Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Creative SB Audigy FX, Sound Blaster Z do gier, muzyki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 VegoSSJ3

VegoSSJ3
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 12 październik 2019 - 09:09

Na wstępie zaznaczę, że interesuje mnie odsłuch dobrej jakości natomiast nie jestem audiofilem.

Z powodu ostatnich problemów z xonar d2x  (prawdopodobnie jest sprawcą restartów komputera) obecnie lecę na integrze - msi b450 tomahawk (Realtek 892). Jak wiadomo jakość integry pozostawia wiele do życzenia.

Karta ma służyć do słuchania muzyki (rock, heavy metal), z gier głównie bf V. 

System operacyjny win 10 1903

Co sądzicie o modelach Audigy FX, SB Z?

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7726 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 12 październik 2019 - 09:44

Z wewnetrznych zwroc uwage na Tempotec Serenade PCI-E.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 VegoSSJ3

VegoSSJ3
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 12 październik 2019 - 14:16

Dzięki za wpis, rzucę okiem

Dodam, że posiadam głośniki modecom 2.1 od x lat oraz tanie słuchawki sony, wcześniej sennheiser hd 201 - zaczęły się sypać dosłownie.

W przypadku kart dźwiękowych pojawia się problem ze wsparciem ze strony softu z upływem lat - producenci wciskają nowe modele sprzętu.

Xonar d2x od asusa (karta za 650pln) do dzisiaj stery w wersji beta pod win 10, żenada (tak wiem o sterownikach unixonar)

Z tego powodu nie chcę wydawać więcej niż 300 pln na kartę dźwiękową - kalkuluję cena/jakość.

W przeszłości posiadałem produkty typu SB live 5.1, audigy 4 do dzisiaj leży w szufladzie (pci)

Użytkownik VegoSSJ3 edytował ten post 12 październik 2019 - 14:20

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7726 postów

Napisano 13 październik 2019 - 07:47

W przypadku kart dźwiękowych pojawia się problem ze wsparciem ze strony softu z upływem lat

To kup DAC na USB i problem znika.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 403 postów

Napisano 14 październik 2019 - 10:38

Z wewnetrznych zwroc uwage na Tempotec Serenade PCI-E.

Czy warto kupić tą kartę tylko i wyłącznie do gier? Odczuję jakąś różnicę między Realtekiem 892?

Sorki, ostatnia moja karta dźwiękowa to była SB AWE 32, potem już tylko integra.  :/

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7726 postów

Napisano 14 październik 2019 - 11:46

Czy warto kupić tą kartę tylko i wyłącznie do gier? Odczuję jakąś różnicę między Realtekiem 892?
Sorki, ostatnia moja karta dźwiękowa to była SB AWE 32, potem już tylko integra.  :/

Wg mnie różnica powinna być olbrzymia. 892 to słaby kodek, stopień analogowy za nim z pewnością też lipny a tutaj masz na pokładzie nie dość że świetny przetwornik to jeszcze solidny wzmacniacz słuchawkowy i wyjście liniowe na opampach.
  • 1

#7 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 403 postów

Napisano 14 październik 2019 - 11:59

@up

Dzięki. Chyba zainwestuję, bo już po miesiącu mam tego Realteka serdecznie dosyć.

• 0

#8 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7573 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 14 październik 2019 - 12:30

Raczej bym odradzał kupno tych układów ze względna słabe (RX) i bardzo przeciętne brzmienie (Z). Tak jak Kolega cooger polecał.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#9 pawelox01

pawelox01
  • Entuzjasta

• 561 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 20 październik 2019 - 16:50

Posiadam Tempotec Serenade od 10 miesięcy i mogę powiedzieć kilka słów o tej karcie. 

Nie znam się na tym całym audio bełkocie więc będę mówił prosto.

Z plusów:
Karta w porównaniu do realteka 892 gra lepiej, czuc w głośnikach i słuchawkach więcej mocy. Ma kilka ciekawych ustawień wyrównania dźwięku, crystal voice sprawia że lepiej słychać głosy w grach czy przy słuchaniu muzyki. Po włączeniu high gain, słuchawki dostają mocnego kopa do głośności.

Jeśli chodzi o minusy to:
Oprogramowanie nie jest dopracowane, często mam różne wizualne glitche w oprogramowaniu przy zmianie zakładek, serwis serenade odpowiada po miesiącu czasu. Brak osłony EMI sprawia że karta dźwiękowa łapie zakłócenia od karty graficznej. Dzieje się to tylko przy obciążeniu podczas grania w wymagające gry gdzie karta dobija do 80%+ mocy, wtedy słychać lekkie "buczenie", wyłapuje te dźwięki w momencie kiedy w grze jest cicho.

Jeśli autor jest zainteresowany to mogę tą kartę odsprzedać, Na paczkę z chin czekałem 1.5 miesiąca także możesz zaoszczędzić sporo czasu. Jest w pełni sprawna, posiadam oryginalne opakowanie.
Sam zmieniam karte na daca gdyz modernizuje chłodzenie w PC i chcę zainstalować 2 wentylatory pod kartą do chłodzenia i wewnętrzna karta mi to uniemożliwia.

Użytkownik pawelox01 edytował ten post 20 październik 2019 - 16:52

• 0

MOBOZ370 MSI TOMAHAWK  CPUI7 8700  GPU: RTX 2080 GAMING X TRIO  MEMORY: PATRIOT VIPER 16GB 3200MHZ CL16  PSU: SEASONIC FOCUS GOLD 550W  CASE: FRACTAL DESIGN MESHIFY C TG  COOLER: GRANDIS 2 XE1436  SSD: PLEXTOR M8PEG 256GB  HDD:  TOSHIBA P300 1TB

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych