Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dieta - Suple - Sport - Zdrowie

dieta suple suplementy sport aktywność zdrowie wellness

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#161 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów
  • Miejscowość:Nowe Miasto nad Wartą

Napisano 29 lipiec 2020 - 17:02

Pod względem samego potasu?

Tak.

Sól kuchenna niskosodowa wzbogacana potasem.

Używam.

Może jakieś tabletki?

Użytkownik adi777 edytował ten post 29 lipiec 2020 - 17:06

• 0

#162 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:56

Używam. Może jakieś tabletki?

Ile potasu jest w tej soli? W przypadku soli 70%/30% dodatkowa suplementacja nie ma sensu. W takiej soli masz ok 34 600mg elementarnego potasu na 100g (736% RDI). 100% dziennego zapotrzebowania jest w ok. 14g soli. 2 łyżeczki to prawie 50% RDI. Sól potasowa to jest w zasadzie suplement w formie chlorku potasu.
Reszta potasu dochodzi z jedzenia.

Jak w ogóle wygląda obecnie Twoja dieta? Może w ogóle nie potrzebujesz dodatkowego suplementu.

• 0

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. (Prz. 26:4)
Suplementacja blog █│Sport│█:::Fat-Burners:::
Nokia E6 (Qwerty, 8Mpix, 8GB+2GB)70zł 】 〕

#163 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 16:53

Ile potasu jest w tej soli?

15% w 100 g soli. Sól z firmy Sante, o obniżonej zawartości sodu.

Moja obecna dieta jest bardzo skromna, nie wiem, czy nie za bardzo. Jogurt naturalny 450 gram Skyr, z dużą ilością białka, 11 gram na 100 gram jogurtu, swoją drogą, bardzo dobry, gęsty, dla mnie znacznie lepszy niż polskie jogurty naturalne. Do tego kilka ciastek, dwie, trzy kawy, jedną lub dwie porcje odżywki, przeważnie dwie. To mój posiłek w pracy. W domu przeważnie jakieś przekąski typu chipsy mięsne - rewelka, bardzo dobre, albo orzechy, głównie nerkowce i pistacje, ale to raczej w weekend, plus minus duża łyżka płatków drożdżowych, raz w tygodniu, jak nie zapomnę, wątróbka wieprzowa lub drobiowa, czasami też drugi jogurt.

Użytkownik adi777 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 17:05

• 0

#164 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 31 lipiec 2020 - 02:51

15% w 100 g soli. Sól z firmy Sante, o obniżonej zawartości sodu.

Sante to kiepska i droga sól potasowa. Zawiera 15714 mg potasu w 100g (30% chlorku potasu w masie), czyli ok. 334% RDI. W 6g dziennie (2 łyżeczki) daje to 20% RDI potasu - nie jest to mało, ale nie jest to dużo jak na suplement.

W o'Sole Sól Vita z potasem
https://ezakupy.tesc...s/2003120763947
Masz 2x więcej potasu (70% chlorku sodu). Szukaj soli która zawiera 60-70% KCl (chlorku potasu) w masie.

Do tego kilka ciastek, dwie, trzy kawy, jedną lub dwie porcje odżywki, przeważnie dwie.

Problem z ciastkami jest taki, że nie zawierają wartości odżywczych. Białko można jeszcze skorygować odżywką, ale pozostałe witaminy i minerały już ciężko. Jeśli już to najlepsze są kokosanki ze słodzikiem mogą być z dodatkiem kawałków orzechów np. laskowych czy migdałowych. Ciastka niestety nie są kompatybilne z dietą redukcyjną...

