Skocz do zawartości

Creative SB Audigy FX, Sound Blaster Z do gier, muzyki?


Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę, że interesuje mnie odsłuch dobrej jakości natomiast nie jestem audiofilem.

 

Z powodu ostatnich problemów z xonar d2x  (prawdopodobnie jest sprawcą restartów komputera) obecnie lecę na integrze - msi b450 tomahawk (Realtek 892). Jak wiadomo jakość integry pozostawia wiele do życzenia.

 

Karta ma służyć do słuchania muzyki (rock, heavy metal), z gier głównie bf V. 

 

System operacyjny win 10 1903

 

Co sądzicie o modelach Audigy FX, SB Z?

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wpis, rzucę okiem

Dodam, że posiadam głośniki modecom 2.1 od x lat oraz tanie słuchawki sony, wcześniej sennheiser hd 201 - zaczęły się sypać dosłownie.

 

W przypadku kart dźwiękowych pojawia się problem ze wsparciem ze strony softu z upływem lat - producenci wciskają nowe modele sprzętu.

 

Xonar d2x od asusa (karta za 650pln) do dzisiaj stery w wersji beta pod win 10, żenada (tak wiem o sterownikach unixonar)

 

Z tego powodu nie chcę wydawać więcej niż 300 pln na kartę dźwiękową - kalkuluję cena/jakość.

 

W przeszłości posiadałem produkty typu SB live 5.1, audigy 4 do dzisiaj leży w szufladzie (pci)

Edytowane przez VegoSSJ3
Link to post
Share on other sites

Czy warto kupić tą kartę tylko i wyłącznie do gier? Odczuję jakąś różnicę między Realtekiem 892?

Sorki, ostatnia moja karta dźwiękowa to była SB AWE 32, potem już tylko integra.  :/

Wg mnie różnica powinna być olbrzymia. 892 to słaby kodek, stopień analogowy za nim z pewnością też lipny a tutaj masz na pokładzie nie dość że świetny przetwornik to jeszcze solidny wzmacniacz słuchawkowy i wyjście liniowe na opampach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadam Tempotec Serenade od 10 miesięcy i mogę powiedzieć kilka słów o tej karcie. 

Nie znam się na tym całym audio bełkocie więc będę mówił prosto.

Z plusów:
Karta w porównaniu do realteka 892 gra lepiej, czuc w głośnikach i słuchawkach więcej mocy. Ma kilka ciekawych ustawień wyrównania dźwięku, crystal voice sprawia że lepiej słychać głosy w grach czy przy słuchaniu muzyki. Po włączeniu high gain, słuchawki dostają mocnego kopa do głośności.

Jeśli chodzi o minusy to:
Oprogramowanie nie jest dopracowane, często mam różne wizualne glitche w oprogramowaniu przy zmianie zakładek, serwis serenade odpowiada po miesiącu czasu. Brak osłony EMI sprawia że karta dźwiękowa łapie zakłócenia od karty graficznej. Dzieje się to tylko przy obciążeniu podczas grania w wymagające gry gdzie karta dobija do 80%+ mocy, wtedy słychać lekkie "buczenie", wyłapuje te dźwięki w momencie kiedy w grze jest cicho.

Jeśli autor jest zainteresowany to mogę tą kartę odsprzedać, Na paczkę z chin czekałem 1.5 miesiąca także możesz zaoszczędzić sporo czasu. Jest w pełni sprawna, posiadam oryginalne opakowanie.
Sam zmieniam karte na daca gdyz modernizuje chłodzenie w PC i chcę zainstalować 2 wentylatory pod kartą do chłodzenia i wewnętrzna karta mi to uniemożliwia.

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...