Skocz do zawartości

RX570 4GB spadni FPS w grach


Recommended Posts

Witam, kupiłem używaną kartę graficzną RX570 z gwarancją na rok czasu. Po zainstalowaniu sterowników aktualnych gry takie jak CS:GO / Fortnite dostosowały grafikę na wysoki / epickie od razu z automatu zmniejszyłem na najniższe. W grach są straszne spadki z około 120 FPS do 30 FPS. Czym może być to spowodowane ? Zmienić coś w ustawieniach karty ? Może zmienić coś w ustawieniach systemu ? A może jeszcze zmienić coś w ustawieniach bios ? Lub też ustawić żeby system i gry na procesorze były brane pod uwagę jako pierwsze ? 

Parametry Komputera:
Procesor: AMD FX-4100
Ram: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 669MHz
Płyta Główna: ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LE
System Operacyjny: Windows 10

Niestety jestem zielony w tych sprawach i nie znam się za bardzo na tym :D z góry dziękuje za pomoc !

Link to post
Share on other sites

ten procesor jest kiepski, dodatkowo zadławiony przez Single Channel i masz efekty

 

przede wszystkim nie powinieneś dawać do tego kompa Radeona bo procesor ma kiepskie IPC, a sterownik Radeona tego nie lubi

ponadto RX 570 to zdecydowanie za mocna karta do tego zestawu, nawet RX 560 w niektórych miejscach testowych byłby za mocny

 

w skrócie wstawiłeś w miarę przyzwoitą kartę do komputera który jest kiepski

dobra karta nie uratuje sprawy skoro reszta podzespołów jest słaba

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W używki warto iść TYLKO I wyłącznie do pewnej, niskiej kwoty w jego przypadku. Zakładając, że sekcja zasilania podoła takiemu FX 8xxx, to koszt 8-modułowego procka pod FM3+ tj jakieś 250 pln. Mając taki budżet na Cpu i sprzedając obecnego FX-4100 (100 pln) lądujemy w okolicach R5 1600.

Link to post
Share on other sites

 

 

myślałem właśnie nad tym ryzenem tylko jaki dokładnie model tutaj wrzucić ?
 

Tutaj nie wrzucisz żadnego. Trzeba wymienić całą platformę czyli procesor, płytę i ram. Zasilacz jeśli nie był jeszcze wymieniany to ma te +-7 lat i też warto wstawić coś nowego. Także masz nową, w miarę przyzwoitą grafikę, teraz pora na resztę. Podaj budżet to coś poradzimy.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zamówiłem razem z kartą więc jest nowy. Swój budżet mogę powiedzieć że 300zł ale słuchaj waszych rad aby było jak najtaniej a zarazem dobrze :) za co będę mega wdzięczny :).

Inny kolega na forum doradził mi abym na początku zrobił SS z MSI Afterburner i pokazał co najbardziej dostaje po kości. Dopiero później zastanawiać się nad podzespołami.

Edytowane przez raffal0014
Link to post
Share on other sites

https://allegro.pl/oferta/fx-8120-3-1ghz-am3-warszawa-sklep-8526755788

 

Takiego 8-rdzeniowego FXa znalazłem w dość przystępnej cenie z gwarancją 6msc. Do tego dokupić drugie 8gb ram do duala. To wszystko co możesz zrobić z takim budżetem, pojedyncze rdzenie wciąż będą wolne ale będzie ich 2 razy więcej. Nie wiem na ile to pomoże, może się wypowie ktoś kto miał/ma FX-8xxx i wie jak się on sprawdza w grach

Link to post
Share on other sites

W pierwszym poście napisałeś że single channel to w końcu ten ram masz w 1 czy w 2 modułach?

 

EDIT:

 

Jakąś tam różnice w ilości rdzeni widać, ale to zależy od gry. Nie wiem czy cs:go i fortnite się dobrze skalują powyżej 4 rdzeni.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Mam w dwóch modułach po 4GB 


Niestety gram tylko w te gry więc nie mam jak sprawdzić co na innych grach. 

Dlaczego program Speccy pokazuje ram jako 8GB chanel ? skoro mam dwa sloty i w tych dwóch slotach jest po 4GB 


Chciał bym tak dodać że jak wejdę w ustawienia karty graficznej to przy CS:GO pokazuje się zielona gwiazdka która informuje że procesor jest gitara i inne podzespoły a mimo to są nadal te spadki.

