Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop do pracy do 5k

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 odadog

odadog
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 09 październik 2019 - 18:51

Witam,

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 5k zł

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy: 17+ i co najmniej full hd

4) Główne zastosowanie: poker (potrzeba jak najlepszego procesora + RAMu i dysk SSD), Excel, kilka streamów na raz

5) Miejsce użytkowania: głównie podczas podróży

7) Osobiste preferencje: brak preferencji (tylko nie Acer)

8) System operacyjny: brak preferencji, w tym temacie jestem dziadem i najchętniej do końca życia pracowałbym na XP albo 7mce :)))

Tak jak wspomniałem wyżej poszukuję laptopa, którego będę używał do gry w pokera i pracy. Zależy mi na procesorze i RAMie, które są ważne podczas gry w pokera na wielu stołach. Poza tym kiepsko u mnie z oczami, więc mus to solidna matryca pod researchowanie informacji, pracę w Excelu i oglądanie kilku streamów na raz.

Nie gram w gry, raz na jakiś czas obejrzę jakiś film (ale nie jest to priorytet), więc poza tymi rzeczami zwróciłbym pewnie uwagę jeszcze na wagę. Możliwe, że w przyszłości zacznę go używać do obróbki filmów.

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam

Użytkownik odadog edytował ten post 09 październik 2019 - 18:54

• 0

#2 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 10 październik 2019 - 08:43

Wydajny procesor do gry w Pokera na wielu stołach?? (naprawdę musi być aż tak wydajny do Pokera?) Dodatkowo oglądanie kilku streamów na raz? I jeszcze możliwa obróbka filmów...

• 0

#3 odadog

odadog
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 10 październik 2019 - 14:01

Procesor jest istotny do programów wspomagających grę w poksa i analizę, więc nie wiem skąd ten trolling. Nie chciałem się po prostu zagłębiać w detale.

Streamy przy firefoxie i kilku innych rzeczach również są dośc zasobożerne, więc tak, istotne, żeby procek i ram były optymalne.

• 0

#4 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 11 październik 2019 - 08:50

Nie żaden trolling kolego, tylko proste pytanie. Napisałeś:

Tak jak wspomniałem wyżej poszukuję laptopa, którego będę używał do gry w pokera i pracy.

O programach wspomagających i analizie gry nic nie wspominałeś.

Nie chciałem się po prostu zagłębiać w detale.

To jak mamy Ci pomóc?

Do rzeczy... Jeżeli poszukujesz laptopa z wydajnym procesorem, to musisz jeszcze określić, czy potrzebujesz do niego karty graficznej dedykowanej (droższej i wydajniejszej), czy zintegrowanej (tańszej i dużo mniej wydajnej) - chodzi mi głównie o to, że pisałeś coś o możliwej obróbce filmów.

A tak swoją drogą, to używanie programów do analizy rozgrywki Pokera chyba nie jest do końca legalne???

Użytkownik DcX82 edytował ten post 11 październik 2019 - 08:54

• 0

#5 odadog

odadog
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 11 październik 2019 - 10:33

Jest legalne, każdy poker room online ma listę programów, których używać nie można.

A co do detali, to po prostu zaznaczyłem, że poker wymaga dobrego procka, więc nie pisałem już o programach ;)

Jeśli chodzi o obróbkę (tutaj nie podałem detali ;)) to chodziło mi głównie o montowanie vlogów, nic bardzo zaawansowanego, więc karta raczej nie jest priorytetem.

• 0

#6 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 11 październik 2019 - 13:15

Szczerze, to nie znalazłem laptopa 17" o rozdzielczości <FHD w tym budżecie, ale może coś z FHD:

https://allegro.pl/o...-w10-8513484042

Z procesorem Ryzen 7 4c/8t, 16GB RAM z możliwością rozszerzenia do 32. Matryca IPS (lepsze odwzorowanie barw), bardzo mocna grafika.

https://allegro.pl/o...in10-8353583795

Laptop z procesorem Intel 4c/8t, pamięć RAM jw., dysk jw., gorsza grafika, ale znacznie tańszy.

https://allegro.pl/o...sd-1-8459606314

Procesor Intel jw. bez grafiki dedykowanej, z dużym dyskiem SSD

https://allegro.pl/o...in10-8374440453

Konfiguracja podobna jw. procesor 6 cores /12 threads. (podobno te procesory lubią się grzać w laptopach)

Jak napiszesz coś więcej, co Ci się podoba/nie podoba, jakie masz jeszcze wymagania, co do sprzętu to zawęzimy poszukiwania. ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych