Skocz do zawartości

Kierownica dla niedzielnego gracz.


Recommended Posts

Wiek nie gra roli i chodź by nie wiem co,to kiery się nie pozbędę :) Lubię pojeździć na swoim rzekomo złomie G29  :D  

Dawniej się jeździło,hardkorowo biło czasy o setne sekundy a w zawodach między miastowych brakło mi 6 setnych do pierwszego miejsca,fajnie było teraz zdziadziałem więc kupuj kółeczko masz duże szanse na prowadzenie ;)

 

A jeśli można wiedzieć jaką kiere planujesz kupić,naj naj najlepszą na świecie model od Thrustmastera  :rotfl:  ;)

 

żarty żartami,daj znać jak będziesz chciał się pościgać.

Link to post
Share on other sites

 

 

A jeśli można wiedzieć jaką kiere planujesz kupić,naj naj najlepszą na świecie model od Thrustmastera :rotfl:

 

Thrustmastera już miałem TS-PC Racing i szczerze, jeśli teraz było by mnie stać, to bym ją kupił jeszcze raz. Jednak wydanie ponad 3 000 zł wraz z pedałami nie za bardzo mi się podoba :D

 

Chcę kupić G29, bo teraz to ja już też będę niedzielnym graczem, więc myślę, że wydawanie więcej kasy nie ma sensu.

 

Napisałeś, że jeździsz na G29, możesz napisać czy daje rade?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj popykałem w project cars (póki co w karty) no i wrażenia bardzo przyjemne. Dużo lepiej ją odebrałem niż g27, ale to ze względu na większą kulturę pracy. Na czasy jeszcze nie patrzę. Trzeba się przyzwyczaić do sprzętu :)

Musiałem jedynie rozkręcić kierownicę, bo były problemy z przyciskiem R2 i prawą łopatką.

Link to post
Share on other sites

noo,rzeczywiście prawie jak Fanatec  :rotfl:

 

Nikt tego nie powiedział, abstrahując już od faktu, że Fanatec to zupełnie inna półka cenowa.

 Jak T300 będzie chodziła jak w filmie Fanatec to możecie pisać o przepaści między G29 a T300

 

1. Na filmiku nie ma T300 tylko T500, które jest inną konstrukcją. T300 ma silnik bezszczotkowy, T500 nie.

2. Widoczny na filmiku Fanatec kosztuje ponad 3,5 tysiąca złotych bez pedałów. T300 kosztuje 1200-1400 zł z pedałami.

3. Różnica między CSW v2 a T300 w żaden sposób nie zmniejsza różnicy między T300 a G29. 

 

T300 na pewno nie jest produktem idealnym, ma swoje wady, m.in. leżącą kontrolę jakości. Nie zmienia to faktu, że jest to produkt o klasę lepszy od G29 (którego konstrukcja niespecjalnie się zmieniła od czasów G25).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt tego nie powiedział, abstrahując już od faktu, że Fanatec to zupełnie inna półka cenowa.

 

To, że jest to inna półka cenowa, nie czyni tej kierownicy lepszą. To tak samo jakby porównywać produkty Samsunga do Xiaomi. Produkt praktycznie taki sam, tylko nie płacisz za logo.

 

Fanatec też ma swoje wady i to praktycznie takie same jak tańsza konkurencja. Fanatec to taki Apple wśród kierownic, tyle, że niczym szczególnym się nie wyróżnia, dopiero w 2018 r. wprowadzili DD, gdzie inni mają to już od dawna (oczywiście nie Logi ani TM).

 

Daj laikowi Fanateca, nawet DD i staremu wydze G25 to zobaczysz kto będzie pierwszy na mecie. W tym sporcie nie chodzi o sprzęt, tylko o umiejętności, koniec i kropka. Nie mylić oczywiście z prawdziwym ściganiem, bo jak w realu masz do du*y auto, to możesz być mega talentem, a i tak nic nie ugrasz, bo masz do du*y auto :D

Link to post
Share on other sites

To, że jest to inna półka cenowa, nie czyni tej kierownicy lepszą. To tak samo jakby porównywać produkty Samsunga do Xiaomi. Produkt praktycznie taki sam, tylko nie płacisz za logo.