Edytowane przez raffal0014
Link to post
Share on other sites

8 GB spokojnie styka w CSGO, jeżeli masz go w układzie 2x4. Twoim wąskim gardłem jest CPU, który ogranicza tego Polarisa (tak jak pisał @Vemorion,). Tutaj zabytkowy i5-2500 by spokojnie robił ponad 200 fps bez spadków - testowałem niedawno komputer z 2500k @stock oraz gtx 760 i w csgo było ponad 250 fps.

 

Aktualizacja rozszerzająca obsługę więcej niż 4 rdzeni została dodana dobre ponad dwa lata temu do tej gry. Przykładowo, na moim 3700x WYŁĄCZENIE SMT skutkuje spadkiem fps o około 10%.

Link to post
Share on other sites

Na pewnym forum użytkownik napisał takie coś "Na takim kompie CSGO i Fortnite powinny smigac poand 60 fps spokojnie, pewnie nawet dwa razy tyle. Problem nie lezy w wydajnosci procesora. Kolejny thread sprzetowy zalany odpowiedziami ignorantow, nie majacych pojecia o czym pisza. Z wiedza o komputerach z jutuba.

Ja bylem (nie)szczesliwym posiadaczem FX4100 i ten proc ciagnie Wiedzmina 3 i inne gry (nawet z tego roku). Znajomek na nim do teraz siedzi i atm gra w np. Destiny 2 bez zadnych problemow.

Z wykresow wynika ze uzycie GPU skacze jak szalone, podczas gry powinno byc mnie wiecej stale. Co zastanawiajace uzycie ramu na karcie skacze tak samo.

Na dzien dobry przeinstaluj sterowniki do karty. Jesli problem sie powtorzy to zainstaluj oczko nizsze/starsze.

Zainteresowalbym sie tazke programami, ktore masz odpalone w tle.

De deinstalacji starych sterownikow do grafy uzyj tego: https://www.wagnardsoft.com/content/display-driver-uninstaller-ddu-v18019-released"

"PS. Z wykresu wynika ze procek sie za bardzo nie poci, temp caly czas 52C. Bottleneck... jprdl... w Fortnite i CSGO. Rozumiem jakbys odpalil Assassins Creed Origins. Tam bys mial bottleneck. Ale nie CSGO. NIe sluchaj ludzi, ktorzy sie nie znaja.

Nowy komp (proc/plyta) by sie przydal, ale ten sie na 100% nadaje do tych gier ktore wypisales. Trzeba tylko dojsc do zrodla problemu."

"Sprobuj tez w BIOSie poszukac opcji taktowania RAMu. Wieksosc DDR3 spokojnie mozna puscic na 800Mhz, czesto nawet duzo wiecej."

Sam osobiście też jestem po jego stronie że nie koniecznie leży wina po stornie procesora.... Proszę zacznijmy szukać problemu od dna... Może w biose mam ustwienia inne takie aby działało wszystko na poprzedniej karcie jaką miałem... Żeby od razu nie zwalać na procesor tylko rozwiązać problemy systemowe itp itd a w ostateczności zmieniać procesor.

Link to post
Share on other sites

zbiku90 Tak wyczyściłem przez DDU. Nic nie zmieniałem w nowo zainstalowanych sterownikach. Wcześniej miałem GeForce 560 1GB chodziła do końca i prawdopodobnie się przegrzała bo przestała pokazywać obraz a wiatrak się kręcił, grałem na niej 80/90FPS w fortnite bez żadnych spadków i klatkowania. 

MacPiston może ten gość chce zacząć od dna sprawy i poklei a potem dopiero w ostateczności polecić zmianę procesora :).

Edytowane przez raffal0014
Link to post
Share on other sites

jeśli na starej karcie nie miałeś spadków wydajności, to być może kupiłeś padło RX 570 po koparce który już ledwo ciągnie

ogólnie myślę, że przeceniasz możliwości tego procka, tam nie ma fizycznych 4 rdzeni, jestem w stanie zaryzykować i postawić tezę, że dostałby w ciry od Athlona 200GE

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest gwarancja rozruchowa to proponuje zwrócić i poszukać czegoś nowego, ewentualnie od kogoś innego. Jeśli ktoś sprzedaje powyżej 2 sztuk kart to na 99,9% są po koparce. Warto też sprawdzić w innych przedmiotach sprzedającego bo się wycwanili i sprzedają pojedynczo w osobnych aukcjach. Takie hinty na przyszłość ode mnie ;) Procesor swoją drogą słaby do nowych gier ale faktycznie cs:go i fortnite powinien jeszcze dźwignąć bez trudu na niskich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...