Twoja dieta jest uboga w potas. Powinieneś jeść więcej warzyw. Mogą być np. chipsy marchewkowe, czy z buraków. Poza tym witamina C, K. Dlatego sok pomidorowy czy marchewkowy są dobrym sposobem na wprowadzenie odrobiny potasu i innych niedoborowych witamin (A, C, K, E, magnezu, manganu). W ogóle - soki warzywne. Bez owoców można się obyć w diecie - bez warzyw jest trudno. W teorii może dałoby się taką dietę ułożyć, ale to jest niepotrzebna partyzantka.
Płatki drożdżowe zapewnią witaminy z grupy B - najlepiej jeść je rano np. do jogurtu, bo biorą udział w przemianach energetycznych. Mięso i wątróbka zapewni żelazo, cynk, selen.
Warto też pomyśleć dodatkowo o magnezie, miedzi, manganie - może ziarna kakao jako przekąska? Zawierają teobrominę, więc dodają odrobinę energii, a z jednej kawy bym zrezygnował, bo to dość dużo. Jedna kawa to około 100mg kofeiny. 3 kawy to 300mg, podczas gdy dziennie nie powinno się przekraczać 600mg kofeiny. Dalej jesteś w relatywnie bezpiecznym przedziale, ale to i tak sporo.
Zastanów się nad olejem z rokitnika i olejem konopnym - dla kwasów omega 3, GLA. Rokitnik zawiera witaminę A, C, K, E. Drogi, ale 1 łyżka dziennie to niewiele. Zamiast oleju konopnego można zwykłe ziarna konopne np. do jogurtu.
  • 0

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. (Prz. 26:4)

#165 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:32

W o'Sole Sól Vita z potasem https://ezakupy.tesc...s/2003120763947 Masz 2x więcej potasu (70% chlorku sodu). Szukaj soli która zawiera 60-70% KCl (chlorku potasu) w masie.

Jak będę w Polszy na wakacjach, to poszukam.

Ciastka niestety nie są kompatybilne z dietą redukcyjną...

Oj tam, oj tam, kilka ciasteczek szkody nie zrobi ;) Ale postaram się odstawić ciasteczka, niemniej, i tak nie jem w ogóle słodyczy. Nie używam cukru, nawet słodziku, bo nie mam do czego. Słodkich napojów nie piję, ze słodkich rzeczy, to praktycznie tylko ciasto w weekend do kawy, to jest mus, bez tego nawet nie zaczynam soboty, nie ma mowy.

Ogólnie, to schudłem, ale co mnie trochę wkurza, to to, że mam małą klatkę piersiową, a jeszcze mały brzuszek został, i tak jakby dużo skóry na brzuchu, nie wiem, może to kwestia ćwiczeń?

Zainteresowanych do szczegółowej dyskusji na tematy diety, suplementów i ogólnego zdrowia mogą pytać na PM o link do zaproszenia na mój kanał Discord. Bardzo rzadko zaglądam, ale przynajmniej jest wszystko w jednym miejscu ze wszystkimi zainteresowanymi z internetu.

Mam pytanko. Widziałem Twoją listę z odżywkami białkowymi bez laktozy. Obecnie spożywam dwa rodzaje białka, Olimp WPC 100% - 2 - 3 razy dziennie , i ActiveLab z dodatkiem kreatyny i tauryny - tu raz dziennie, zgodnie z zaleceniem producenta. Czy to nie za dużo, i czy to nie problem spożywać białko dwóch różnych producentów? Czasami mam wrażenie, jakbym miał ciężko na żołądku, nie wiem, czy to po białku, czy nie? Nie mam chyba uczulenia na laktozę, przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Jak mi się skończy aktualne białko, to chyba kupię sobie coś lepszego, może bez laktozy, na pewno coś z Twojej listy. W oko wpadło mi przede wszystkim Real Pharm - Finish, dużo witamin, sporo potasu, przydałby się. Szkoda, że smaki takie sobie, tylko owocowe, ja wolę mleczne.

Użytkownik adi777 edytował ten post 01 sierpień 2020 - 13:45

• 0

#166 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 21:04

Teoretycznie samo białko nie zaszkodzi, ale więcej niż 50g z samej odżywki bym nie spożywał. Na laktozę można mieć nietolerancję. Na białka mleka (laktoglobuliny) ma się alergię (uczulenie). Niektórzy źle tolerują kreatynę. Może zmiana na jabłczan kreatyny zmniejszy problemy. No i jeśli suplement ma dodatek witamin, to też trzeba uważać by nie przedawkować np. retinolu.

