Skocz do zawartości

A'la "ultrabook" z GPU za ok 4000


Recommended Posts

Po 5 latach czas na upgrade sprzętu.

Obecnie posiadam HP Probook 430 g1 (13.3" HD, i5-4200u,Ram 2*4gb, ssd sata 128gb).

Miałem PC (i3-4150,ram 2*4GB,GTX750Ti 2GB,ssd sata 128GB) ale praca w delegacji zmusiła mnie do sprzedaży.

Szukam czegoś:

-mobilnego 13-14" (ewentualnie, ale to ewentualnie 15.6") i wytrzymalego (jak mój probook), matowa matryca

-wydajniejszego od mojego starego PCeta

z dedykowana grafiką, głównie wydajność jednego wątku CPU

-dyski ssd (200-500GB) + HDD 1TB

-RAM 2*8 GB

-moze być używany

-bateria średnio ważne bo prąd jest zawsze pod ręką

-urzywane programy AutoCAD, solidEdge, robot (użytek studencki nie zarobkowy) , (gry jak mnie najdzie to max nfs mw stare)

-podswietlana klawiatura

-duzym plusem będzie brak systemu, wracam na Linux

-dodatkowy plus to czytnik linii papilarnych

-budżet ok 4000,- PLN

Edytowane przez maticx
Link to post
Share on other sites

A z dreammachine seria g, jak z wytrzymałością kablubka? Bo fakt bebechy półkę niżej ale ten z linka jest z 1*8GB ram i tylko dysk 500GB ssd za 4500,-

 

PS za dreammachine seria g g1050 (i5-8300H GTX1050 2GB, 2*8GB RAM, SSD M2 512GB, HDD 1TB wychodzi 3199,-

Edytowane przez maticx
Link to post
Share on other sites

Różnie ludzie piszą w necie, co do wytrzymałości i jakości kadłubków. Poświęć chwilę i poczytaj. Jedni są bardzo zadowoleni inni wręcz wkurzeni. Nigdy nie miałem DM. Zastanawiałem się, ale po przeczytaniu opinii niektórych użytkowników zrezygnowałem (nie będę ryzykował za sporą kasę).

PS. różnica w cenie duża, ale w wydajności również (porównanie 1070 z 1050 to jak porównanie plaży na Karaibach z tą w Gdyni-Orłowo  :D ). Niestety są też minusy, I7 + 1070 = to musi się grzać, chyba że producent zadbał o dobre chłodzenie.

Osobiście wydaje mi się, że obecnie dobre rozwiązanie jeśli chodzi o stosunek wydajności do ilości wydzielanego ciepła przez laptopy to I5 + 1660ti, chyba że bawisz się w UV.

Link to post
Share on other sites

Tylko po co mu taka grafa. Ładny i elegancki Acer Aspire 7 ale i szybki-wydajny.

  • Intel Core i7-8750H
  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Ekran IPS
  • 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
  • Aluminiowy
  • Podświetlana klawiatura

Test https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-7-A715-72G-i7-8750H-GTX-1050-Ti-SSD-FHD-Laptop-Review.403021.0.html

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kartę to szukam czegoś zbliżonego do gtx750, nie potrzebuje wydajniejszego.

Zastanawiałem się też nad lenovo ideapad 13-14" (520, s530, s540) fakt jest tam 250MX, ale myślę że wystarczy. Jak jest w tych lenovo z ramem, jedna kość jest wlutowana?

Jeśli bierzesz pod uwagę, co podałeś w pierwszym poście: 

 

-urzywane programy AutoCAD, solidEdge, robot (użytek studencki nie zarobkowy) , (gry jak mnie najdzie to max nfs mw stare)

Odrzuć pomysł tamtego Lenovo. Z 14" rozważałbym MSI PS42, ale to wciąż ultrabook, który przy długim graniu będzie się grzać ze względu na swoją smukłość. Plus to brak systemu i fakt, że Linux będzie śmigać elegancko. 

Link to post
Share on other sites

Najbardziej liczy się w większości programów wydajność jednego rdzenia, a zewnętrzna grafiką daje lepsze wykorzystanie RAMu.

Po przekopaniu ofert i propozycji zastanawiam się nad 2 modelami :

https://www.x-kom.pl/p/481097-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dy-r5-3550h-16gb-2561tb.html

https://www.x-kom.pl/p/501469-notebook-laptop-15-6-acer-aspire-7-i5-8300h-16gb-256ssd-1tb-fhd-1050ti.html

Oba 16GB RAM; 256GB SSD; 1TB HDD; No OS

Który lepszy pod względem fizycznym? Czy na któryś łatwiej wrzucić win7 (nie które programy wymagają)

PS wiem że i5>r5 i gtx1050ti>rx560

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...