Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 podlaczac analogowo czy optykiem


Recommended Posts

Witam, mam taki dylemat gdyz srednio sie znam w audio.

Jesli zestaw glosnikow orsz karta dzwiekowa posiadaja wyjscia, wejscia zarowno analogowe i optyczne to ktorymi lepiej podlaczac?

Czytalem ze analogiem karta zajmuje sie obróbka, a po optyku leci czysty strumien audio.

Zamierzam kupic sound blaster ae5.

Znalazlem taki komentarz:

"Karta na wyjściu optycznym NIE obsługuje obiecywanego 5.1 tylko stereo.

Z karty byłem bardzo zadowolony do momentu wymiany wzmacniacza. Stary wzmacniacz miał wielokanałowe wejścia analogowe i do momentu wymiany na nowy z wejściami cyfrowymi nie było problemu. "

 

Planuje pozniej glosniki edifier s760.

Maja wejscia analogowe i optyk.

1. Kierujac sie powyzszym komentarzem znaczy ze po analogu beda graly 5.1 a optykiem tylko stereo?

2.majac kiepska karte dzwiekowa zrozumialem poradniki ze lepiej optykiem i miec nieprzetworzony, niepogorsziny dzwiek.

A majac dobra karte klasy ae5, lepiej analog czy optyk dla czystosci dzwieku?

Link to post
Share on other sites

Przecież integry z optykami nie oferują kodowania do 5.1 cyfrowo...

Nie mają odpowiednich kodeków. Co innego filmy, tam dźwięk jest już kodowany i jest po prostu robiony passthrough przez optyka . Ale jeśli chodzi o gry to karta/soft musi zakodować dźwięk do 5.1 (DD/DTS) i dopiero puścić to SPDIFem. No chyba że coś się zmieniło w ostatnich latach. Z tego co wiem to inne proste karty z SPDIF (w tym integry) puszczają tylko 2.0 PCM na optyku.

 

Ja do 5.1 W grach (optykiem na Yamahę) musiałem kupić Sound Blaster Z ostatnio.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez RadkoR
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...