 

Nie, nie jest. Obecnie najtańszy w ofercie Fanatec CSL Elite to poziom Thrustmastera TS-PC - obie mają m.in. mocniejszy silnik ffb od T300.

 

W tym sporcie nie chodzi o sprzęt, tylko o umiejętności, koniec i kropka.

 

Nikt nie neguje faktu, że w tym sporcie najważniejsze są umiejętności - można mieć świetne wyniki jeżdżąc na DFGT, czego przykładem jest mój kolega z zespołu. Nie zmienia to faktu, że odpowiednio użyty porządny sprzęt czyni jazdę przyjemniejszą i łatwiejszą. :)

 

Panowie, wszyscy macie trochę racji, ale autor potrzebował "kierownicy dla niedzielnego gracza". W niedzielę jest dużo mniejszy ruch, to i na takiej za 300pln przez miasto przejedzie... :)

 

Bardzo wiele osób zniechęca się wskutek kupna kiepskiej kierownicy na początek, przez co ich odczucia były negatywne. Całkowicie niepotrzebnie.

Link to post
Share on other sites

Nie no najwięcej racji ma byly69 bo on był i widział i wie lepiej jakie człowiek ma odczucia z użytkowania jednej i drugiej kierownicy. Dobry wybór autorze.

P. S. byly69 w głowę to ty się uderzyłes jak z samolotu spadles... chyba.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie, nie jest. Obecnie najtańszy w ofercie Fanatec CSL Elite to poziom Thrustmastera TS-PC - obie mają m.in. mocniejszy silnik ffb od T300.

 

Wymień atuty T300 bo nie jest nim FFB w żadnej kierownicy,ta jest wystarczająco duża w G29 i niższych modelach,to nie wyścig ciągnikami rolniczymi.A skoro już przy nim to,tak właśnie żyłuje się sprzęt,później szybkie przegrzanie i spalenie.Chcesz zaryzykować ? driftuj ostro,jak wentylator zacznie wyć to będzie znak ostrzegawczy przed nie miłą niespodzianką.

 

-odnośnie T500 w filmie doskonale wiem i tam widać różnicę,chcący porównać do T300 i jego silnika to jeszcze dużo mu brakuje do Fanateca (kierownicy w filmie) więc gdzie ta przepaść ?

 

T300 to kilka poziomów wyżej od G29 - dobry wybór

 

 

T300 na pewno nie jest produktem idealnym, ma swoje wady, m.in. leżącą kontrolę jakości. Nie zmienia to faktu, że jest to produkt o klasę lepszy od G29 (którego konstrukcja niespecjalnie się zmieniła od czasów G25).

 

No i ? w czym jest problem ?

Dla mnie jest oczywista sprawa.Ktoś kto chce wydać mniej i dobrze się bawić to wybór Logitech.Przyjdzie miłośnik,fan,maniak wyścigów mając większą gotówkę na tę zabawę to jak myślisz,zainwestuje w TH czy pójdzie dalej ?

Proste jak but,TH jest cenowo między Logitech a Fanatec a porównanie dobre dał Sova z Xiaomi i Samsungiem.Jak ktoś chce czuć sie PRO i lansować się na czatach że ma Thrustmastera wydając większą kasę na kierownicę to jest tego przykładem nasz autor tematu.Zachwala sprzęt wiedząc że na nic lepszego sobie nie pozwoli i ostatni zakup musi być the best,percepcja i sposób przetwarzania informacji przez człowieka,tyle w temacie.

 

Prawdę mówiąc,mnie to lotto,nie moje pieniądze i co kto kupi,nie ja na tym będę jeździł.

 

 

T300 na pewno nie jest produktem idealnym, ma swoje wady, m.in. leżącą kontrolę jakości. Nie zmienia to faktu, że jest to produkt o klasę lepszy od G29 (którego konstrukcja niespecjalnie się zmieniła od czasów G25).

 

Ale czasem warto się zastanowić czy nie lepsza ta starsza konstrukcja i sprawdzona bo i Logitech nie jest idealnym produktem ale deklasuje TH pod względem serwisu.

