Skocz do zawartości

Dźwięk z PC przez kino domowe 5.1


Recommended Posts

Witam

 

Jakoś nie znalazłem odpowiedniego tematu (jeśli źle szukam to poproszę o link) więc piszę.

 

Zastanawiam się czy jest możliwe puszczenie samego dźwięku kablem HDMI do kina domowego. Mam stary, nieużywany już zestaw Sony 5.1 który posiada gniazdo HDMI OUT z ARC, czyli obsługuje również sygnał zwrotny. Z TV działa to bez zarzutu i zbędnych filozofii. Na PC niestety coś mi nie idzie. Po pierwsze nie wiem do czego miałbym podłączyć kabel w kompie - do karty graficznej czy do płyty głównej (HDMI jest i tu i tu). Po drugie nie wiem czy może miałbym jeszcze coś pokonfigurować w samym kinie domowym, typu wejście sygnału itp. Po trzecie trzeba by to chyba jeszcze jakoś w Windows przeklikać pewnie.

 

Poproszę więc o informację czy to w ogóle możliwe, a jeśli tak to pójdziemy w szczegóły. Na razie powiem tylko że mobo to Gigabyte b450 Aorus pro, system to Win 10. Kino bym musiał sprawdzić, ale nie wiem czy to ma znaczenie.

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez CozzY
Link to post
Share on other sites

U mnie działa takie połączenie:

- z płyty głównej komputera wyjście SPDF Out łączę kablem optycznym z wejściem SPDF w tunerze

 

wybieram jako wyjście dźwięku z komputera Digital Output (u mnie Realtek)

 

 

W tunerze wybieram cyfrowe wejście dźwięku  i cieszę się dźwiękiem przestrzennym

 

Oczywiście z komputera muszą być transmitowane dźwięki w formacie 5.1

Do przetestowania polecam

http://wooferbasstest.com/pl/test-tool-ac3-dolby-digital-5-1ch-sound-test

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Raczej tylko gniazdo bo się chyba "wyrobiło" i wtyczka z niego wypada. Do niedawna jeszcze można było jakoś tą wtyczką w gnieździe pomanewrować i przy dużej dozie cierpliwości dźwięk się pojawiał. Potem jakoś ją tam usztywnić i grało. W końcu kupiłem nowy sprzęt a ten poszedł w odstawkę. Teraz po prostu chciałem przetestować jakby to z kompem działało. Niestety ani przez Toslink ani przez HDMI nie działa. No nic, i tak to miało być jako ciekawostka a nie jakiś mega niezbędny zestaw.

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Serio? To nie musi być jakoś idealnie spasowane, to światełko z jakimś odbiornikiem? Tak jak pisałem wcześniej u mnie to gniazdko jest luźne i trzeba było z pół godziny gmerać wtyczką zanim coś tam się połączyło. Nie mam pojęcia jak ci się to udało zamocować by działało, ale moje gratulacje :-)

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

To musi przesłać tylko światło , po prostu trzeba trafić w sensor  . Kiedyś potrzebny mi był dłuższy światłowód . to po prostu połączyłem dwa izolacją i działało bez problemu . W przypadku ciecia  światłowodu , wypada go wypolerować . Ostatnio potraktowałem go tylko pilniczkiem do paznokci i działa . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...