Skocz do zawartości

Laptop do pracy do 5k


Recommended Posts

Witam,

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 5k zł

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy: 17+ i co najmniej full hd

4) Główne zastosowanie: poker (potrzeba jak najlepszego procesora + RAMu i dysk SSD), Excel, kilka streamów na raz

5) Miejsce użytkowania: głównie podczas podróży

7) Osobiste preferencje: brak preferencji (tylko nie Acer)

8) System operacyjny: brak preferencji, w tym temacie jestem dziadem i najchętniej do końca życia pracowałbym na XP albo 7mce :)))

 

Tak jak wspomniałem wyżej poszukuję laptopa, którego będę używał do gry w pokera i pracy. Zależy mi na procesorze i RAMie, które są ważne podczas gry w pokera na wielu stołach. Poza tym kiepsko u mnie z oczami, więc mus to solidna matryca pod researchowanie informacji, pracę w Excelu i oglądanie kilku streamów na raz.

 

Nie gram w gry, raz na jakiś czas obejrzę jakiś film (ale nie jest to priorytet), więc poza tymi rzeczami zwróciłbym pewnie uwagę jeszcze na wagę. Możliwe, że w przyszłości zacznę go używać do obróbki filmów.

 

Z góry dzięki za porady.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez odadog
Link to post
Share on other sites

Procesor jest istotny do programów wspomagających grę w poksa i analizę, więc nie wiem skąd ten trolling. Nie chciałem się po prostu zagłębiać w detale.

 

Streamy przy firefoxie i kilku innych rzeczach również są dośc zasobożerne, więc tak, istotne, żeby procek i ram były optymalne.

Link to post
Share on other sites

Nie żaden trolling kolego, tylko proste pytanie. Napisałeś:

 

 

Tak jak wspomniałem wyżej poszukuję laptopa, którego będę używał do gry w pokera i pracy.

O programach wspomagających i analizie gry nic nie wspominałeś.

 

 

 

Nie chciałem się po prostu zagłębiać w detale.

 

To jak mamy Ci pomóc?

 

Do rzeczy... Jeżeli poszukujesz laptopa z wydajnym procesorem, to musisz jeszcze określić, czy potrzebujesz do niego karty graficznej dedykowanej (droższej i wydajniejszej), czy zintegrowanej (tańszej i dużo mniej wydajnej) - chodzi mi głównie o to, że pisałeś coś o możliwej obróbce filmów.

 

A tak swoją drogą, to używanie programów do analizy rozgrywki Pokera chyba nie jest do końca legalne???

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites

Jest legalne, każdy poker room online ma listę programów, których używać nie można.

 

A co do detali, to po prostu zaznaczyłem, że poker wymaga dobrego procka, więc nie pisałem już o programach ;)

 

Jeśli chodzi o obróbkę (tutaj nie podałem detali ;)) to chodziło mi głównie o montowanie vlogów, nic bardzo zaawansowanego, więc karta raczej nie jest priorytetem.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to nie znalazłem laptopa 17" o rozdzielczości <FHD w tym budżecie, ale może coś z FHD:

https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-fx705du-r7-16gb-512pcie-gtx1660ti-6gb-w10-8513484042

Z procesorem Ryzen 7 4c/8t, 16GB RAM z możliwością rozszerzenia do 32. Matryca IPS (lepsze odwzorowanie barw), bardzo mocna grafika.

 

https://allegro.pl/oferta/acer-aspire-7-i5-8300h-16gb-512pcie-gtx1050-win10-8353583795

Laptop z procesorem Intel 4c/8t, pamięć RAM jw., dysk jw., gorsza grafika, ale znacznie tańszy.

 

https://allegro.pl/oferta/dell-inspiron-17-3780-5098-czarny-960gb-ssd-1-8459606314

Procesor Intel jw. bez grafiki dedykowanej, z dużym dyskiem SSD

 

https://allegro.pl/oferta/acer-aspire-7-i7-8750h-16gb-512pcie-gtx1050-win10-8374440453

Konfiguracja podobna jw. procesor 6 cores /12 threads. (podobno te procesory lubią się grzać w laptopach)

 

Jak napiszesz coś więcej, co Ci się podoba/nie podoba, jakie masz jeszcze wymagania, co do sprzętu to zawęzimy poszukiwania. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...