Tu są te wspaniałe paski itp problemy,takich przykładów można wrzucić multum i lepiej aby przyszły użytkownik był świadomy ryzyka.

 

 

Jak kupisz to musisz szanować kierownice Thrustmaster :) i po gwarancji modlić się,by nie padła bo jak 

jarrino wspomniał serwisu w Polsce ni ma http://polfan.pl/img/cry.gif

 

Nie no najwięcej racji ma byly69 bo on był i widział i wie lepiej jakie człowiek ma odczucia z użytkowania jednej i drugiej kierownicy. Dobry wybór autorze. P. S. byly69 w głowę to ty się uderzyłes jak z samolotu spadles... chyba. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Jak spadłem,to mając przynajmniej spadochron a ty już go zapomniałeś dlatego twoje posty w tym temacie to bzdury.

Dobra dostaniesz tego pkt i http://polfan.pl/img/bujajsie.gif

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Wymień atuty T300 bo nie jest nim FFB w żadnej kierownicy,ta jest wystarczająco duża w G29 i niższych modelach

 

Chociażby znacznie szybsza i płynniejsza praca i możliwość użycia praktycznie dowolnej obręczy, jaką się wymarzy.

 

jak wentylator zacznie wyć to będzie znak ostrzegawczy przed nie miłą niespodzianką.

 

Wentylator jest po to, żeby chłodzić kierownicę. Nie jest to żaden znak ostrzegawczy, tylko zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

chcący porównać do T300 i jego silnika to jeszcze dużo mu brakuje do Fanateca (kierownicy w filmie) więc gdzie ta przepaść ?

 

Dla mnie jest oczywista sprawa.Ktoś kto chce wydać mniej i dobrze się bawić to wybór Logitech.

 

Aha, czyli dopłacenie 200-300 zł do znacznie lepszej T300 jest bez sensu, bo nie pracuje jak kierownica za 3 razy więcej. Ciekawe.

 

Przyjdzie miłośnik,fan,maniak wyścigów mając większą gotówkę na tę zabawę to jak myślisz,zainwestuje w TH czy pójdzie dalej ?

 

"Pójście dalej" oznacza dołożenie co najmniej tysiąca złotych (najtańsza kierownica Fanateca kosztuje ~2000 zł bez pedałów). T300 jest optymalną bazą, a zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w porządne pedały, które dadzą znacznie więcej.

 

TH jest cenowo między Logitech a Fanatec

 

Tylko, że różnica między G29 a T300 jest ponad tysiąc złotych mniejsza niż różnica między T300 a najtańszym zestawem Fanateca.

 

Jak ktoś chce czuć sie PRO i lansować się na czatach że ma Thrustmastera wydając większą kasę na kierownicę to jest tego przykładem nasz autor tematu.Zachwala sprzęt wiedząc że na nic lepszego sobie nie pozwoli i ostatni zakup musi być the best,percepcja i sposób przetwarzania informacji przez człowieka,tyle w temacie.

 

Większego aktu hipokryzji dawno nie widziałem, bo to nie autor broni swojej kierownicy na najgłupsze możliwe sposoby, tylko Ty.

 

Tu są te wspaniałe paski itp problemy,takich przykładów można wrzucić multum i lepiej aby przyszły użytkownik był świadomy ryzyka.

 

Takie dowody w postaci filmików można bez problemu znaleźć na G29. Fakt, jakość TH pozostawia sporo do życzenia (czego niestety sam doświadczyłem), ale w razie problemów jest gwarancja, a producent wymienia sprzęt bez najmniejszego problemu.

 

 

Jak kupisz to musisz szanować kierownice Thrustmaster :) i po gwarancji modlić się,by nie padła bo jak jarrino wspomniał serwisu w Polsce ni ma http://polfan.pl/img/cry.gif

 

Są w Polsce serwisy i osoby, które się zajmują kierownicami Thrustmastera. Jeśli kierownica dożywa okresu pogwarancyjnego, to zazwyczaj działa bezawaryjnie przez lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...