• 0

#167 pawłowo

pawłowo
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 12:08

W ogóle trzeba uważać na witaminy, warto sprawdzać skład suplementów i na ich podstawie dobierać owoce, które się je. Żeby nie przedobrzyć 

• 0

#168 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 15:05

Owoce są źródłem wyłącznie witaminy C - jeśli chodzi o większe ilości - także nie ma znaczenia jakie się dobiera :) Groźniejsze są witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i niektóre minerały.

• 0

#169 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 17:25

Teoretycznie samo białko nie zaszkodzi, ale więcej niż 50g z samej odżywki bym nie spożywał.

Kiedy będzie ciąg dalszy Twoich wpisów na temat odżywek białkowych na Wykopie?

• 0

#170 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 03 wrzesień 2020 - 12:47

Kiedy będzie ciąg dalszy Twoich wpisów na temat odżywek białkowych na Wykopie?

Kiedy skończę obecne kalkulacje analityczne na temat białka, źródeł kalorii i kilku witamin oraz minerałów.

PS. Chcesz o coś pytać to najszybciej na moim serwerze discord. Link na PM, żeby uniknąć spamu.

Użytkownik Arthass edytował ten post 03 wrzesień 2020 - 13:06

• 0

#171 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 08:33

Kiedy skończę obecne kalkulacje analityczne na temat białka, źródeł kalorii i kilku witamin oraz minerałów. PS. Chcesz o coś pytać to najszybciej na moim serwerze discord. Link na PM, żeby uniknąć spamu.

Ok, dzięki.

Użytkownik adi777 edytował ten post 05 wrzesień 2020 - 08:34

• 0

#172 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 18:47

Nie wiem nawet czy będę robił to na wykopie, bo jest tam limit edycji do kilku minut, a kiedy chcę zrobić jakąś serie połączonych poradników czy list best buy to potrzebuję dodawać stopniowo spis treści w postaci linków. Pewnie podam same linki do notatek Evernote, jeśli zrobię zestawienie. Mam wszystko w notatkach google, ale nie mam siły i czasu zrobić czytelne poradniki do wrzucenia na internet.

W uproszczeniu, tak według mnie powinna wyglądać dieta. Można ją odrobinę modyfikować w jedną lub drugą stronę, ale taka jest ogólna koncepcja.

9C2zwBL.jpg
║►│Wyrzucić z diety
• zboża
• groch (choć tutaj jest to opcjonalne, najlepiej fermentowany)
║►│Podstawa diety
• warzywa (w tym sporo zieleniny)
• mięso (szkieletowe, podroby, ryby - ok. 500g dziennie, pomijając sytuację siłowni ale wtedy i tak wpada odżywka)
• jaja
• opcjonalnie nabiał (najlepiej fermentowany)
║►│Do tego opcjonalnie grzyby i drożdże.
║►│Tłuszcze powinny pochodzić ze źródeł nieprzetworzonych:
• ziaren oleistych,
• orzechów, awokado,
• oliwek.
║►│Jedyny rafinowany tłuszcz w większej ilości to
• oliwa z oliwek
• olej z rokitnika i olej konopny opcjonalnie i tylko w niewielkich ilościach jako źródła mikroelementów, a nie głównych kalorii.
║►│Jeśli chodzi o sam podział makro, to można iść w stronę bardziej keto, czyli przewaga tłuszczów, lub więcej warzyw.
║►│Do tego przyprawy: korzenne, ziarniste, liściaste.
║►│Warzywa skrobiowe są dozwolone.
║►│Podobnie owoce świeże i mrożone.

Reszta to już kosmetyka. Włączenie produktów fermentowanych korzystne.
║►│Są różne ciekawe dodatki
• płatki drożdżowe,
• chlorella,
• spirulina,
• cynamon cejloński,
• matcha,
• kakao.
║►│Raz na tydzień można robić carb-refeed np. sobota. Można wykorzystać pseudozboża. Najlepszy amarantus i quinoa. Płatki owsiane też oblecą. Ewentualnie fermentowany groch. Choć jeśli spożywa się warzywa skrobiowe, to carb-refeed jest zbędny.

t0vvWTB.jpg
W powyższych obrazku nie zgadzam się z traktowaniem orzechów i ziaren oleistych jako źródła białka. To źródło tłuszczów. Białka jest tam niewiele pod względem profilu aminokwasowego i biologicznej dostępności.

Sprowadza się to mniej więcej do takiego wyglądu w codziennej diety do 2000kcal:
║►│1,5-2kg warzyw dziennie (500kcal) - im więcej skrobiowych, tym mniejsza ilość, nie zapomnieć o zieleninie
║►│500g mięsa dziennie (500kcal) - lub ekwiwalent białkowy (3 jajka ~ 100g mięsa) - pomijając odżywkę
║►│100-150g -szklanka- ziarna oleiste (550-800kcal)
║►│50g -3 łyżki- oliwa z oliwek (420kcal) lub ekwiwalent serów żółtych
║►│Owoce świeże / mrożone (bez limitu), grzyby (bez limitu), nabiał (tylko chudy), przyprawy

W przypadku diet o wyższej kaloryce np. siłownia - masa, można wspomagać się różnymi naturalnymi "gainerami" np. śmietaną wysoki procent, serem żółtym, masłami orzechowymi 100%, śmietanką kokosową itd. Więcej produktów dozwolonych ze skrobią może być zalecane.

Użytkownik Arthass edytował ten post 10 wrzesień 2020 - 18:50

• 0

#173 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4596 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 20:30

2kg warzyw? :D Ale pędzie mnie to pędziło, hoho.

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W

#174 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 02:50

2kg warzyw? :D Ale pędzie mnie to pędziło, hoho.

Zależy jakie warzywa. I to jest ilość na cały dzień. Wcale nie tak dużo. Jeden ziemniak ~100g. Ekwiwalentem warzywa może być np. sok pomidorowy albo koncentrat pomidorowy. To taka ogólna nazwa kategorii warzywa. Warzywa to głównie woda w ujęciu makro. Można zrobić zupę krem dla przykładu.

Istnieją inne warianty takich diet, w bardziej skoncentrowanej formie. Można dla przykładu zwiększyć ilość mięsa lub ekwiwalentów do 1kg a nawet 1,5kg i 300-500g warzyw, w tym spora część najlepiej niech jest zieleniną dla uzupełnienia profilu mikro. Można też to oprzeć bardziej na ziarnach oleistych, ale wtedy jest dużo podaż błonnika.

Użytkownik Arthass edytował ten post 11 wrzesień 2020 - 02:53

• 0

#175 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 17:15

Twoja dieta jest uboga w potas.

Ile powinno się przyjmować potasu dziennie? Teoretycznie około 2000 mg, chyba, ale widziałem też gdzieś 3000 - 4000 mg?

Użytkownik adi777 edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 19:47

• 0

#176 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 19 wrzesień 2020 - 05:49

Ile powinno się przyjmować potasu dziennie? Teoretycznie około 2000 mg, chyba, ale widziałem też gdzieś 3000 - 4000 mg?

Standardowe RDI to 4700mg dziennie - głównie z diety. Choć taka ilość wydaje się naprawdę zawyżona. Trzeba by spożywać bardzo dużo warzyw, szczególnie liściastych, no i korzennych (bogate są szczególnie skrobiowe jak ziemniak).
W przypadku uprawiania sportu zapotrzebowanie może wzrastać, bo występuje zwiększone zapotrzebowanie na elektrolity.

• 0

#177 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 19 wrzesień 2020 - 10:04

Standardowe RDI to 4700mg dziennie - głównie z diety.

W sumie, to tylko 1 litr soku pomidorowego i wody kokosowej.

Użytkownik adi777 edytował ten post 19 wrzesień 2020 - 10:19

• 0

#178 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 19 wrzesień 2020 - 10:31

W sumie, to tylko 1 litr soku pomidorowego i wody kokosowej.

Dlatego polecałem sok pomidorowy. Woda kokosowa zawiera poliole. Zależy od wrażliwości. Niektórzy słabo je tolerują i może powodować biegunki.

• 0

#179 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 217 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 09:52

Woda kokosowa zawiera poliole. Zależy od wrażliwości. Niektórzy słabo je tolerują i może powodować biegunki.

Na szczęście nie u mnie :)

Nie mogę pojąć skąd ten utrwalony w społeczeństwie mit, że miód to produkt pro-zdrowotny, kiedy w ponad 80% składa się z tych samych cukrów prostych co cukier stołowy, a reszta z masy stanowi 18% wody i jakieś 0.3% substancji białkowych... Przecież to jest prawie czysty cukier.

