Skocz do zawartości

Rozmieszczenie wentylatorów w pc z 2 chłodzeniami AIO


Recommended Posts

Witam,


Składam się z zamiarem złożenia nowego komputera do pracy w 3D oraz gier 1440p 21:9 144hz. Nie mogę jednak przestać zastanawiać się jaki układ wentylatorów będzie najbardziej wydajny (nie zależy mi zbytnio na ciszy). Mój zestaw będzie się składał z:


Obudowa H500M - 140mm tył, 2 x 200mm przód 


AIO NZXT kraken x72 - 3 x 120mm przód (push/pull) z went. obudowy


AIO do GTX 2080 ti Aorus waterforce - 2 x 120mm góra 


3 x BQ silentwings 3 na górze GPU push/pull 


 


Naliczylem w sumie 11 wentylatorów i trochę brew mi się podnosi bo brzmi to jak gruba przesada XD 


Proszę o pomoc. Bo w takim rozmieszczeniu AIO z CPU byłoby wlotem A wszystko inne wylotem. Zastanawiałem się nad tyłem czy też nie zmienić na wlot, który od razu zabierany by był przez push/pull na górze. Ale raczej boję się turbulencji kierując przód i tył do środka obudowy.


 


Jeśli ktoś dotarł do końca tego postu i ma ochotę podyskutować to byłbym wdzięczny:)


Link to post
Share on other sites

Czyli podsumowując

 

Przód 6x120mm

Góra  yyyy właśnie nie wiem, jak 240 push/pull to będzie 4x120mm plus ewentualnie 120 obok

Tył 140mm

 

0l2aG5r.jpg

 

Jeśli wysterujesz przód, górę i tył tak żeby było podciśnienie w obudowie to powietrze będzie też wpadać pod gpu. Imo to najlepszy scenariusz tutaj. Trochę martwię się o temperaturę sekcji zasilania cpu bo tam nic nie będzie się za bardzo ruszać. Możesz też mieć dodatkowy wyrzut powietrza jeśli zamontujesz odwrotnie psu ale tu ryzykujesz, że będzie to głównie powietrze wpadające pod gpu. 

 

Mi się doskonale sprawdza przy ustawianiu przepływu powietrza w obudowie elektroniczny papieros ;p Dmucham i już wiem co gdzie leci. 

 

Sam miałem tak kiedyś ustawiony przepływ powietrza w obudowie

LWRod0j.jpg

Link to post
Share on other sites

Troszkę inaczej

Na przodzie zostawiam 2x200mm z obudowy + 3 fabryczne 120 od nzxt z AIO

tył 140

góra push/pull na rad'zie 240 z gpu czyli 4x120 (2 fabryczne od aorusa + 2 BeQuite) i dodatkowo 120 od BeQuite obok

 

Też myślałem o temperaturach na sekcji zasilania stąd pomysł o odwróceniu tylnego wentylatora na nawiew (chłodne powietrze do AIO z GPU + ruch powietrza przy sekcji). no ale każdy krzyczy kiedy słyszy o kierowaniu na siebie strumieni powietrza w obudowie. W takim wypadku cała góra (5x120mm) by wyciągała gorąc.

Myślę, że rozwiąże to tylko solidny test obu przypadków jak już będę mieć wszystko skręcone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...