Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Już ponad 3 lata jest ze mną ACER VN7-591G-721P. W środku dwa dyski system stoi na 120gb SSD m.2 2280 SATA III. Kupiłem już drugi 500gb WDS500G2B0B.

Wymieniam tylko w związku z małą pojemnością.

Tu pojawiają się dla mnie schody. Jak skopiować zawartość obecnego SSD na nowy chcąc zachować obecny system? Nie mam adaptera do tego nowego SSD, aby podpiąć go po USB i raczej nie chcę go kupować.

 

Jeśli chcę postawić nowy system to muszę pewnie zrobić na penie dysk startowy windowsa czy jak to się tam zwie :D??? Ściągnąłem ze strony microsoft ten "dysk". Fizycznie jest to obraz płyty ISO. To ten plik ma znaleźć się na pendriviem, aby po włożeniu nowego ssd móc instalować nowy system? Ogarniam bootowanie.

Link to post
Share on other sites

możesz użyć programu do backupu systemu np acronis true image ma taką opcję inne darmowe pewnie tez maja takie możliwości,

botujesz program z płyty

całą partycje zapisujesz do pliku obrazu o pojemności zapelnionej na starym dysku.

zapisujesz obraz na innym dysku hdd lub pendrive o odpowiedniej pojemnosci

podpinasz nowy dysk w miejsce starego m2

botujesz program do backupu z płyty

przywracasz do na nowym dysku m2

 

testowane na w10 system wstaje bez problemu, 

 

 

lub jesli nie chcesz przenosić systemu za pomocą Windows 10 Media Creation Tool zrób botowalnego pendriva z tego pliku iso co masz, i lecisz instalacje na nowym dysku m2

Link to post
Share on other sites

Temat pozostawię chyba komuś mądrzejszemu od siebie. Co ramach serwisu laptopa mogę w nim wymienić, aby poprawić jego wydajność? Oczywiście mówię o modyfikacjach nie za miliony monet. 300zł w nowego SSD poszło. Wydam 200zł za całościowy serwis/ przegląd/ czyszczenie, nowa pastę pod prockiem, ew. przelutowanie baterii/ pojedynczych ogniw no i migracje danych na nowy SSD. To chyba rozsądna cena? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...