Skocz do zawartości

Wybór monitora do Digital paintingu


Recommended Posts

Witam. Planuję zakup monitora. Do połowy roku korzystałem z Samsunga LS24F350FHUXEN i był ok. Z konieczności przerzuciłem się na laptopa gdyż regularnie muszę zabierać sprzęt ze sobą. Stary komputer więc sprzedałem i bezmyślnie pozbyłem się również monitora.Myślałem, że ekran w laptopie wystarczy ale niestety na dłuższą metę wzrok mi się przy nim męczy i przynajmniej kiedy używam go w domu chciałbym pracować na monitorze. Używam laptopa głównie do malowanie ilustracji w Photoshopie. Mój laptop to Lenovo Legion y530 z procesorem i7 8750H, GtX 150Ti, 16 GB RAM, 2 dyski, SSD 256 GB +1 TB HDD.  Budżet mam niestety ograniczony i zamyka się w 700zł a najlepiej gdyby był tańszy. Wiem, że nie będzie szału jeśli chodzi o kolory ale jakość jak na wspomnianym Samsungu była ok. Jaką najlepszą jakość mogę otrzymać w tej cenie? Chciałbym by ekran miał przynajmniej 24 cale, matowy, IPS. Zastanawiam się nad LG 25UM58. Bardzo dużym plusem dla mnie jest tutaj szerokość ekranu dzięki czemu mógłbym podczas malowania mieć otwarte okno programu i dookoła masę zdjęć referencyjnych. Jednak czy za tą cenę nie jest to bajer kosztem ważniejszych parametrów jak kolory, kontrast itp? Jeśli jest to przyzwoity sprzęt to chętnie bym go kupił gdyż widziałem egzemplarze powystawowe za 500zł a taka cena to już w ogóle bajka by była dla mnie. Proszę o radę

Edytowane przez Bambam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...