Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB,dziwny odgłos wentylatorów


Recommended Posts

Witam

W moje ręce wpadła Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GV-N166TOC-6GD

Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

    widoczne ślady montażu
    brak wytłoczki - zastępcza folia ochronna
    produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wad nie stwierdzono)


W IDLE wiadomo cisza do 60 stopni...odpaliłem GTA5 i usłyszałem "zgrzyt" jak wentylatory startują a potem w samej grze jak zwalniają i przyśpieszają

W takich przypadkach przychodzi MSI  AFTERBURNER i własną krzywa która odpaliłem...niestety owy "zgrzyt"występuje nadal ale odkryłem że  jeśli ustawimy RPM na 35% do 50% jest on mniejszy i wentylatory nie rozkręcają najpierw do ok. 1800RPM(a bez MSI do ok.2500RPM)aby potem zejść niżej-jest to dziwne


Przyznam że miałem już sporo GPU od GIGABYTE 750ti,1050 TI 4GB,1060 3GB ,1060 6GB(z 5 sztuk) i tylko na 1060 6GB ale używanej z 2 lata był taki "zgrzyt" ale nie było to takie nieprzyjemne a  u innych producentów czegoś takiego nie uświadczyłem i wentylatory startowały płynnie bez żadnych dźwięków

Karta jest ze zwrotu i
"po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wad nie stwierdzono)"

Cóż mam 2 opcje:

-zwrot 14 dniowy
-reklamacja

Tylko skoro wcześniej nie zauważono problemu to czy zauważą go teraz...

Pytanko...ma ktoś tą kartę i może potwierdzić albo zaprzeczyć czy to normalne lub nie?
Na pewno nie jest to wina innych wentylatorów

Mój sprzęt to:

AMD Ryzen 5 1600
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5
MSI B350 TOMAHAWK
Corsair RM 550x
Crucial MX500 500GB
Alpenfohn Brocken 3
SillentiumPC Signum SG1 TG
be quiet! PURE WINGS 2 120mm x3

Filmik

https://youtu.be/zYX7UrmIU3k
 

Edytowane przez Killer1985
Link to post
Share on other sites

Słabo...
Dla mnie jest to mega dziwne aby wentylatory tak "zgrzytały" a nie płynie się rozpędzały...

Swoja drogą zatrzymałem jeden od strony złącz i nie było takiego zgrzytu...a co ciekawe jak zatrzymałem potem 2 to 1 wył jak potępieniec-po puszczeniu i jak zaczął się kręcić ten 1 przestał tak wyć

Jeśli tak ma być to GIGABYTE odwalił straszna lipę z tym chłodzeniem

Link to post
Share on other sites

Informacja od xkom po przesłaniu im filmiku
 

 

Dzień dobry,

 

dziękujemy za przesłaną wiadomość.

 

Uprzejmie informujemy, iż po obejrzeniu nagrania, nic nie wskazuje na usterkę urządzenia. Jest to jak najbardziej naturalne zachowanie karty, która ma chłodzenie półpasywne. Docelowo przy takim chłodzeniu karta ma jak najpóźniej rozbudzić wentylatory i jednocześnie jak naszybciej się schłodzić.

W związku z powyższym naturalna jest skokowa praca od zera do maksymalnych obrotów, które zaczynają za chwilę spadać.

Sam dźwięk natomiast wynika z faktu, iż wentylatory wpadają w rezonans przy tak nagłym rozruchu. Gdyby zgrzytanie utrzymywało się dłużej możnaby podejrzewać wadliwe łożyska.

 

Niemniej jednak, jeżeli ma Pan nadal wątpliwości zawsze można sprzęt zareklamować przez formularz na naszej stronie:

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...