Powiedz to mojej mamie :D Jej zdaniem, miód ma wiele wartości odżywczych, drogocennych składników i minerałów. Zapytałem się jakich, cisza w eterze :facepalm:Ja się nie znam, więc staram się nie mędrkować, ale jak widać, powiedzenie "Nie wiem, ale się wypowiem" jest cały czas aktualne. Z drugiej strony, trochę ją rozumiem, bo tak, jak napisałeś wcześniej o miodzie, panuje bardzo silne przekonanie o jego zdrowotnych właściwościach. 

Użytkownik adi777 edytował ten post 25 wrzesień 2020 - 09:52

• 0

#180 Arthass

Arthass
  • Autor tematu
  • Why do we fall, Bruce?

• 137 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 10:44

Powiedz to mojej mamie :D

Mam już doświadczenie z ludźmi, którzy "znają prawdę" zanim jeszcze rozpocznie się dyskusja.

Jej zdaniem, miód ma wiele wartości odżywczych, drogocennych składników i minerałów.

A co do tego ma prywatne zdanie? Analityczny skład miodu wykonany w laboratorium nie podlega "posiadaniu zdania".

https://fdc.nal.usda...69640/nutrients
https://fdc.nal.usda...89126/nutrients
https://fdc.nal.usda...l#/?query=honey

97.5% suchej masy to glukoza i fruktoza (taka sama jak w cukrze stołowym), poniżej 1% to enzymy, reszta to odrobinę polisacharydów (różnych rodzajów błonnika i tricukrów fermentujących) oraz popiół (ash). To gdzie te drogocenne składniki mineralne i witaminy w tych danych z analiz?
Tutaj analizy polskiego miodu z polskich laboratoriów (brak zawartość witamin i minerałów - jedynie zawartość makroelementów, przede wszystkim cukrów prostych):
http://wcinaj-miod.p...4-1200x1246.jpg
http://wcinaj-miod.p...1-1200x1237.jpg

60% glukozy i fruktozy w masie. Pomijam sacharozę (czyli dwucukier złożony z glukozy i fruktozy). Przy założeniu średnio 18% wody w masie to samego syropu glukozowo-fruktozowego jest ~73% w suchej masie. To ma być zdrowe? Ludzie tak sobie właśnie racjonalizują opychanie się cukrami. Czym różni się glukoza i fruktoza w miodzie od tej dodawanej do innych produktów przetworzonych? Niczym. To chemicznie ten sam związek.

Zapytałem się jakich, cisza w eterze :facepalm:Ja się nie znam, więc staram się nie mędrkować, ale jak widać, powiedzenie "Nie wiem, ale się wypowiem" jest cały czas aktualne.

Jedyne co wartościowe w miodzie to zawartość enzymów (ok. 0.9% masy). Tylko że te enzymy można pozyskać z etanolowych ekstraktów propolisowych, a nawet pyłku pszczelego (zawartość białka - w tym też enzymów sięga tam 15% masy).

Z drugiej strony, trochę ją rozumiem, bo tak, jak napisałeś wcześniej o miodzie, panuje bardzo silne przekonanie o jego zdrowotnych właściwościach.

Appeal to nature fallacy. "Bo naturalne" to musi być zdrowe. Niekoniecznie. Istnieje wiele naturalnych toksyn i trujących roślin. Człowiek spożywa tylko wąską grupę produktów. Spora reszta jest dla niego toksyczna lub szkodliwa w inny sposób. My nie jesteśmy owadami, więc naszym głównym źródłem energii nie powinny być cukry proste. Pszczoły to owady. Mają inny metabolizm niż ssaki. Miód jest dla pszczół, a nie ludzi.

https://pl.quora.com...3__=12104928440

Komentarze widoczne tylko po zalogowaniu się na konto quora (w komentarzu o miodzie):
https://pl.quora.com...&comment_type=2

Użytkownik Arthass edytował ten post 25 wrzesień 2020 - 10:46

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, suple, suplementy, sport, aktywność, zdrowie, wellness

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych