uwagi?

Link to post
Share on other sites

Najlepszy dźwiękowo z nich jest Cube - masz na nim przełącznik i pokrętło. Wpinasz słuchawki z przodu jackiem (jest i mały i duży) a głośniki z tyłu przy pomocy RCA (chinch). Wszystko to widać na zdjęciach: https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

 

Z powyższych Maya U5 nie ma selektora i regulację głośności wyłącznie w systemie. Do wszystkich natomiast równocześnie podepniesz i słuchawki i głośniki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepszy dźwiękowo z nich jest Cube - masz na nim przełącznik i pokrętło. Wpinasz słuchawki z przodu jackiem (jest i mały i duży) a głośniki z tyłu przy pomocy RCA (chinch). Wszystko to widać na zdjęciach: https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

 

Z powyższych Maya U5 nie ma selektora i regulację głośności wyłącznie w systemie. Do wszystkich natomiast równocześnie podepniesz i słuchawki i głośniki.

Wielkie dzięki za pomoc! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...