Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

złużycie procesora na 100%

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 venexus

venexus
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 13 październik 2019 - 20:46

Witam, mam problem z notebookiem (hp mini 210 - 4060ew) mianowicie cały czas ma obciązenie 100% na procesorze przy przeglądaniu stron internetowych. 

System jest tyle co postawiony, windows 7 thinPc modyfikacja od Sromonika, sprawdzałem jeszcze linuxa, windowsa 7 sartera i profesionala i na każdym to samo. Ramu jest 2GB i tak więcej nie obsłuży bo bios ma blokade na więcej i na systemy 64 bitowe. Dokupiłem do niego SSD, to troche mu sie polepszyło, gdyż na HDD to strone otwierał 10 minut, a teraz jednak da się coś przeglądnąć, ale zużycie dalej 100%. Temeratura w granicy 65%.

Macie jakieś pomysły jak go troche rozbujać >?. Czy lepiej zainwestować w jakiegoś poleasingowego, a tego na żyletki ?

Ps. Sorry za błąd ortograficzny w nagłówku :D

Użytkownik venexus edytował ten post 13 październik 2019 - 20:47

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10434 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 październik 2019 - 21:03

"lepiej zainwestować w jakiegoś poleasingowego, a tego na żyletki", też tak myślę...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 worm

worm
  • π

• 10851 postów

Napisano 13 październik 2019 - 21:07

Sprawdź najpierw jaki proces obciąża to cpu.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 8085 postów

Napisano 13 październik 2019 - 21:38

Możliwe że podłapałeś jakąś infekcję, jak dasz radę zrób logi z FRST. Pobierz i uruchom Farbar Recovery Scan Tool 

Przed skanem zaznacz Addition.txt. Wklej tekst z tych plików na wklejto.pl i daj tutaj linki.

• 0

#5 RalfNwn

RalfNwn
  • Gaduła

• 390 postów
  • Miejscowość:podobno dobre miasto
  • 3DMark 06:tyle i tak dawno, że nie pamiętam

Napisano 14 październik 2019 - 00:54

Macie jakieś pomysły jak go troche rozbujać >?.

Procka nie zmienisz, RAMu nie dołożysz a SSD już masz także nie ma za bardzo opcji do jego rozbujania - sam OS pewnie zabiera w okolicy 1GB RAM (a z aktualizacją Windows w tle to nawet więcej) a odpalenie/użycie którejś ze współczesnych przęgladarek WWW szybko zużywa resztę. Generalnie męczarnia.

• 0

#6 Aximus

Aximus
  • Gaduła

• 412 postów
  • GG:247055

Napisano 19 październik 2019 - 23:52

Najlepsze przyspieszenie dostanie jak go wy******z z drugiego piętra :D
Niestety nic nie ugrasz. To tak jak te nowe pentiumy w nowkach laptopach gdzie wydajność to ok 600pkt na passmarku. Z SSD LEDWO otwiera przeglądarkę. Jakikolwiek poleasing z min 2 generacja procesora będzie szedł jak przecinak względem tego. Plus taki że SSD już masz :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych